10.5 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. jmthiphop

jmthiphop New Member

Trophy Points:
    0
    Draga Greuceanu

nu conteaza ce ai gasit tu prin acte, te-ai gandit vreodata ca poate exista vreo anexa la aceste legi, data de guvern?

2. diana.ab

diana.ab New Member

Trophy Points:
    0
    Mai este cineva care incearca sa obtina o programare la HO prin telefon? Am sunat in fiecare dimineata de cateva saptamani, lunea trecuta au zis ca sunt fully booked pana pe 25 decembrie si nu mai fac programari momentan. De atunci si pana astazi nu am mai prins deloc, tot fully booked, refuzand sa mai spuna data pana la care s-a ajuns, astazi erau cu programarile la 31 decembrie, tot fully booked. Astazi pana la 08:59 mi-a intrat robotul ca sunt fully boked, la si 59 si cateva secunde mi-a raspuns operatoarea. Eu nu mai inteleg nimic..cand si cum s-au dat programarile pt acele cateva zile in care nu este bank holiday..??!?!

3. paty

paty New Member

Trophy Points:
    0
    salut,felicitari pentru programare!dar ceva eu nu inteleg , lucreaza biroul si duminica ?
    p.s. reference nb. este numarul pentru taxe,dupa ce ai NINO ,apelezi la ref.nb . ,din cate stiu eu .

4. ursul2445

ursul2445 New Member

Trophy Points:
    0
    stii prost, reference number nu este ceea ce crezi tu, daca nu stii de ce scrii, sa induci in eroare?

5. babygirladda

babygirladda New Member

Trophy Points:
    0

Cand mi-am luat yellow card-ul ( acum un an jumate) nu mi s-a cerut nici o asigurare medicala. Acum vreau sa aplic pt blue card si am inteles de pe forumuri ca as avea nevoie (pe langa celelalte acte si 12 pay-slips) de o asigurare medicala care trebuie facuta la Aviva sau Bupa. (dupa cum prevad noile legi) Actele nu vreau sa le trimit prin posta, vreau sa sun pt programare in croydon desi stiu ca e ft greu de obtinut.. Ideea e ca, in cazul in care am nevoie de aceasta asigurare medicala, nu stiu cum se face (online ?) si ce anume trebuie sa acopere.. poate cineva sa ma ajute sa inteleg toata treaba asta cu asigurarile? multumesc mult !

6. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    care e problema ta ursul2445?nu vezi ca am intrebat?am dat doar cu presupusu,tu nu stii sa citesti?

7. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    @sirtiger Nu tie ti-a zis,ci lui @paty. reference number este numarul de referinta pe care ti-l dau cei de la UKBA in momentul in care iti confirma programarea. Ti se trimite si prin sms si trebuie sa-l ai in momentul in care te prezinti pentru programare. Cu ultima parte nu sunt tocmai sigura pentru ca inca nu am fost la UKBA, dar asa am inteles ca se intampla.

8. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    a scuze atunci :D

9. GabrielaO

GabrielaO New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am fost foarte norocoasa in legatura cu obtinerea YC-ului...
    Am reusit sa fac programare dupa doar 7 zile de sunat.
    Programarea am avut-o saptamana trecuta. Totul a decurs ok.
    Am aplicat ca student, cu urmatoarele documente:
    - Scrisoare de la colegiu;
    - Scrisoare de la sponsor (firma);
    - Comprehensive sickness insurance de la AVIVA;
    - Bank statement-urile mele pe ultimele 3 luni;
    - Declaratie de burden pe proprie raspundere;
    - 2 poze + formular.
    Trebuia sa intru la ora 11, dar am asteptat inauntru timp de aprox. o ora.
    M-a chemat la biroul 62 (care este ptr. romani&bulgari) o domnisoara foarte ofuscata.
    Mi-a cerut documentele... s-a uitat stramand din nas pe ele, a lipsit cateva minute in care a facut copii presupun, dar mi-a inapoiat documentele fara sa opreasca nimic.
    A bagat ceva date in calculator apoi mi'a zis "Miss, your documents seem to be alright" si sa revin inainte de inchiderea usilor, adica la ora 16.
    Am revenit... mi-a dat YC-ul si asta a fost.
    Mentionez ca am sunat de pe un numar de fix BT. Nu stiu daca conteaza...
    Va multumesc din suflet pentru toate informatiile postate si mult succes celor care incearca sa faca programare!

10. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Rar modificari de lege sau regulament care sa se aplice retroactiv. Cum sa ceara asigurarea medicala de pe perioada studiilor, la sfarsitul studiilor, daca nu ti-a cerut-o la inceputul studiilor??? Intelegi? Nu ti se pare absurd sa iti spun azi....ok de maine esti student, trebuie actele astea. Punct.....Apoi dupa un an, sa iti zic, asigurare ai avut de atunci cand ti-am zis ca ok esti student?.... Intelegi?
    Oricum, repet cu nr 237,5....in BR, la rubrica ce are legatura cu cazul tau, sunt enumerate actele necesare.

