7.6 C
London
Monday, March 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Elena1503

Elena1503 New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu am sunat azi mi au spus ca au ajuns pe 12 sept dat sunt full... Nu reusesc sa prind la 8.53 ... Voi gasiti linia deschisa la 8.53? A mai prins cineva de curand? E deja a 3 a sapt de cand sun :((

2. homn jr.

homn jr. New Member

Trophy Points:
    0

Site-ul la care face referire aceasta doamna, este un SCAM care se foloseste de BLACK SEO, inclusiv de keyworduri legate de mr.john, pentru a atrage lume pe site. NU MAI EXISTA PROGRAMARI ONLINE. Nu aveti incredere in persoane si site-uri ce nu pot fi verificate.

Ghid anti SCAM pentru orice site:
    - Orice site al unei companii specifica undeva adresa sa fizica.
    - Cautati aceea adresa sa vedeti daca exista.
    - Cautati compania in directoarele de companii.

Orice asociere a mea cu orice site nu este reala. Nu va lasati pacaliti.

Mr.John

3. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Nu am reusit dar dimineata am vb cu 5 persoane de la ukba, 3 au zis din start ca nu au locuri disponibile si sa incerc prin posta si 2 s-au sinchisit sa caute, au spus ca nu sunt locuri disponibile si ca totul e fully booked pana pe 12 sept.

4. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0

Ok, multumesc pentru raspuns.

5. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    You wasn't fast enough Deiutz ! Just keep on trying ! That's what I'm doing ! Good luck !

6. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    s-a intamplat cuiva ca dupa ce iti spune robotul : "You're call is being transferred !" sa se "inteapa" si sa nu mai sune ? faza asta ma calca cel mai rau pe nervi... daca sun prea repede mi se-ntampla neghiobia asta si mai pierd o zi, mai pierd o sansa... daca sun cateva secunde dupa... s-au dat programarile! s-a mai lovit cineva de detaliul asta ? o intrebare aparent idioata si paranoica... multumesc !

7. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata, am sunat si eu azi dimineata.La 8:52 am inceput sa sun ca nebunu, am incercat de 2 ori mi-a zis ca birourile sunt inchise si a 3 oara am prins.Acum urmeaza partea in care cred ca am procedat gresit si as vrea sa ma sfatuiti cum e bine.Dupa cum ziceam a 3 oara am prins am apasat direct 1 nu am mai asteptat robotu si mi-a zis ca imi inregistreaza apelul si ca ma transfera blabla.M-a transferat si a inceput sa sune....a sunat de cateva ori(cam 7 double ringuri)dupa care a intrat alt robot care imi zice(tot robot dar de data asta era un tip cu o voce lesinata :))) ) ca pot sa aplic online sau prin posta, moment in care am inchis si am repetat figura de vreo 3 ori( crezand ca daca nu raspunde pana intra faza aia cu programarile online sau prin posta nu mai raspund deloc). Bineinteles ca nu a raspuns niciodata inainte de robotu ala si intre timp s-a facut 8 si 59. Fiind suparat si am zis ca oricum nu mai am nicio sansa am lasat sa mearga telefonul in continuare a intrat robotul ala dupa care muzica clasica si dupa vreo 15 secunde mi-a intrat o operatoare, i-am zis ca doresc sa fac o programare, m-a intrebat pt ce si zice ok, this will be close sau ceva de genu(deja in capul meu aveam mari sperante) insa dupa ce a verificat vreo 3 secunde zice oh no we are fully booked sorry :(. Acuma intrebarea mea e voi cum procedati? Tot incercati sa sunati pana raspunde inainte de robot si melodie sau lasati "sa curga" apelul? Multumesc.

8. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ajungi sa -ti intre al doilea robot si mozzart si abia apoi raspunde un operator, deja e tarziu.... teoretic primii care intra pe fir ocupa linia si de aia iti intra celalalt robot etc. teoretic la ei suna in continuare... dar fiind ocupati nu raspund ( indfiferent ca e vrba de sunet de apel, robot sau mozzart). Cu cat raspunde cineva mai rpd... eventual inainte de a intra al doilea robot... cu atat ai sanse sa fii printre primii... si daca ajungi sa te-ntrebe datele personale... e f posibil sa fi intrat in prima transa... dar operatorul tau a fost prea mototol si i-a luat-o inainte un alt coleg mai fasnet ! Succes !

9. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Eh...mai am si maine o sansa. Tu nu ai prins azi? Cum a decurs la tine?:)) btw...eu nu am patit faza aia cu intepatu:))

10. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    eu nu am prins nici azi, nici ieri, nici alaltaieri... si nu vreau sa-ti spun exact de cand ma chinui... sa nu te descurajez ! ( azi mi s-a intamplat faza cu infiptul... si nu e prima data ).

11. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Nu ma descurajezi deloc :) Era un user mai sus care zicea ca a prins dupa 4 zile, depinde de noroc. Poate prind in 2 zile sau poate prind intr-o luna...oricum ma gandeam sa stau o luna pe telefon ca tot prind si rezolv cu actele in 2 luni jumate asa....tot e ceva decat sa astept 8 luni daca trimit prin posta :)

12. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Am sunat si mainainte si am dat de 2 operatoare care nici macar nu au verificat cum a facut aia de ieri :( Mi-au zis direct ca e fully booked ( asta era la 8:56-8:57)

E frustrant pentru ca, cu siguranta sunt printre primii care suna si apoi nu raspunde nimeni pret de 2-3 minute in care cred ca se dau programarile. Asta e ...incercam si saptamana viitoare pana prindem.

P.S : Intrebare pentru "cei mai mari" care se pricep: Se poate aplica si la alte birouri pt programare ? Gen Cardiff ? Sau trebuie sa ai proof of adress de Cardiff ?

13. ava

ava New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Si eu am avut problema asta cu 'terminarea apelului' chiar cand asteptam sa vorbesc cu cineva - mi s-a intamplat de cateva ori pana acum si chiar vroiam sa intreb dca cineva stie de ce se intampla lucrul acesta atata timp cat mi se spune ca voi fi transfered....

Am vazut un anunt pe pagina anterioara care spunea ca nu ai nevoie de registration certificate daca ai lucrat 12 luni- daca ai YC si vrei full time. Eu spun ca ai nevoie - si eu la randul meu am dreptul sa muncesc full time dar am mers la HO si mi s-a spus clar ca nu poti lucra legal full time chiar daca ei spun in scris ca ai dreptul acesta- ai nevoie de confirmare blue certificat.

Sanate si succes!

14. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Am dat mai devreme de o tanti draguta de la UKBA si mi-a spus ca pentru BR1 nu se mai fac programari online, doar prin posta sau la telefon, alta varianta nu mai exista.

15. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0

Nu ! Nu se poate aplica telefonic decat la biroul din Croydon ! La Sheffield trimit prin posta ! Cardiff-ul nu se ocupa cu BR-uri, cel putin !

16. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0

Banuiesc ca nu a argumentat si de ce !? Eu cred ca e pentru simplul fapt ca sunt prea putine programari/ zi... si daca le-ar mai si injumatati sa puna si on line.. ar fi masacru ( plus sesizarile vis a vis de frauda prin folosirea de pluggin-uri si scripturi) .

17. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    uite: sunt putin mai fericit acum:
    - nu avem nev de asigurare cei care am aplicat inainte de acea lege
    -putem lucra full time: pe riscul angajatorului, in sensul sa prezentam anul studiat si cele 12 payslip-uri... am primit reply de la "reclamatia" mea facuta online!

pe deasupra in email mi-a scris k se mai fac appointm online, dar f putine. cel putin asa era in mail -nas- .

acum ramane sa daram zidurile ramase si sa merg inainte!

multa bafta pt toti,

18. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Azi cand sunam la ei la 8:53 cu o mana tineam receptoru si cu una dadeam refresh la programari online. Ar fi interesant de stiut cum functionau si alea online? Alea cum deblocheaza "ziua" de programari? Adica la 12 noaptea cand practic trece ziua sau dimineata cand deschid ei birou?(asta in cazul in care operatoarea aia a mintit si inca se mai fac online). O sa incerc si in weekend si seara la 12 o sa incerc toate posibilitatile cine stie? Oricum prefer sa incerc sa sun o luna la ei si apoi sa ma programeze intr-o luna jumate, alea is 2 luni jumate in care ai actele teoretic. Economisesti ceva luni decat daca le-ai trimite prin posta unde dureaza 8 luni din cate am inteles. Insa daca nu prinzi la telefon pierzi o zi degeaba. Decizii decizii....deocamdata raman axat pe programarea telefonica (e si aproape de mine ca stau in Croydon). Mult noroc la toti care incearca telefonic. Apropo care aplicati ca student v-ati facut asigurarea? Am inteles ca cea de la aviva healthier solution ar fi ok? Mersi

19. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    eu am inteles ca in principiu programarile online erau available incepand cu ora 00:00 ! eu atunci am incercat sa prind ceva... insa m-am lasat pagubas de vre-o saptamana !

20. MD22

MD22 New Member

Trophy Points:
    0
    @thenuts da,asigurarea aviva healthier solutions este ok,eu platesc 50lire/luna.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page