19.8 C
London
Friday, May 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

NASTERE COPIL UK

Discussion in 'Gasca burticilor si mamicilor' started by anouka, Sep 25, 2009.

1. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Am primit un mesaj de la un anume domn Florin, am sa postez mesajul lui- sper sa nu ii fie cu suparare, dar numai asa il pot ajuta, intrucat eu ma aflu departe de raspunsurile pe care el le cauta- desi am nascut aici.Poate mai exista persoane aflate in situatia lui care sa il poata sfatui.
    "sarut mana .Numele meu este Florin si as dori sa obtin si eu cateva informatii legate de nasterea unui bebel in uk .Eu si sotia mea am venit in uk in septembrie 2008, sotia mea este inregisrata ca si self-employed si are yellow card , iar eu lucrez cu light blue card din august 2009. As dori sa stiu su eu daca ma puteti informa ce drepturi si ce beneficii va avea sotia mea in timpul si dupa nasterea copilului. Ca si alte informatii va mai pot spune ca inca nu am completat declaratia de venit pe 2008 - 2009(eventual daca trebuie sa completam in vreun fel aceasta declaratie ca sa avem vreun beneficiu sau putem beneficia indiferent daca tre' sa plateasca sau nu impozit ) Si as dori sa mai mentionez ca am completat formularul CF10 formular care o scuteste de plata NI contribution, care nu a afectat cu nimik inscrierea la GP si chiar a si beneficiat de investigatii gratuite .
    Multumim anticipat celor ce ii vor raspunde

Share This Page