D.P. 074

11. jmthiphop

jmthiphop New Member

Trophy Points:
    0
    daca nu ai ce face cu banii, poti sa imi trimiti mie actele si le dau prin posta, te costa doar 400 lire, mai ieftin cu 50, iti fac discount daca vrei.

12. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    ma bag si eu fac reducere mai mare :))super oferta

13. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    noutati la programarea telefonica?

14. diana.ab

diana.ab New Member

Trophy Points:
    0
    Daap..sunt fully booked pana pe 1 ianuarie. Nu stiu cum s-au facut programarile de pe 24 pana pe 1 ca de fiecare data ori raspundea un robot spunand ca nu sunt programari disponibile ori operatori cu acelasi mesaj. Inteleg ca sunt cateva zile libere in acea perioada dar totusi programari s-au mai facut..poate nu pt BR1, 2 sau 3 :| Ciudat! Sa vedem cum decurg lucrurile de acum! Bafta!

15. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    Imi pare rau sa constat ca in loc sa oferiti un sfat bun va permiteti sa va bateti joc de incercarile altora.....de parca voi la randul vostru nu ati trecut prin peripetii pana sa ajungeti asa bazati!
    Il rog astfel pe Dan daca poate sa imi stearga activitatea de pe forum, intrucat nu pare sa ajute pe nimeni; m-a ajutat pe mine cand paream sa conversez cu oameni ce trec prin aceleasi stari... Multumesc anticipat.

16. jmthiphop

jmthiphop New Member

Trophy Points:
    0
    Imi cer scuze oficial, fata de tine si fata de acest forum. imi retrag cuvintele. scuze inca o data.

ceea ce voiam sa reiasa de aici nu este bine sa te arunci ca strutul cu capul in nisip, banii sunt importanti asa ca pastreaza-i nu ii da la agentie, care face acelasi lucru care ar trebui sa il faci si tu , sa trimiti actele br1 la adresa de pe formular prin posta, cu tot ce iti zice acolo in engleza, iar ca timp dureaza 5 luni cel putin.

priv.

17. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    Te superi degeaba, s-a mai facut misto pe tema asta cu cateva pagini in urma. Nu e chiar asa de greu sa iti faci programare, sa iti pui actele la punct si sa iei cardul colorat pe cont propriu. Daca urmezi sfaturile celor de pe forum te descurci fara cheltuieli din astea exorbitante. Trebuie doar sa fii pregatit sa astepti o perioada. Oricum e mult mai eficient sa incerci sa suni si sa obti programare chiar daca e dupa 2 luni de incercari decat sa trimiti actele prin posta. Oricat de mult sau de putin ai plati pentru "consultanta", in momentul de fata cred ca observi si tu ca nu iti poate garanta nimeni ca o sa ai actele in 2,3, 6 saptamani, motiv pentru care se face misto de incercarile astea de ocolire a "sistemului" care este explicat aici pe forum si prin care am trecut majoritatea.

18. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare! Cu riscul de a ma lua cineva la rost cum ca as fi lenesa si nu caut p forum inainte sa intreb, va zic sincer ca am cautat im tot forumul da parca imi scapa ce ma intereseaza pe mine sa aflu.in ultima perioada multi au scris despre experientele de la croydin cu yellow cardul dar n am vazut oe nimeni cu blue cardul, cineva care a prins si faza cu asigurarea.si acum spuneti mi va rog Daca am facut un simplu colegiu de engleza cu ce fel de formular aplic pt blue card la croydon,br1 sau br2? Nimeni nu i dependentd mn si nici eu de nimeni:D .. Ca am citit cateva conversatii pe aici dar nimic clar intr ucat aplicau cei cu mastere sau cei cu dependenti.. Si cum stiti si voi ca i mare lucru sa prinzi o programare telefonica nu ne putem risa sa facem nici cea mai mica greseala . Cine a fost deja la croydon pt blue card de student poate sa mi rasp si sa mi faca o recapitulare a actelor ? Multumesx mult si nu va suparati va rog :D

19. miruna_22

miruna_22 New Member

Trophy Points:
    0
    Am sunat din nou azi-dimineata pentru programare, insa fara success. Se pare ca au ajuns cu programarile la data de 1 Ianuarie, 2013.

20. iorga.vladutz

iorga.vladutz New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara
    Am o intrebare, nu am gasit raspunsul pe nicaieri citind pe forum ...
    Pot face programare la Crydon sa-mi depun BR2 pt BC ???
    Am sunat si ieri si azi, am prins d 3 ori operator ... m-au intrebat c tip d aplicatie doresc sa book, si le-am spus BR2 ...d fiecare data mi-au spus k nu mai sunt locuri ...

Din c stiti voi cei de la Crydon accepta in persoana aplicatii BR2 pentru BC ???
    Daca nu ... atunci am sa aplic ptr yelow ca student ... mie ciuda k ii tot prind, imi raspund, ma intreaba c vreu si ... nah ...
    Ce sa fac ?

Eu ii sun la 08:57 - formez ... folosesc spokn.com via wifi d p android ... si ei imi raspund imediat ... :(

PLz ppl, c parere avetzi ?

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page