15.9 C
London
Wednesday, August 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    :))) bine ai zis super tare :))

2. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    Un sfat...nu sta toata noaptea ca stai pe degeaba!!!Daca nu prinzi imediat dupa ora 00:00(ai sanse sa vezi programarile undeva intre 00:00 si 00:03) nici nu o sa mai fie vreo pogramare pana in ziua urmatoare la 00:00.Bafta!
    Eu in fiecare seara le vad si completez cel putin una cu datele personale,dar mai departe e noapte,imi da ca programarea nu mai este valabila -trist-
    Unde gresesc?Nu stiu!Cert este ca ma chinui de 2 saptamani si patesc la fel in fiecare seara!
    -trist-

3. gypone83

gypone83 New Member

Trophy Points:
    0
    salut,multumesc de sfat, poti sa imi spui si mie te rog ce date ti se cer dupa ce vezi o data libera? ca eu nu am ajuns pana acolo si imi e teama ca nu o sa am totul la indemana destul de repede! ms!

4. Hazel

Hazel Member

Trophy Points:
    6
    Da cateva pagini inapoi, ca ai explicatii, si chiar si poze.

Eu nu mai reusesc sa vad programarile, aseara s-a bushit pagina de pe la 11.45 si nu a mai mers pana mult dupa 0.00 -trist-

5. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

Nu era cu 1000 de pagini in spate ca era cu 1-2-3 sau in unele cazuri e chiar in cateva posturi mai sus. Dar la romani nici cand le dai mura in gura nu e bine. Ti-ai gasit si tu un pupincurist (pe sirtiger) sa te aclame. Bravo ...m-ati pus la punct o sa ma duc sa plang intr-un colt si nu o sa mai auziti de mine pe forum

6. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    vezi cum vorbesti prieten,nu ne tragem de sireturi aici,vezi de treaba ta lasa lumea in pace

7. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Probabil cand oamenii o sa inteleaga ce este un forum o sa fie mai bine. Mai bine faceau doar un chat cu romani online ca era totuna. Bafta

8. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    N-ar fi mai bine sa va certati prin mesaje private si sa pastrati topicul curat frumos si ingrijit?
    Zic si eu...

PS: avem sectiune speciala cu controverse, va fac topic - BOX. Vreti sa va certati acolo?

9. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa cum a spus colegul,cateva pagini mai in urma ai pana si poze.Dar totusi voi mai explica...Dupa ce introduci perioada in care vrei sa faci programare(eu acolo nu mai introduc nimik deoarece merge si fara) iti va aparea o lista cu programarile(7 la numar).Dupa ce ai ales o programare te duce la o pagina care iti va cere "Book this appointment"(eu sincera sa fiu nu vad rostul la pagina aceasta deoarce tu ai dat pe programare,deci inseamna k o vrei-in fine).Apoi urmatoarea pagina iti va cere sa completezi nume,prenume,data nasterii si un cuvant(cod) de securitate pentru a dovedi k nu esti robot.Pe pagina aceasta mai apare un camp cu numarul de telefon,dar acolo nu faci nimik,doarece numarul de telefon apare automat,acelasi care l-ai scris cand ai facut contul.Dupa ce ai completat toata pagina aceasta trebuie sa dai "Confirm"(s-ar putea sa gresesc) si ar trebui sa fie gata.Ce iti arata dupa ce ai reusit sa faci programare nu stiu,deoarece eu una ink nu am reusit,dar pot sa iti spun ce mi-a dat mie de fiecare data dupa ce am completat nume,prenuma,etc..."Appointment no longer available"...
    Succes!!

10. lov3som3

lov3som3 New Member

Trophy Points:
    0
    Deceneu ..pla fa un topic din ala ..si toata lumea care nu raspunde la intrebarea care a fost postata ..sa fie redirectionat acolo :))

Pe bune eu nu sunt om rau, dar cand vad lumea a dracului si rea de gura asa ma oftic. si Thenutz tata..eu nu caut lume sa ma aclame sau sa-mi faca statuie..ca sunt de o luna de zile pe forum.. dar fii cu obraz pustiule ! AM vazut ca pe alte topicuri vorbesti frumos si pertinent...aici iti permiti mai multe .. in fine..

11. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Crede-ma ....daca stai 2 luni pe forum si zici o chestie de 5 ori .....si vine unu si intreaba si a 6 oara te-ai urca pe pereti. Sau se pune numarul de telefon la programari si apoi exact 3 (trei) posturi mai jos intreaba cineva care e numarul de telefon ( are si un post la activ...ca deh ...abia si-a facut contul si nu s-a sinchisit sa citeasca absolut nimic...ca doar mai bine intreaba direct chiar daca raspunsul e cu cateva posturi mai sus). Pai daca vrei sa iti faci o programare la croydon nu e logic sa citesti macar cateva pagini sa vezi cum decurge treaba...cum trebuie sa procedezi si ce trebuie sa faci mai exact. Sau cazul concret a lui sirtiger in topicul de asigurari cand am facut un post LUNG si am detaliat frumos ce trebuie sa includa asigurarea medicala si ce nu si apoi 2-3 posturi mai jos el ce zice ? "Pana la urma cum trebuie facuta asigurarea stie cineva? ". Pai nu stie nimeni taticule....si apoi imi zice ca a rezolvat ca a vorbit el cu brokeri si i-au zis aia exact ce si cum ...pai si eu am vorbit cu "brokeri" si am si fost la Home Office intre timp si a fost valid ce mi-a zis "broker"-ul deci e bun cum am zis. Dar el totusi insista ca a vorbit cu cineva care se ocupa de asta si stie mai bine...pai fa atunci cum vrei tu prietene....dar nu mai cere sfaturi daca le ceri degeaba si faci cum vrei tu.

Cu asta am terminat "cearta" si imi cer scuze pt poluarea topic-ului. De acum inainte nu o sa mai stau sa imi bat capul cu cei care nu stiu accepta un sfat si o sa le raspund doar celor care chiar merita.

P.S: Eu am prins 2 programari la Croydon si normal ar fi trebuit sa "arunc forumul la gunoi" insa am ales sa mai stau pe aici sa ajut lumea din timpul meu liber si totusi ma ia cineva la rost care abia si-a facut cont si nu a citit nici macar 2-3 pagini din threadul asta. Bafta

12. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0

Iti dau dreptate...dar da si mie un sfat te rog,vad k ai spus k ai facut deja 2 programari.Unde crezi k gresesc de nu am obtinut pana acum o programare?Vreau sa zic k in fiecare seara vad programarile si completez cel putin una,daca chiar nu 2(si asta se intampla de mai bine de 2 saptamani) si niciodata nu pot finaliza deoarece imi da k programarea nu mai este valabila.Crezi k nu sunt destul de rapida?Sau e din cauza la net?Sau e vb de noroc?Am citit aproape tot topic-ul acesta dar nimeni nu zice...bai fratilor aveti grija sa nu faceti asa,sau faceti asa k e mai bine,sau mai stiu eu ce sfaturi care chiar te-ar ajuta sa obtii o programare.Un sfat care l-am urmat a fost sa deschid mai multe tab-uri,dar mai departe nimeni nu zice nimik,decat ce trebuie sa completezi,etc....Dupa ce fac programarea toti pleaca de pe forum si nu mai stau sa ne ajute si pe noi cu cate un sfat,o parere....
    Tu ce crezi?E vorba de noroc sau norocul ti-l faci tu?
    Merci si astept raspuns!

13. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Eu cand am prins programarile le-am prins telefonic. Legat de cele online s-a cam imputit treaba desi nu am crezut treaba asta la inceput cand cei de pe forum ziceau ca de cand au aparut iar smecherii care fac programari pe bani se obtin tare greu. S-ar putea totusi sa fie o coincidenta si la inceput primele zile cand s-a dat iar drumul la programarile online sa nu fi stiut asa multa lume si atunci a fost mai usor de prins ...insa pe parcurs ce s-a raspandit vestea ca merg iar online s-a "mutat grosul" acolo. Nu stiu ce sfaturi sa iti dau mai mult decat au dat deja cei care au prins ...deschizi si tu cateva taburi (nu foarte mult ca apoi nu le poti acorda atentia sporita fiecaruia ) si completezi repede ce trebuie dai sa faca programarea si te rogi sa apuci. De asemenea parerea mea personala e sa inchideti programele care mananca banda de internet (gen skype , ym, download sau torrente). De asemenea un abonament bun la internet sporeste sansele ( eu am virgin de 60mb/s si merge destul de bine).

