10.2 C
London
Wednesday, December 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    Cineva sigur a prins programare azi, pentru ca prietenul meu a reusit sa vorbeasca, i-a zis ca apare una disponibila, insa pana a terminat de vorbit se daduse deja. Speram sa fim mai norocosi maine :D suntem si noi in a doua saptamana de sunat. Fingers crossed for everyone :D

2. alexandruserban87

alexandruserban87 New Member

Trophy Points:
    0
    astazi am avut si eu programarea. am ajuns pe la 9 si 10 acolo.. am intrat la control iar apoi direct la ghiseul de la parter unde se verifica formularul si pasaportul, cel putin mie mi a cerut direct pasaportul si nu un ID. apoi m a trimis la etajul 2 unde deja era vreo 10 si 5.. la ghiseul pt romani, care e unul singur in stanga cum intrii nu era nimeni. in cateva minute a venit un nene destul de batran dar care nu m a chemat pana la 10:30 cand aveam programarea, destul de prietenos si putin glumet chiar, s a uitat pe acte, a facut copii dupa ele, si mi a zi sa vin la ora 3 si ca in principiu nu ar trebui sa fie nici o problema si sa l primesc insa trebuie sa faca niste verificari. din pacate nu am putut sa stau si i am lasat un plic cu special delivery. ( in caz contrar nu e necesar). am primit actele originale inapoi, mai putin pasaportul si bonul de ordine primit la ghiseul de jos. acum astept sa vad maine daca vine doar pasaportul sau si YC-ul.

Va sfatuiesc sa va duceti chiar mai devreme decat recomanda ei. cel putin eu am avut in fata 2 familii de chinezi...cu tot cu copii bunici si ce mai aveau ei si a durat mult la control, nu prea vorbeau engleza bine si tot le piuiau diverse chestii uitate prin buzunare.

succes celorlalti care inca incearca.

3. alina 1985

alina 1985 New Member

Trophy Points:
    0
    buna,vreau sa stiu daca se mai pot face programari la croydon?

4. adelyca86

adelyca86 Member

Trophy Points:
    16
    Se mai fac programari la Croydon, telefonice, cu greu, dar se mai fac -nas-

5. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0

corect ... scuze .... nu le voi mai folosi! -da-da-

6. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Deja devine penibil...nu meriti raspuns. E chiar asa greu sa citesti 2,3 pagini din threadul asta nenorocit inainte sa intrebi? Uneori am impresia ca postam degeaba aici pt ca oricum lumea nu citeste ci intreaba direct, chiar daca raspunsul e cu 3 posturi mai sus.

7. oana24

oana24 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Ati putea va rog sa postati un numar la care as putea sa sun pt programare la Croydon ?

Va multumesc.

8. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Exact ce spune Thenuts, cu un raspuns mai sus.
    Se pun intrebari ca la biroul de informatii, dar informatiile sunt pe geam si pe pe pereti in jurul tau si pe drumul spre biroul de informatii.
    In ultimele pagini sigur s-a mentionat acest numar, plus ....cine il stie, oare de unde il stie? ....ca doar nu e un secret jumarul ala, si nu e o doina de jale transmisa doar pe cale orala, pe siteul UKBA apare acel numar ......vrei sa cauti?
    Nu? Bine atunci.
    Numarul este ..08.......stai un pic sa caut ........stii ce.......te sunam noi. ......

D.P. 074

9. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

Nu.

Cu mare placere, thenuts

10. kitchi11

kitchi11 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    se mai fac programari la Croydon? Daca tot n-aveti nimic mai bun de facut scrieti-mi si numarul ca n-am chef sa mai caut. Apropos nu mi-l face programarea si mie cineva? Nu ca mi-ar fi lene dar sunt foarte ocupat, trebuie sa spal niste vase de luna trecuta, o tot amanam dar vad ca nu le-a spalat nimeni. Dupa aia mai tre sa fac si un dus pe care-l aman de asta vara. Deci astept e-mail cu programarea la desteptiiintreaba_fraieriicauta@gmail.co.uk

Mersi.

11. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    :))) I see what you did there

12. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    imi imaginez ce reactie si ce vorbe dulci v-ti luat de la sarmanu om -ras2-
    voi nu ati observat ca noi postam si tot noi citim forumul -nas-
    90% din oamenii noi ajung din intamplare si pun intrebari al caror raspuns e pe pagina anterioara ... nu e nici primul si nici ultimul care va veni cu astfel de intrebari -nu-stiu- ...
    noi suntem romani ! noi suntem romani ! -da-da-

13. Eugreen

Eugreen New Member

Trophy Points:
    0
    Astea-s glume si replici nepotrivite de prost gust. Eu cred ca mai bine ati fi refuzat-o elegant, pentru ca daca voi iti raspundeti asa, ce pretentii sa mai aiba de la ceilalti ? Informatiile si sfaturile sunt structurate bine pe site, dar se pot gasi si persoane care intreband, nu asteapta decat un simplu raspuns.

14. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Haha, eram sigur ca o sa sara careva cu gura pe mine ca sunt nesimtit. Serios acuma? Simplul raspuns pe care il asteapta e la 2,3 pagini in urma unde ce crezi, cineva a pus aceeasi intrebare idioata. Invatati sa cautati. Pun pariu ca daca stam unu langa altul si tu vrei sa postezi minunata intrebare si eu caut raspunsul, eu il gasesc mai repede decat postezi.

Daca respectivul user nu are binevointa de a citi doar 2,3 pagini in urma(nici macar nu trebuie dat search) eu de ce as avea binevointa sa ii raspund? Asa am fost obisnuiti de pe vremea lui Ceasca, sa primim tot pe tava.

15. kitchi11

kitchi11 New Member

Trophy Points:
    0
    Totusi ca sa fie mai usor de gasit acest numar pe viitor:

Croydon public enquiry office - Booking by phone 0870 606 7766

PRECIZARI:
    If we publish a news story on this website saying that the online booking system is unavailable for a long time, we will publish a phone number which you can use to book an appointment. This phone booking service will be withdrawn when the online booking system becomes available again.
    Sursa: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/about ... tem=115098

16. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    Am intrat si eu oficial in a treia saptamana de sunat, si nu am reusit sa vorbesc pana acum cu nici un operator. Desi ma asteptam sa fie greu, e al naibii de frustrant cand ti se inchide conexiunea fara macar sa fi sunat. Prietenul meu a reusit sa vorbeasca cu cineva dar din cauza ca nu avea micrpfon nu i-a inteles numele si a pierdut programarea.

Mai sunt si altii pe aici care suna de mai mult timp ca mine? Ati reusit macar sa vorbiti cu cineva? sau poate a mai prins cineva programare?

O zi si o saptamana frumoasa sa aveti.

17. ClaudiaA

ClaudiaA New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata!!!

A prins prietenul meu programare pe 26 Noiembrie!! -ras4- Sunt atat de fericita!!! Eu inca mai am de sunat, dar macar mi-a dat speranta!!Uhuuu

Bineinteles ca vreau sa multumesc tuturor celor care au postat! Fara postarile astea eram pierduti in spatiu!!! So...Thanks!

18. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    @ClaudiA sunati de mult? Ma bucur ca a prins macar cineva care citeste forumul ca sa ne mai ridice si noua moralul :p

19. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari, eu am primit iar celebra replica fully booked dupa 2 min. Dar ce ese curios este ca mi-a spus ca au ajuns cu programarile pana pe 19 nov si u ai prins pe 26...... Foarte ciudat... Crd ca nu a avut chef sa ma bage in seama....

20. alina_4ccc

alina_4ccc New Member

Trophy Points:
    0
    Buna...Si eu am tot pe 26 noiembrie ...Sunt asa de fericita !!!:))
    Multumesc ptr sfaturi ,mult success in continuare!!!

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page