7.6 C
London
Monday, March 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0

Daca ai fi citit mai sus ai fi observat ca s-a ajuns cu programarile la 18 septembrie, nu s-a ajuns in luna octombrie.
    Nr e 08706067766

2. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0
    As avea si eu o intrebare legata de dovada de domiciliu, daca eu stau intr-o casa de studenti, pot sa iau adeverinta de la agentia de letting ca sa nu ma mai complic cu facturile, mai ales ca nu cred ca o sa imi ajunga factura pana la sfarsitul lui septembrie? Multumesc

3. albertina25

albertina25 New Member

Trophy Points:
    0

Dovada de adresa poate fi statmentul bancar unde este specificata adresa la care locuiesti.

4. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ok, multumesc.

5. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Daca prinde careva programare va rog sa postati sa stim pt ca in ultima vreme cam nu a mai prins nimeni de pe aici sa stim care e miscarea. Am sunat si azi si la 8 si 56 erau fully booked.

Ovinistor tu cum esti ai mai sunat?

6. blue.star2012

blue.star2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna.
    Vroiam sa multumesc tuturor celor care au postat aici pentru ajutorul lor. mii de multumiri :)

Eu am reusit sa prind azi o programare telefonica pentru data de 19 septembrie, ora 09.30, la Croydon. Am primit sms-ul de confirmare dupa 10 minute.(Doamne ajuta sa fie bine)

Cum am reusit eu: am avut deschisa o pagina de explorer cu ora exacta, minut si secunda. incepeam sa sun de pe la 08:50, cu 5 secunde inainte de terminarea fiecarui minut (08:50:55). la 08:53:55 am sunat, am apasat rapid tasta 1(de obicei nu ascultam ce zice, automat dupa ce suna apasam tasta 1) si s-a facut legatura; a sunat de 2 ori si a raspuns operatoarea, care s-a miscat destul de repede si a reusit sa imi dea o programare. nu am sunat de pe mobil, ci cu programul VoipCheap.

Multa bafta tuturor si sunati in continuare, nu va pierdeti speranta.

7. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    SINCERE FELICITARI stimabilule domn :)

Deci inca se mai fac programari asta e tot ce vroiam sa aud :) Ne poti spune cam de cata vreme incerci ? :)

8. blue.star2012

blue.star2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc mult. Vineri, pe 3 august am inceput sa sun. deci asta ar fi a 4-a zi.
    Multa bafta si tie in continuare,
    Giorgiana

9. atos10

atos10 New Member

Trophy Points:
    0
    eu de cate ori am sunat mi au spus ca nu se mai fac programari ... nu mai stiu ce sa mai cred ....

10. luci31

luci31 New Member

Trophy Points:
    0
    cum pot pune un topic nou pe acest forum? :) stiu cum suna, dar na toata lumea invata :) multumesc anticipat

11. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    eu am programmare pe 20 august la 10.30, are cineva adresa corecta la croydon si cum se poate ajunge mai repede?

12. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
  13. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    thanks

14. cristina_nastrusnicu

cristina_nastrusnicu New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata tuturor,

am o dilema mare, pe data de 23 Iulie am reusit sa prind programare exact cum a prins si blue.star. Imediat mi s-a cerut numele si nr de tel ca sa fiu contactata pt mai multe detalii. Cam o ora mai tarziu am primit un apel telefonic fara numar afisat, doamna s-a recomandat fiind de la HO si m-a intrebat o groaza de chestii precum: (mentionez aplicatia este pt sot ca main aplicant si eu ca dependent)
    - nume, prenume,
    - DOB
    - adresa, nr tel
    - nr pasapoarte & exp date
    - daca am avut alte vize
    - cate forme de identitae avem? (CI,passaport si permis) si ca sa le luam pe toate cu noi
    - stare de sanatate
    - ce lucram sau am lucrat.
    Mi s-au parut intrebari normale. Apoi mi s-a comunicat data 31 august si mi-a dat un nr de ref: ABS XXX-XXX. Si a zis ca vor fi trimise niste documente la adresa mentionata si ca sa fim acolo cu 30 min inainte de programare pt verificari. Am dat adresa unor prieteni care s-au mutat intre timp, iar proprietarul de acolo le-a dat return to sender ca nu a stiut numele, deoarece plicul ar fi fost trimis in numele meusi eu nu ma stiu.
    Anyway.....Mi-am rezolvat cu cursurile si acum 2 zile mi-au cerut sa le aduc actele ca sa punem dosarelul la punct.
    Am ajuns la confirmarea programarii care evident nu o aveam si de care cica am nevoie cand intru in cladire HO.....dar m-am gandit ca am nr de ref si ca pot suna sa imi trimita conf pe e-mail ca e mai rapid.
    Am sunat la HO pe nr care il stiti pe ramura 4....era ora 3 dar zicea ca biroul e inchis. Formez din nou pe ramura 1....raspunde o doamna pe care cred ca am cam iritat-o....mi-a zis ca nr de ref nu e bun si ca nr de ref e format numai din cifre si-s mai multe. Atunci i-am dat numele ca sa caute in sistem, a zis ca nu poate sa caute decat dupa data si ora si sa ii zic numele sa vedem de coincide. Evident nu coincidea. At i-am zis povestea de mai sus si mi-a zis ca ei nu suna ulterior pt confirmari ci ca iau programarea efectiv atunci cand sun. Bun....intrebarea mea a fost : si atunci cine m-a sunat si cui i-am dat aceste detalii????? Tipa care mi-a luat acele detalii pt programare s-a recomandat ...a zis ca am sunat dimineata si ca am prins programare si ca acum m-a sunat pt mai multe detalii. (btw, nu era aceeasi doamna).
    O noua zi....alt apel....ramura 1....alta doamna....aproape aceleasi raspunsuri. Nu e bun nr de ref si ca vede programarea au coincis. si punct, a inchis.
    Imediat alt apel....ramura 4....o doamna cu mai multa rabdare....a zis ca probabil a fost de la Inquiry office si i-am dat nr de ref, data cand s-a facut programarea, pt cand era etc. A zis ca investigheaza si ma suna ulterior....nu am mai fost sunata....poate maine. -nervos- -nervos-

