13.1 C
London
Friday, June 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    Eu le-am vazut toate, iar prietenul meu doar 2. la 00:00:00 am dat click dupa timeanddate.com si deobicei dureaza cam 12-13 secunde pana se incarca pagina cu programarile...nu stiu ce sa zic...e a doua oara cand avem noroc cu programarile. Prima oara prin telefon, iar acum online.

2. colin

colin New Member

Trophy Points:
    0
    Nu mai scrie nimeni de o luna? mai obtine cineva programare? se mai fac oare telefonic sau numai pe net?

3. cristinikaaa

cristinikaaa New Member

Trophy Points:
    0
    de ieri am yeloow.sunt megasuperhappy.acum eu vreau sa ii fac acte si iubitului meu sa il aduc din romania.trebuie sa ne casatorim neaparat?nu este alta modalitate?

4. Anonymous

Anonymous Guest

Depinde ce vrei tu! Poti sa-l pacalesti sa te ceara de nevasta, poti sa-l uiti in Romania si sa mai huzuresti singurica pe aici, poti sa incerci si altceva, sa experimentezi senzatii noi, etc!
    Acum, daca ai Yellow, poti sa-ti permiti orice, poti sa uzi si canapeaua! Deasemeni, poti sa-ti permiti sa citesti forumul la " drept de munca"

5. cristinikaaa

cristinikaaa New Member

Trophy Points:
    0
    haha ce gluma buna!esti tare istet

6. Anonymous

Anonymous Guest

Nu e o gluma cand iti recomand sa citesti forumul. Ai de invatat mai multe, care te vor ajuta atunci cand nu vei avea pe cine sa intrebi.

7. cristinikaaa

cristinikaaa New Member

Trophy Points:
    0
    nu la asta ma refeream,ci la ceea ce ai zis mai sus

8. raluu

raluu New Member

Trophy Points:
    0
    alaltaieri 24 iunie am dat search la 00.00 si am vazut toate programarile pt 6 august,, insa dupa ce am completat nu mai erau disponible ..

9. colin

colin New Member

Trophy Points:
    0
    M-am saturat. De doua luni incerc cu autofill, deci teoretic nu pierd secunde cu tastatul numelui. Si raspunsul e invariabil ca appointmentul nu mai este valabil. E imposibil sa mai prinda cineva programare altfel decit sa plateasca la cineva cu softulet. Iar cei cu solftulet... mai lasati citeva si pentru ceilalti...
    A prins cineva programare? prin ce metoda? Cum putem sa ne plingem de situatie la ukba, poate mai schimba si ei ceva in procedura, sa mai dea sanse si celor care nu folosesc softulete...

10. r4zv4n1989

r4zv4n1989 New Member

Trophy Points:
    0
    salut!care este situatia cu programarile pentru 2013?as vrea sa aplic pentru yellow card ca si student..

11. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    salut, nu toti cei cu 'softuri' sunt aici pe site! toate firmele din Romania, cel putin, folosesc metoda asta si au contract cu HO. crezi ca cei de acolo nu stiu situatia? ...dar le convine...spre dezavantajul nostru. -plans2-

12. Stefy13

Stefy13 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    ma numesc Stefania si am o mare problema cu programarea in Croydon. Am tot citit pe net ca se pot face programari prin telefon sau online. Azi dimineata am sunat pe la ora 8:57 ca sa imi fac programare, dar dupa ce am asteptat vro 15 min mi-a raspuns o domnisoara care mi-a zis ca programarile se fac numai online. Ok. Am intrat repede pe sit-ul lor si am incercat sa imi fac programarea online, insa de o ora ma tot chinui fara sa ii dau de cap. Cand ma duc la "apply online" mi se deschide o fereastra cu "form finder", imi gaseste formularul mult dorit (BR1) iar dupaia imi zice ca trebuie sa il descarc si sa il completez de mana.

"How to use this paper form

Download the paper form to your computer.
    Open and then print the downloaded file.
    Complete the printed form by hand."

Ok......... cand termin de completat formularul ce trebuie sa fac????? Cum se face programarea online???? Sau pentru ei programare online inseamna sa descarci un formular -nervos- ?????
    De cand am venit in tara asta mi se tot pun tot felul de obstacole in fata ...... numai sa nu imi obtin actele. Ma tot chinui de 3 ani de zile fara nici un rezultat pozitiv. Mi sa refuzat yellow card-ul de student si NINO de vro 5 ori, asa ca am decis sa fac cununia civila in Anglia ca sa imi iau blue card-ul (sotul meu are yellow card de vro 5 ani si munceste ca self employed), insa nu reusesc sa imi fac aceasta programare.
    Cineva poate sa ma ajute sau sa ma indrume??? Va rog din suflet!

Va multumesc anticipat tuturor. O zi buna!

13. Anonymous

Anonymous Guest

Fara suparare, dar in 3 ani daca trimeteai prin posta aveai 10 carduri, nu unul. Aceeasi problema o au toti. Citeste mai sus si ai sa vezi!

Multa bafta!

14. Stefy13

Stefy13 New Member

Trophy Points:
    0
    Am facut cununia civila acum cateva zile ...... deci nu aveam ce sa trimit prin posta in acesti 3 ani de zile!

15. r4zv4n1989

r4zv4n1989 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut.cine stie de noile reglementari pentru yellow card student? Ma refer la sectiunea Tier4 (general)...Mai pot obtine yellow card ca si pana acum?Urmdand un curs NVQ level 2 de exemplu?

16. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    salut stefi, tu acum daca esti casatorita cu el , legal, poti munci! dar intre timp aplica pt acte prin posta! bafta multa

17. cristinikaaa

cristinikaaa New Member

Trophy Points:
    0
    si eu am yelllow de student si vreau sa fac cununia in uk cum fac sa aplic pentru sotu meu pt blue?

18. Stefy13

Stefy13 New Member

Trophy Points:
    0

Buna georgiv ..... m-am gandit sa aplic prin posta, dar ce sens mai are????? E posibil sa primesc raspunsul in 8 luni de zile, iar noi din Ianuarie vom avea drept de munca in UK, plus ca trebuie sa trimit pasaportul (unicul act pe care il am pt a iesi inafara) si avand in vedere ca fac facultatea in Italia, nu imi pot permite sa stau aici 8 luni de zile fara a da nici un examen. Oricum, sper sa reusesc cat mai repede. Iti multumesc pentru ca mi-ai raspuns.

19. irina1

irina1 New Member

Trophy Points:
    0
    buna stefy,

in ultima perioada aplicatiile prin posta sunt rezolvate in general in 4-5 luni maxim , nu am mai auzit de termene de 8 luni . deasemenea daca esti studenta in italia si trebuie sa calatoresti poti trimite aplicatia catre ukba iar dupa vreo 2-3 saptamani sa le trimiti un e-mail cu biletul de avion si sa le spui ca ai nevoie de pasaport si astfel o sa-ti rezolve mult mai repede aplicatia.

multa bafta!

20. Stefy13

Stefy13 New Member

Trophy Points:
    0

Iti multumesc mult pentru informatie Irina.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page