11 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. liliana1978

liliana1978 New Member

Trophy Points:
    0
  2. shmucu

shmucu New Member

Trophy Points:
    0
    Bravooooooooooo, Felicitariiiiiiiiiii....sa ne spui cum a mers interviul !!! Youpeeeee ...

3. Ralucka_

Ralucka_ New Member

Trophy Points:
    0

4. shmucu

shmucu New Member

Trophy Points:
    0
    mai merg programarile prin site-ul lor ? citisem pe undeva ca cica la 12 noaptea se reseteaza serverul ... ma gandeam ca poate am noroc !!! -obosit- -obosit- -obosit-

5. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    S-a postat de atatea ori ca nu merg programarile online si totusi va place sa pierdeti vremea.

In rest felicitari celor care au prins s de sapt viitoare incep si eu iar ca vine prietena(de fapt ea o sa incerce). Bafta in continuare

6. Ellla

Ellla New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata tuturor!

Sper ca este buna dimineata pentru cat mai multi dintre voi ca pentru noi a fost una din cele mai bune.
    Astazi la 8.54,am prins si eu programare pt br1pt data de 21 nov.ora 9.Dupa aproape 2 luni de sunat zi de zi.
    Multumesc mult tuturor care au postat anunturi si idei folositoare,ca taaare bine mi au prins.
    Deci parerea mea e ca totusi se mai poate prinde cate o programare scapata printre dinti de cei de la HO. Multa bafta tuturor!!!

Ca o retrospectiva a acestei perioade de sunat au fost zile in care am vorbit si cu 3 operatori intr-o zi dar a fost inutil si prea tarziu, au fost zile in care nici nu a mai sunat telefonul, au fost zile in care am dat datele si a fost prea tarziu.
    La fel ca si astazi, am fost pe muchie de cutit, operatoarea a fost foarte draguta, rapida si de ajutor, am dat datele atat ale mele cat si ale sotului (ca dependent), mi-a spus ca incearca..., astept cateva secunde..., si-mi spune ca nu se mai poate, dar totusi sa-i dau numarul de telefon..., mai astept cateva secunde... si-mi spune ca s-a confirmat programarea...yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...bucurie mare!

Multaaaa bafta tuturor si sa aveti o rabdare de fier si perseverenta de otel!

7. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari e bine sa mai vedem vesti bune din cwnd in cand. Ce ceas ai folosit si de pe c ai sunat?

8. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    poate cineva sa imi spuna cum fc cu skype-ul. adik suna de pe calculator sau de pe mobil.

sau direct de pe fix conectat prin skype -nas- ? incerc doar sa inteleg cum functioneaza sistemul skype. scuze dak e o intrebare mai prosteasca, dar asta e ceea cu ce ma confrunt dupa descrierile voastre.

multumesc

9. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    skipe e soft pe care il descarci in calculator sau smartphone iti faci un cont ... incarci credit si suni ...

10. shmucu

shmucu New Member

Trophy Points:
    0
    ...care merge numai daca esti conectat la internet.....

11. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    ...care merge numai daca esti conectat la internet.....[/quote

ma gandeam ca se intelege . -nas- .. multumesc pt completare

12. shmucu

shmucu New Member

Trophy Points:
    0
    scuza-ma daca te-am jignit cu ceva, nu voiam decat sa ajut !!!!

tot incerc si eu de 2 saptamani, cateodata reusesc sa vorbesac cu cineva, cateodata nu, se pare ca sunt un anumit numar de programari pe care ei pot sa le faca zilnic si in momentul in care suni, daca esti norocos si prinzi linia libera din prima ai programare, daca nu .... nu prinzi !!! :(

13. Ellla

Ellla New Member

Trophy Points:
    0
    Buna sfantu,

Am folosit urmatorul ceas: http://www.timeanddate.com/
    Pana acum 2 zile am sunat de pe 2 telefoane mibile, iar de ieri am sunat de pe Skype si un telefon mobil ca deh 2 urechi am, nu mai pun ca si sotu cand a fost liber a sunat si el inclusiv astazi.