Acum e alta zi si iar am sa sun!!!

Are idee cineva ce se intampla? Cat de normal vi se pare?

Blue.star poti sa imi zici cum a decurs programarea la tine? Ce detalii ti-a cerut?

Multumesc anticipat!

15. BSana

BSana New Member

Trophy Points:
    0
    As vrea sa primesc si eu Cardul Galben cat mai curand (in sept incep scoala), asa ca mi-am creat un cont cu UK Border Agency, unde am incercat sa ma programez ON LINE pt. EEA1 la Croydon, dar orice date aleg ca disponibilitate a mea sa ma prezint (am ales intre Sep. 20 si Noiembrie 7, pt ca pana atunci imi permite siteul lor), imi apare mesajul - ca nu au locuri disponibile pt. o programare in acea perioada. Ati intampinat si voi o asemenea problema?

Se mai fac sa nu se mai fac programari ONLINE pt. EEA1 la Croydon? A ramas doar varianta de aplicat prin posta valabila? Inca nu am incercat sa-i sun.

Mersi.

16. ava

ava New Member

Trophy Points:
    0
    Help!!!

Anybody stie ce se intampla? De patru daca de nu de mai multe ori pur si simplu apelul meu este inchis chiar dupa ce spune ca voi fi transfered! Eu astept sa sune si nu se aude nimic doar un pic de fasiit si apoi within seconds aud cum pac mi se inchide apelul.

Are cineva vreo idee de ce se intampla acest lucru? Am pierdut deja prea multe saptamani cu chestia asta si as vrea sa stiu ce fac wrong!

Sugestii?

Multumesc

17. ava

ava New Member

Trophy Points:
    0

Eu aveam impresia ca se dau programari doar ptr o zi - cineva mai sus a zis ca a prins in acceasi zi cu tine ptr data de 19 - tu mentionezi data de 20...Sau am missed eu ceva?

18. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    @Bsana Din cate stiu eu nu se mai fac programari online :) Asa ca singura varianta e prin posta sau sa suni la Croydon (ultima varianta o incercam cei mai multi insa putini reusesc dupa cum observi)

@ava Nu am idee ce se intampla, eu am sunat si de pe fix si de pe mobil si nu am patit asa ceva pana acuma si sper sa nici nu patesc. Imi pare rau pt tine incearca sa suni si de pe mobil (pierzi cam o lira pe "zi" daca stii cum sa te misti deci nu e chiar capat de lume )

@ava Vezi ca unu are pe 20 august si celalalt are pe 19 septembrie :))

19. blue.star2012

blue.star2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Mie mi-a cerut nume, data nasterii, prenume (care i l-am spus pe litere), m-a intrebat daca fac programarea pentru mine si apoi m-a intrebat daca 19 septembrie o ok. am zis ca da, mi-a dat ora 09:30 si apoi numarul de referinta. mi-a zis sa fiu acolo cu jumate de ora mai repede si ca voi primi un sms de confirmare. cam atat a fost

20. ava

ava New Member

Trophy Points:
    0

:) Merci de atentionare

Eu de pe mobil sun si practic cred ca asta e problema...

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page