Cea mai importanta chestie care consider eu ca se poate face pt a spori sansele e sa va treceti doar surname-ul si sa puneti corect data nasterii. In caz ca daca lasati gol la first name si dati next si zice ca trebuie sa completati si ala puneti eventual o litera ( prima cu care incepe prenumele) . Va asigur ca nu o sa comenteze nimic daca completati doar surname-ul si aveti data nasterii completata corect. Bafta in continuare si sper sa prindeti cat mai repede

Edit: Mi-am adus aminte ca multi ziceau ca programarile care se vad ultimele sunt cele de la 8:30 si de la 9:00 dimineata deci prin urmare eu zic sa va bazati pe alea. Cand va apar programarile ( in cazul in care sunteti norocosi sa le vedeti pe toate 6 sau cate sunt) selectati cea de 8:30 sau 9:00 si completati surnameul data nasterii si dati submit sau next sau ce buton e acolo.

14. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0
    Merci!
    La inceput si eu m-am bucurat cand am auzit ca se fac online(eu nu am prins telefonic) ca am zis ca nu mai dau banii pe telefon,dar acum cu nebunia asta online o iau si eu razna(si sunt o fire foarte calma)...nopti nedormite(a2a zi merg la lucru),timp pierdut aiurea,nervi intinsi la maxim...Eu nu am crezut la inceput ca se obtine chiar asa de greu,citisem pe forum si ma miram de cei care ziceau k se chinuie sa obtina,dar e adevarat....ft naspa -trist-

15. dalexro

dalexro New Member

Trophy Points:
    1
    mai e o mica chestie, care in opinia mea face diferenta dintre programare obinuta si no longer available...si anume codul de securitate. ai unul usor- noroc, ai unul de neinteles...pa si pusi...(desi...cand am facut eu...am dat try new code de 3 ori) , cred ca e important sa il bagi corect , ca uneori nu iti da eroara automat si se incarca degeaba...

16. cristiana92

cristiana92 New Member

Trophy Points:
    0
    A mai incercat cineva sa sune?

17. Krayzi3Bon3

Krayzi3Bon3 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu nu am mai sunat din Octombrie-Noiembrie 2012 pentru ca nu prindeam niciodata pe nimeni si mai cheltuiam si bani aiurea. Dar in seara asta am incercat pentru prima data sa fac programare pe net si am ajuns in 2 taburi sa completez datele si sa dau Book appointment (pentru 2 programari diferite). In primul tab prima data am gresit ceva din graba (si pentru ca imi tremura mana deoarece nu imi venea sa cred ca am ajuns pana acolo din prima incercare) dar captcha-ul a fost usor. Apoi mi-au dat unul mai greu si a durat vreo 2 secunde sa il descifrez. Iar la a doua programare (al doilea tab) am pus datele corect dar nu mai era available, la fel ca si prima. Dar totusi, m-a incurajat sa mai incerc si data viitoare, iar cu putina atentie si experienta poate in viitorul apropiat voi reusi :D

18. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    Nu te mai plange atata ca nu te-a batut nimeni
    Fiecare poate sa posteze de cate ori vrea intr-un fel iti dau dreptate la unele chesti,dar oricum nu trebuie sa sari asa ca nu te-a batut cineva pe aici,mai esti la scoala in Croydon ca nu as vrea sa ne intalnim :))

19. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Da, inca sunt la scoala acolo si o sa mai fiu o vreme buna :) Ne vedem pe acolo daca mai ai nelamuriri :))

20. ancuta86craiva

ancuta86craiva New Member

Trophy Points:
    0
    Am incercat sa sun eu,dar nu se mai fac telefonic decat online(luni am sunat k mi-a zis o cunostinta k s-ar face iar telefonic-poate unii pot si asa ce sa zic...)In rest ma chinui si eu k toti ceilalti pt nenorocita asta de programare desi lucrez de 2 ani jumate cu acte ,acuma cand vreau sa imi schimb jobul ma intreaba angajatorul de certificatul asta nenorocit,i-am mai zis unuia k nu am nevoie de el k am si p60 si bla bla bla dar cred k stiti cum stas treaba k vor sa vada negru pe alb k intradevar asa e...
    Multa bafta tuturor si mie k de 1 luna si ceva adorm tot pe la 2 noaptea -nervos- !!!!!!!

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page