Nu stiu daca are mare legatura de pe ce sunam, cred ca totul este noroc, pt ca se aloca putine programari, ce e drept e ca de pe Skype se face legatura in maxim 2 secunde.

Bafta tuturor!

14. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef

daca mi-ai cerut mie scuze nu ai de ce ... am multumit doar pentru completare ... nu a fost ironic ... -ras4-

asa e programari sunt putine ... nu cred ca stie cineva cu exactitate cate sunt .... oricum au aparut din nou oameni care au reusit ... deci se poate ... nu va dati batuti ... nervi de otel si multa rabdare si atentie ... -da-da-

15. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,

Acum ma intorc si eu de la Croydon (multumiri pentru free wi-fi englezilor) si voiam sa va anunt si sa va dau sperante ca se poate si sa ne fie bine.

Azi am avut programare la ora 11 30 la Home Office, am fost ultima, de unde rezulta ca se fac doar 6 programari pe zi. In total au fost 5 aplicanti singuri si 1 cu dependant. Doamna dinaintea mea a avut ceva dificultati cu asigurarea pentru ca si-o reinnoise si aplica pentru Blue Card sau ceva legat de asta dar s-a rezolvat.

Ca sa nu o mai lungesc, toti ne-am luat work permiturile si nu au existat probleme. Eu personal nu am vorbit decat 2 minute cu cei de la ghiseul nr 62, al romanilor, 1 minut cand mi-am adus actele si domnul de acolo a zis ca totul pare in regula si un minut cand mi-a eliberat permisul la 16 45. Toti cei din cladire au fost foarte politicosi, zambitori si dornici sa ma ajute, numai cuvinte de lauda pentru functionarii de acolo.

Poate am fost eu mai norocoasa, dar nu mi s-a parut nimic dificil si nici nu am simtit in nici un moment ca cei de acolo sunt impotriva mea sau ca nu ma vor in tara lor.

Cat despre documente, am avut: Pasaport, scrisoare de la universitate, statementuri pe sept si aug de aproape 1200 lire, cardul de sanantate din romania, asigurare de calatorie de student din romania si formularul cu pozele.

Sper ca v-am mai incurajat un pic pe cei care asteptati sa va programati si pe cei care urmati sa va prezentati la programari.

Numai bine,
    Alexandra

16. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    felicitari lexutza ...

as vrea sa pun o intrebare celor care au fost la Croydon .... o poza trebuie atasata la formular ... capsata sau cum? iar cealalta ramane asa . -ras4- .. ?!

17. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    skipe e soft pe care il descarci in calculator sau smartphone iti faci un cont ... incarci credit si suni ...[/quote][/quote][/quote]

-limba- multumesc... vb in fiecare zi cu ai mei din tara dar vroiam sa stiu dak tb sa fiu pe net la acea ora, mai exact in fata calculatorului, pt k de obicei, la acel timp tb sa lucrez ... si nu prea am cum sa ma "postez" online la telefon. dar asta e! poate voi incerca sa gasesc un telefon care sa aibe skype la cineva dintre colegi....... sau .......sa chiulesc!

succes tuturor oameni buni!

18. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0

Le pui frumusel pe amandoua cu o agrafa de birou si scrii pe spate numele si le lipesc ei acolo :)

19. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    mp9 te rog eu lasa scrisu ala de YM ca ma termini psihic dupa ce citesc un post de-al tau...nu cred ca e un efort sa folosesti cuvintele intregi fara tz si k

20. shmucu

shmucu New Member

Trophy Points:
    0
    iar am sunt..iar am ascultat muzica simfonica dimineata...iar am asteptat...iar am prins linia prea tarziu, cel putin mi-au spus ca am sunat prea tarziu, nu mai au programari !!! nu-i nimic, mai incercam si maine !!! -ras4- -ras4-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page