13.2 C
London
Sunday, June 13, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

National Insurance Number și Work Permit - Please help!

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by irinacsapo, Sep 7, 2011.

1. John Nutt2

John Nutt2 New Member

Trophy Points:
    0
    Intr-adevar, Irina si voi ceilalti. Acest forum este plin de informatii , foarte utile in marea lor majoritate.
    Si eu il citesc zilnic de cateva luni si de fiecare data mai apare cate ceva contradictoriu. Forumul in sinea lui , ca definitie , era un loc unde oameniii se adunau si discutau diverse aspecte ale vietii ,asa este si aici. Insa acest forum se vrea sau s-a vrut a fi si un ghid pentru cei ce sunt deja de ceva timp in Anglia , cei ce deabia au ajuns si cei ca mine care se pregatesc sa soseasca.
    De aceea ,cred eu , o restructurare a lui ar fi bine venita. Cand nu stii termenii ( un dictionar al abrevierilor ar fi binevenit)e destul de greu sa te descurci prin noianul de postari.
    De asemenea multe s-au mai schimbat in ultimul timp , nu mai stiu cat de actuale sunt informatiile.
    E o munca imensa sa reactualizezi acest forum si sa inchizi temele importante , dar e o munca ce va aduce mii de multumiri (din pacate doar atat)moderatorilor.
    Restul discutiilor sa fie separate de cele ce contin informatii importante .La fel , temele ar trebui inchise cred eu si arhivate dupa un timp.
    Ma uit ca e un topic deschis acum 4,5 ani si se raspunde azi la el.E foarte greu de urmarit si discutia si ideea lui.
    Asa, fiecare nou venit in forum pune o intrebare , primeste un raspuns cu un link indrumator catre ce-l doare pe el , apoi , daca mai are chef de discutat mai mult sa o faca in alta sectiune a forumului.De multe ori intrebarile par a fi foarte interesante dar raspunsurile si micile polemici starnite duc la altele si se pierde firul.
    Pana te descalti azi despre obtinerea NINo , UTR , CSC si Yellow si Blue si Pink ...dureaza 2 ani si nu mai e nevoie de ele .

In rest , repet , dintre toate sursele ce le-am cautat in primele zile acesta este de departe cea mai complexa si vie , un punct bun de plecare catre paginile oficiale britanice pt emigrare, cazare, taxe si job-uri.

Numai bine va doresc

2. DavidW

DavidW New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut! Am si eu o intrebare.. Pentru obtinerea Work Permit-ului se plateste vreo taxa? Daca da, cine trebuie s-o plateasca? Eu sau angajatorul?

Best Wishes la toata lumea! :)

3. DavidW

DavidW New Member

Trophy Points:
    0
    Nu vrea nimeni sa-mi raspunda si mie la ce-am intrebat mai sus? :-s

4. johnnybravo

johnnybravo New Member

Trophy Points:
    0
    buna ziua

as vrea sa stiu si a mai facut cineva programare on line la Croydon? sau doar tot asa pron posta se trimit aplicatiile?
    va multumesc

Share This Page