9.3 C
London
Monday, March 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    1.Auzisem un zvon la un moment dat ca ar fi prins cineva in weekend programare online... e adevarat sau fals ? Emit programari online in cursul weekend-ului? A prins cineva ?

2.Daca e cineva care dispune de mai mult "noroc" in a obtine programari telefonice, SUNT DISPUS SA PLATESC SERVICIUL ! Astept sugestii (PM)! Multumesc !

2. vld

vld New Member

Trophy Points:
    0
    Din ce stiu eu, mereu programarile vor fi disponibile dupa 6 saptamani din ziua curenta.
    Eu am reusit azi sa mi fac mult dorita programare -dans- dupa doar 4 zile de incercari, am sunat azi, vineri, 27 iulie si am facut programare peste 6 sapt, adica vineri, 7 sept.
    cateva mici concluzii dupa ce am facut programarea:
    - ora este aceiasi care o stiti toti, 8:53, am incercat si la 8:52 si robotul imi zicea ca liniile sunt inchise, cred ca trebuie sa fi foarte pe faza si sa suni imediat cum le deschid.
    - in primele 3 zile in care nu am reusit sa fac programare, mereu am vb cu englezi, azi cand am reusit o, am vb cu o femeie de origine asiatica, dupa accent, india, pakistan, ceva de genu.. nu stiu daca e o coincidenta sau englezii sunt un pic cam rai, sa zic asa:)
    @ovinistor: tipa asta de azi care mi a facut programare, m a intrebat printre altele daca fac programarea pentru mine.. nu stiu daca iti poate face altcineva programare.. doar sa se dea drept tine.. spunea cineva pe topicul asta ca nu este legal sa faci treaba asta..

Sfatul meu e sa nu va pierdeti rabdarea, sunati pana reusiti, stiu ca poate dura si saptamani, insa daca asta e singura varianta nu ai de unde alege.. cealalta varianta cu posta este prea ridicola.. dureaza peste 7-8 luni.. imbatranesti tot asteptand postasul..
    sper ca am fost de ajutor, numai bine si succes

3. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    -bravo- multumim de incurajare!!!

acum dak tot am intrat si eu aci, vreau sa stiu dak ma mai ast ink 1 an de chin. pe scurt: in iun anu trecut am obt yc. in sept 2011 m.am angaj. tocmai ma pregateam pt blue, cand am primit vestea k va fi impos sa.l prim (nu numai din cauza progr care se obt. greu), ci pt k:

-nu as avea asigurare de la obtinerea yc pana in preasent;

-nu mai e valabil 4 luni dupa curs;o data pe sapt.

-am o pauza de vreo 3 sapt intre sept si oct (a trebuit sa caut alt angajator la care tot am fost de atunci)

-tb sa am prezenta 100%. eu am obt certificate of attendance, dar cik cei de la hm suna la ei de ii intreab. eu am fost vreo 3 luni doar o data pe sapt. (trebuia de 2 ori) in rest am prezenta 100% pe celelalte luni ...

sunt disperat si dej ma gandesc sa ma inscriu ink un an. -nervos-

acum daca e cineva are stie cum stau lucrurile, rog sa mi le descrie. dak aveti un site si mai bn k cei de la agentia unde m.am dus au zis sa le trimit site nu povesti. eu cred k si ei sunt in aer ... dar dak nu, sunt terminat! -nu-stiu-

e cineva care a luat blue dupa yc de student cu 12 payslip-uri? poate isi gas cineva timp si pt mn, va rog,

scuze dak nu e locul potrivit dar nu-mi mai sta capul sa mai vad altele...

4. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0

Intradevar te intreaba daca e pentru tine programarea, asa m-a intrebat si pe mine cand i-am facut prietenei si am specificat ca e pentru ea evident. Nu am intampinat nici o problema in ideea asta. Si nu e un caz singular. Felicitari pentru reusita ! Eu ma chinui de 2 saptamani si nu reusesc. Faza e ca programarea ei facuta acum o luna jumate-n urma am prins-o si eu sunand de la 8;53, insa de cand sun pentru mine biroul se deschide la 8:54!!! Ca si azi bine-nteles, cand ai sunat si tu se pare, si ai prins deschis la 8:53 mie nu mi-a deschis decat cand s-a facut 8;54 !! Nici nu stiu ce sa fac... am sa incerc si de pe alta linie... Cine e in cunostinta de cauza , stie faptul ca 1 min conteaza enorm in problema asta ! Sigur era 8;53 ? Mi-e greu sa cred ca deschid diferit de la caz la caz... e ilogic !

5. vld

vld New Member

Trophy Points:
    0
    era si 53, cam pe la sfarsitul minutului cred.. sincer sa fiu nu mi a stat mintea la ceas in momentul ala, sa ma uit exact, plus ca nu aveam secundarul. poate ca nu avem ceasurile fixate amandoi:) eu m am uitat la ceasu de la tel. hai sa ti zic cum am procedat exact; am sunat prima data la si 52 si jumate.. mi a zis robotu ca sunt inchise linile, am inchis, format nr iar, si prins linia. eu zic sa faci la fel, suni la si 52, daca zice ca sunt inchise liniile inchizi repede si formezi iar, daca prinzi si a2a oara linia inchisa, inchizi si formezi iar rapid:) in felul asta ai sanse mari sa fi printre primii.

6. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc , apreciez raspunsul !

7. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    fratilor, multumesc mult pt cooperare ....

sa stiti k tot am mai cautat pe aici. n-am stat degeab, k doar azi si mane sunt repaus. si nu reusesc sa dau de nimic.
    am rasfoit si tot site-ul ukba. nimic clar si limpede raspuns la intrebarile mele!
    m-a dus capu sa fac si un complaint, chit k nu stiu la ce o sa ii duca pe ei capul sa imi raspunda!

8. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    aaa... si am certificat of attainment , nu certificat of attendance( oricum nu prea stiu care-i diferenta, daca o fi vreuna -nas- ).

9. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0
    De la: Claudiu, Iordache,Ex-Presedinte Romanian SocietyCoventry University

Iti scriu sa te anunt ca am aflat o informatie foarte importanta referitoare la Blue Card ce ar putea sa iti foloseasca tie personal precum si studentilor romani din societatea si de la universitatea ta precum si tuturor romanilor in general. So feel free to pay it forward!

Pe scurt daca ai muncit timp de 12 luni legal si incontinu in UK nu mai ai nevoie de blue card ca sa lucrezi fara restrictii.

link: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... a-romania/

original text: When you have been working legally as an employee in the UK for 12 months without a break, you will have full rights of free movement and will no longer need our permission to take work. You can then get a registration certificate confirming your right to live and work in the UK, although you do not need to do so.

Am primit asta de la un prieten la facultate in UK, sper sa fie de folos cuiva mai ales celor care intrebau de BC mai sus :)

10. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    chiar am ajuns sa fiu disperat ... e o veste f mare asta ... dar sa inteleg k aici sunt inclusi si acei care muncesc in cele 4 luni de dupa terminarea cursului??? si eu tocmai am fost la un job mai bun la care boss-ul mi-a cerut permisul de munca sa faca o copie si cand a vazut ca am restrictie... mi l-a inmainat inapoi cu o "sincera parere de rau"! deci de o confirmare scrisa inca am avea nevoie ... un document oficial ...nu mai stiu. acum sunt zapacit de tot si cu bune si cu rele!
    simt k mi se invarte capul de atata cautat!!!!!! -nu-nu-

11. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0
    Din ceea ce spun ei pe siteul la UKBA nu ai nevoie daca ai lucrat 12 luni fara intreruperi si ai payslipurile, ai putea sa te duci cu payslipurile si cu ce zic cei de la ukba sau sa il rogi sa sune sa ii confirme ei ca intr-adevar ai drepturi depline de munca fara permit. Nu stiu ce sa spun in cazul tau ca au-pair pentru ca eu ma duc in UK la facultate si de aceea m-am interesat numai de YC...

12. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Care este nr de telefon la care se suna acum pentru programare? Multumesc frumos!

13. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Acesta este nr de tel 00448706067766 ptr programari?

14. mp9

mp9 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu sunt au-pair ... am facut un colegiu de 1 an, si la vreo 3 luni jumate de la terminare am gasit ceva part-time. In scurt timp voi avea cele 12 payslip-uri, dar nu stiu cum voi fc cu acea asigurare (am obt yc de student inainte sa vina acea conditie cu vreo cateva saptamani). poate o fi prostie din partea mea dar am intreb pe cineva de asig si mi.o zis k nu poate sa imi faca acum asig pt perioada ce a trecut. ci de acum in continuare.
    Am si o pauza de vreo 3 sapt cand mi-am schimbat angajatorul, dar de atunci trag ca nebunu. pe la colegiu au fost 2-3 luni cand am fost doar o data pe sapt nu de 2 ori. iarasi, dak suna aia de la ho mi.e k pik tot! Nu stiu dak tb sa o iau de la zero -nervos- , sau nu?! ma gandeam sa fac anul asta si pe cineva dependent de mn -nu-stiu-

oricum saru'mana pt disponibiliatea ta!

15. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    Da, acela e numarul corect, cu tot cu prefixul UK ! Dar sa stii ca teoretic trebuie sa fii in UK cand aplici... ! Succes !

16. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0

Teoretic te-ai incadra la 12 luni muncite legal etc deci nu ai mai avea nevoie de el, daca inca mai ai oferta aia de munca ai putea sa discuti cu angajatorul si poate sa obtii un mail sau ceva de la home office ca sa ai o dovada :) nu stiu cat de mult ti-am fost de ajutor, mie imi e groaza de appointment ca incep facultatea in septembrie si vreau sa fac cat mai repede rost de yc... sper sa reusesti sa rezolvi ceva

17. elena1572

elena1572 New Member

Trophy Points:
    0
    buna ziua,....dragilor eu AM FOST NOROCOASA....EXISTA CINEVA CARE E SUPER DESTEPT SI NE AJUTA PE NOI SA NU NE MAICHINUIM CU ....DISCRIMINAREA ENGLEZILOR! AM CONFIRMAREA SI VERIFICA SI TOT IN REGULA...YUPIIIIII....DUPA SAPTAMANI DE STRESS SI INCERCAT DE UNA SINGURA! Cine e interesat sa ma contacteze!doar ajut si eu asa cum am fost ajutata....
    _______________@yahoo.com

18. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ultima replica suna ca anunturile din ziare - marea vrajitoare m-a ajutat sa scap de toate boalele, o puteti contacta la numarul XX.
    @Elena - daca e ceva ce poti spune tuturor, asta este cel mai mare ajutor. Altfel va crede lumea ca desfasori sau incurajezi desfasurarea unei activitati ilegale.

19. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Programarile au ajuns pana pe 12 sept.

20. lexutza

lexutza New Member

Trophy Points:
    0

Tu ai reusit sa iti faci? Sau doar ai sunat si ti-au spus unde au ajuns? Mersi

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page