6.7 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

New EU states migration limit could be lifted (updated)

Discussion in 'ARHIVA' started by Anonymous, Nov 17, 2006.

1. teroristualcolistu

teroristualcolistu New Member

Trophy Points:
    0
    de azi in 2 saptamani, salut self-employment -finger- , BR-uri O:O , -puke- carduri, HO -jrk- , etc

Toata lumea in UK!!!!!!!!!!! Iesim pe strazi ca pe vremea lui Hagi si ai lui -ww-

-beer- -cake- -party- arty- -gift- -wave- -sunny- -rock- -dance- ance- -drunken- B-) -popcorn- -rock- -dance- ance- -salut- -santa- anta- :) :-* :x2 :)) -ntwhy- -hb1- -beer- -cake- -sunny- -wave- -umbrela- -ww- -gift- -party- arty- -k-

2. mad19

mad19 New Member

Trophy Points:
    0
    Stii tu ceva ce nu stim noi?!?!

3. feliteodor

feliteodor New Member

Trophy Points:
    0
    asta ramane de vazut...nu ca nu am vrea noi sa fie asa...dea Domnul sa fie!insa...cu "dragostea" mare pe care englezii o au fata de noi...si "ajutorul" pe care-l primim din partea politicienilor atat din tara , cat si din UK...o sa vedeti voi...va fi bine...pt cine oare...ramane de vazut... :-??
    Sanatosi sa fim, ca restul le-om face toate la vremea lor...
    Sa auzim numai de bine! -wave-

4. teroristualcolistu

Trophy Points:
    0
    nimic concret. am un mail-alert de la un site care publica dezbaterile din parlament, si din ce am citit, 90% din MP sunt pentru ridicarea restrictiilor si decizia finla e a lor, nu a HO-ului.

In fine, sampania tot o beau, oricare ar fi decizia -drunken-

5. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Cum nu fac nimic? Motiuni peste motiuni, lupta pt os, asta-i nimic? doar n-ai vrea sa-i intereseze problemele altora... Asta ca am deschis un site romanesc si am vazut ca iar se cearta, iar ....

6. radudb

radudb New Member

Trophy Points:
    0
    Nea "Cautat de CIA", fa si tu o copie a mailului si posteaz-o pe forum, pentru ca suntem multi ofticati pe aici si daca arunci un mesaj, precum caruia 90 la suta ne vor... sa reusim si noi sa ne dam parerea, dar personal mi-e cam foarte greu sa cred. -salut- -salut- -salut-

7. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Cum te-ai gandit sa imprastii o asemenea informatie fara sa atasezi si tu docomentu. Imi vine sa urlu ca Leantza: DOVADA! DOVADA!

8. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Supozitii...presupuneri....si sperante...pentru cei care inca mai au restrictii pe piata muncii...parerea mea este ca va imbatati cu apa de ploaie unii dintre voi.

Nimic nu se stie concret...sunt doar speculatii peste speculatii ...asteptati linistiti inca cateva zile, si vom afla rezultatul, cel OFICIAL pana la urma ... pana atunci ... -beer- linistiti !

Bafta ,
    -police-

9. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    Sper sa nu fiu off topic
    Adica asta sa fie oare motivul pt care cei de la HO ma tin in offside de pe data de 11 sept? si dupa ce le-am trimis o gramada de documente mi-au cerut o alta gramada,chipurile sa-si revizuiasca decizia,care fusese negativa, iar apoi au mutit...Nici la telefon nu mai raspunde nimeni,parca ar fi zona crepusculara...
    ar fi minunat daca e asa cum pronosticati voi...poate scap si eu de stres si de fire albe...Sa auzim numai de bine..!

10. radudb

radudb New Member

Trophy Points:
    0
    Nu este offtopic, este si acesta un semn. Mai este cineva pe forum care are aceasi experienta cu home office-ul acum???

11. dst

dst Member

Trophy Points:
    16
    There is very very little chance the restrictions will be lifted this year. Do not get your hopes up.

12. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Este o vorba din popor...PASAREA MALAI VISEAZA.... nu mai visati cu ochii deschisi... sunt mai putin de 20% sanse sa scoata restrictiile anul acesta ... va garantez eu asta ! Eu le-am trimis mail si mi-au raspuns in aceeasi zi, detaliat cu problema mea, si mi-au zis ce trebuie sa fac.
    Mi-au zis ca pe data de 25 Oct cand implinesc 1 an de zile de au pair sa fac aplicatia pe Blue card si o sa imi fie aprobata pt ca indeplinesc conditiile. Voi credeti ca daca se scoteau restrictiile imi mai ziceau ei mie sa aplic pe data de 25....

DTS !

Thank you very mutch for your news .. we still hope, but we don`t know ... not yet !

Cheers,
    -police-

13. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Specualtii, speculatii, speculatii
    Sa stam in banca noastra si sa vedem. Si eu consider ca procentual vorbind sunt mai mari sanse ca restrictiile sa ramane decat vice-versa.

14. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se intample :) ... poate scapi de fire albe la fel cum am scapat si eu .... eu "am scapat de fire" :))

15. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu inclin sa cred acelasi lucru....(ar fi o minune sa schimbe astia ceva..) ,dar e ciudat ca pana acum imi raspundeau in fix 10 zile lucratoare si am o bogata corespondenta cu ei, iar la e-mail fix in 48 de ore.Pe cand acum...sunt fix 18 zile lucratoare si nici un semn...de parca s-ar fi topit cu totii.Nu zic, ar fi asta un semn bun..dar poate fi si faza ca asteapta si ei o decizie ceva,ca sa ma refuze fara drept de apel :)|
    Iar pt Razvan..credema ca mai bine raman cu fire albe dcat ca tine fara...cum as arata oare? :)

16. teroristualcolistu

Trophy Points:
    0
    Nu am nici o statistica in sensul asta. Mi-am facut o parere din ce am citit pe siteul ala pe parcursul anului.
    Pina in secunda in care o sa aud vestea cea proasta, raman optimist, ca tot romanu'. Si apropo de HO, aplicatia mea au primit-o pe 25 septembrie si azi am sunat sa vad in ce stadiu a ajuns - nici macar nu mi-au inregistrat-o in sistem.
    Sa vedem. Cand au cerut pareri despre impactul imigrantilor ro&bg in uk, mi-au raspuns la email dupa 5 saptamani, deci au avut o gramada de emailuri de citit. Om vedea.

Hai sa organizam ceva ca in Italia. -ww-

17. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Parerea mea e ca nu trebuie sa organizam nimic si cum am spus mai devreme, nu comparam situatia din Italia cu cea de aici (inca primarul Londrei nu a spus public ca romanii sunt de vina pentru una-alta - asta nu inseamna ca nu sunt, acel procent de 85-90% romani experti in fraude cu bancomate si carduri sunt absolut reale din pacate).

30 de oameni demonstrand trec nevazuti si insgnifianti pe langa problemele pe care guvernantii de aici le au acum. Pur si simplu nu le pasa. Sigur, daca toti romanii care se dau cu pumnul in piept ca sunt mari sustinatori ai cauzei noastre ar participa la o asemenea demonstratie, atunci da. Stim cu totii ca acest lucru nu se va intampla....

Nu ne ramane de facut decat sa urmarim tabloidele si sa asteptam decizia HO. NU uitati ca decizia este una POLITICA si nu are legatura cu demonstratii, numarul de emigranti romani sau bulgari din UK s.a.m.d. Are legatura cu numarul de voturi pe care laburistii sau conservatorii vor sa si-l asigure in parlament. ATAT!

18. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Altii se agita aici ... pe ei ii doare`n pix, la parlamentari, la cei de la HO ... eu zic ca nu putem schimba nimic, si tot ce putem face este sa asteptam decizia lor. Ca vrem ca nu vrem, asta este. Mult a fost putin mai este, aflam decizia care dupa cum am spus si in porturile mele anterioare dupa parerea mea va fi una negativa, dar e numai parerea mea.
    Iar referitor la chestia ca ai trimis aplicatia pe data de 25 Septembrie si nu era intrata inca in sistem, afla ca eu am trimis aplicatia mea in luna iunie la mijloc si nu era intrata inca in sistem la inceputul lui iulie.I-am sunat, le-am trimis faxuri, si imediat mi-au venit actele inapoi, si toate actele erau datate FIX cu ziua in care am sunat. Deci astea sunt doar speculatii, ca vezi Doamne ca nu mi-a trimis actele ca ridica restrictiile, sau ca vezi ca inca nu a intrat in sistem ca nu mai introduc aplicatiile pentru ca oricum se ridica restrictiile. ETC.

Astea sunt doar speculatii pe care le facem/le faceti, doar pentru a ridica moralul sau nu stiu de ce. Eu zic sa ramaneti cu picioarele pe pamant, cum a spus si colegul de mai sus este DOAR ! o decizie politica. Sa nu uitam ca ei sunt pistonati, presati de EU sa le ridice pana in 2012 ... voi chiar credeti ca o sa le ridice din primul an ..? Eu unul ma indoiesc, dar cum am mai zis eu.... PASAREA MALAI VISEAZA ... asa ca ..haideti sa fim realisti ... sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa asteptam decizia lor.

Cat despre marsul de protest ... nu cred ca situatia de aici din UK are ceva in comun cu situatia din Italia. Sper sa nu se ajunga acolo ... dar pana atunci, haideti sa ne vedem de treaba noastra, sa muncim cinstit si sa speram ca o sa fie OK !

Multumesc,
    -police-

19. teroristualcolistu

Trophy Points:
    0
    daca mai dunteti care puteti sa va luati cateva ore libere haideti sa ne adunam.
    daca nu, haideti sa inghitim tot ce ne dau astia.
    Toate pasarile viseaza la malai. unele insa, cauta si cai de a-l obtine.

20. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Eu de ceva vreme am pierdut contactul cu realitatea se pare. Ce s-a intamplat in Italia?

Share This Page