5 C
London
Friday, February 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

masaj

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by andreiul, Sep 25, 2012.

1. andreiul

andreiul New Member

Trophy Points:
    0
    ma numesc andrei sunt din brasov si pe 1 noembrie voi fi in londra,in momentul de fata i-mi fac lectiile cu ajutorul acestui forum si tin sai felicit pe creatori lui este o adevarata mina de aur. oameni buni ajutima cu ceva informatii despre un job mai delicat avand in vedere cum este privit in tara Eu sunt maseour de meserie si tin foarte mult sa plec de-aici pt ca este o aventura satraesti aici asa ca vreau sa mut aventura la englezi. Nu am vazut niciunde o discutie pe acest subiect si v-as ruga poate exista cineva sa ma lumineze.vreau sa stiu cat mai mulre!Multumesc

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    de ce o aventura sa fii maseur?

3. ANUBIS-DAT

ANUBIS-DAT New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Self Employed / Consultancy in B&M
    Pentru ca 10 din 10 care te suna sunt dusi cu capul si asteapta altceva .......solutia eleganta este colaborarea cu un cabinet.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. maria_s

maria_s New Member

Trophy Points:
    0
    Sunteti o gramada de maseuri si fizioterapeuti, de ce nu va adunat 2-3 si sa va faceti un mic cabinet ? faceti fluturasi si ii impartiti pe la fabricile mari , prin spitale , de ce nu incercare de colaborare cu unele cabinete private , hoteluri de 4 si 5 stele .etc etc.....dar si mai important este sa precizati foarte bine in fyere ce fel de masaj faceti, incercati sa pareti seriosi , stati de vorba cu personal medical din diferite centre , chiar si din azile de batrani , ei chiar daca au fizioterapeutul lor au nevoie cateodata de masaj terapeutic sau de relaxare . aici la mine nu se pune problema de sunat asa aiurea fiind o tara islamica nu isi permit sa intrebe daca e erotic sau nu masajul pe care il oferi , dar ma astept si eu la orice cand ajungem in Anglia sau oriunde in Europa.

5. andreiul

andreiul New Member

Trophy Points:
    0
    buna! multumesc mariei si celor ce au citit anuntul meu,vreau sa reamintesc celor ce ce se folosesc de informatiile de aici ca doresc sa aflu cat mai multe lucruri despre meseria de maseour in anglia,si orice tine de acest lucru. Ce sanse am???? va multumesc!

6. Andrei_p

Andrei_p New Member

Trophy Points:
    0
    -dans- Maseori :) hehe !

Hello, people. Eu tocmai ce am aplicat pt PIN , dar sunt si eu tehnician maseur.

Andrei si eu primeam "avansuri" prin tel si diverse suboferte. ( multe gay): -trist- -nuuu- in Romania daca nu lucrezi la cabinet med. sau spital nu poti profesa in 'siguranta". -nu-nu-

Andrei. daca iti trimiti diploma la NARIC sa mi dai si mie un semn sa -mi zici ce iti echivaleaza. -nas-

7. catalinbaneasa

catalinbaneasa New Member

Trophy Points:
    0
    Aplica la cluburile de fotbal.
    Stiu ce spun,un amic a gasit job la o echipa de juniori din Sheffield.
    Mult succes.

8. Andrei_p

Andrei_p New Member

Trophy Points:
    0
    A SCHIMBAT CINEVA DIPLOMA DE TEHNICIAN MASEUR (CARE O ARE) aici in UK? Daca da ce ati folosit NARIC?

Oare o simpla traducere nu are valoare?
    Va rog cine stie?

9. Andrei_p

Andrei_p New Member

Trophy Points:
    0
    UP! topic.

Again, pentru persoanele care sunt calificate ca Tehnicieni maseuri din Romania (care detineti certificatul), cursul de 3 luni sau cel de 5 (modul2) fiti amabili si spuneti-mi si mie ce echivalare va dat NARIC ? sau daca stiti pe cineva care a convertit si a primit ceva NVQ la mana :) pt ca ma pregatesc luna viitoare sa le trimit si as vrea sa stiu premeditat ce voi primi . :) -hipno-

10. Andrei_p

Andrei_p New Member

Trophy Points:
    0
    up TOPIC

11. RoxanaV

RoxanaV New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Am gasit intr-un final subiectul masaj. Anul viitor as dori sa ajung si eu in UK, insa vreau sa stiu care sunt pasii care trebuie urmati ca tehnician maseur.Unde trebuie sa imi trimit dimploma? Sau e suficient sa fie tradusa si legalizata? Ar ajuta apostila?Ce trebuie facut? Daca imi puteti da cateva informatii, va multumesc.

12. claudiu14

claudiu14 New Member

Trophy Points:
    0
    caut un maseur profi in Londra care poate face masaj sportiv si are ceva experienta.o adresa de email ca si contact ar fi cel mai indicat!

Multumesc.

Share This Page