7.1 C
London
Tuesday, May 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Marirea Sanilor

Discussion in 'Pentru ea' started by mihaela821, Aug 13, 2008.

1. mihaela821

mihaela821 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna fetelor,

In ultima vreme a inceput sa ma intereseze subiectul "marirea sanilor" . Am citit pe net vrute si nevrute despre diferite tratamente naturale ( astea ma intereseaza) si as vrea sa va intreb daca a incercat careva dintre voi asa ceva si ce rezultate ati avut.

Vreau sa incep si eu un tratament/dieta si vreau ceva din experienta voastra.

Multumesc! Ella

2. Anonymous

Anonymous Guest

Buna Mihaela.

Iti raspund eu pt ca m-am interesat mult despre acest subiect,desigur nu pentru mine .

Eu zic cam asa:incepe o dieta cu toate cele ce se recomanda pt cresterea sanilor:tinctura de marar,tinctura de branca ursului,cat mai multe fructe si vegetale,exercitiul caprioarei",masajul sanilor,etc etc,nu mai enumar aici ca sigur le stii.

Observa si masoara,tine un jurnal si mult succes!

Marius

3. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Asta este de departe cel mai tare topic.
    -tamtam- amtam-

4. Anonymous

Anonymous Guest

Eu stiu o metoda de marire a pieptului la barbati.

Desigur ca aceasta include mersul la sala,dar programul de antrenament nu e decat de cateva ore pe saptamana,si aici ma refer la max 2-3 ore pe saptamana petrecute la sala.

Unii se duc si trag ca disperatii si baga in ei tot felul de prostii ca sa le creasca muschiul.
    Care e secretu? E exact invers,dar tre sa stii cum sa tragi. 15 minute pe sedinta e mai mult decat destul.

Care e sistemul de antrenament?

Nu vi-l spun!

Marius

5. Anonymous

Anonymous Guest

De?i medicina oficial? nu recunoa?te posibiltatea m?ririi sânilor pe cale natural? (dup? cum nu recunoa?te ?i multe altele), acest lucru este perfect posibil. La noi în ?ar?, la Bra?ov, în 1997, a fost realizat "Programul de înfrumuse?are pentru femei - Venus", program la care au participat peste 50 de femei, iar rezultatele lui au fost publicate în "Cartea femeii", autori Liviu Gheoarghe, Mihai Minoiu ?i Tudor Ilie, lucrare ap?rut? la editura Kamala. ? n cadrul acestui program s-a demonstrat c?, folosind metode perfect naturale, în doar trei luni corpul femeii poate fi transformat radical în bine, existând cazuri de m?rire a sânilor cu peste 50%, fiind rezolvate în paralel ?i alte probleme cum ar fi asimetria sânilor, flascitatea lor etc.

De la bun început trebuie s? spunem c? fiecare femeie are, prin tipul constitu?ional cu care s-a n?scut, o limit? pân? la care se pot dezvolta sânii ei, peste care nu se poate trece f?r? a produce interven?ii tranumatizante ?i cu consecin?e nefaste pe termen lung asupra s?n?t??ii. Totu?i, se pot ob?ine m?riri ale lor aproape miraculoase aplicând simultan metodele descrise în continuare.

1. Alimenta?ie pur?
    Exist? alimente cum ar fi dulciurile cu zah?r, carnea cu hormoni de cre?tere, produsele de patiserie, anumi?i aditivi alimentari sintetici care pot determina o cre?tere în volum a sânilor, dar dizarmonioas? - ei devenind moi ?i f?r? form? (aspectul 'pufos', flasc al multor femei din Occident, unde predomin? alimenta?ia de acest tip), ceea ce, fire?te nu este de dorit.

? n schimb, o alimenta?ie lacto-vegetarian?, cu multe legume ?i fructe proaspete, este de natur? s? creeze premizele unei dezvolt?ri armonioase nu doar a sânilor, ci a întregului corp. în afar? de acest mod natural de alimenta?ie, mai exist? a?a-numitele alimente-medicament pentru cre?terea sânilor, iar acestea sunt: m?slinele negre ?i uleiul virgin de m?sline, soia ?i mai ales germenii de soia, germenii de grâu ?i uleiul de germeni de grâu, frunzele, inflorescen?ele ?i semin?ele de m?rar, frunzele de ?elin?, miezul de nuc?, alunele nepr?jite, semin?ele de floarea-soarelui nepr?jite. Aceste alimente ve?i urm?ri s? le consuma?i în cantit??i cât mai mari pe o perioad? de minim 6 luni.

2. Plantele cu stimulare hormonal?
    Urm?torul amestec de plante are rezultate deosebite pentru cre?terea sânilor: semin?e de m?rar (Anethum graveolens), r?d?cin? de lemn dulce (Glyciriza glabra), inflorescen?e de busuioc (Ocimum basilicum), semin?e de anason ( Pimpinella anisum). Plantele se macin? cu râ?ni?a electric? de cafea sub form? de pulbere, dup? care se amestec? în p?r?i egale; se ia 1 linguri?? de amestec de 3 ori pe zi, pe stomacul gol. Planta se ?ine sub limb? un sfert de or?, dup? care se înghite cu ap?.

IMPORTANT!

Femeile care se confrunt? cu hipermenoree, tumori benigne nu vor include în amestec lemn dulce (are efect estrogen foarte puternic), iar înainte de ciclu cu o s?pt?mân? vor lua câte o linguri?? de pulbere de salvie de 3 ori pe zi.

3. Masajul sânilor
    Cea mai eficient? tehnic? s-a dovedit a fi cea cunoscut? sub numele de "metoda doctorului Chang", pe care o prezent?m în continuare:

1. Masajul se face din pozi?ia ?ezând, c?lcâiul piciorului drept îndoit presând zona clitorisului (zona de deasupra uretrei).

2. Presiunea realizat? cu c?lcâiul drept asupra zonei numite trebuie s? fie moderat?, îns? suficient de ferm? pentru a crea chiar o stare de efervescen?? erotic?.

3. O dat? cu apari?ia acestei st?ri de efervescen?? erotic?, se poate începe masajul ambilor sâni, concomitent, cu mi?c?ri circulare pentru cre?tere, care se fac lin, dar intens (pentru a men?ine starea de efervescen?? erotic?).

? n starea l?untric? favorabil? creat?, se evoc? intens procesul de cre?tere ?i armonizare a sânilor, vizualizând interior sânii împlini?i ?i armonio?i. ? n cadrul acestui masaj este foarte important? perseveren?a zilnic? ?i imagina?ia creatoare.

Uleiuri medicinale pentru masaj
    Extractele naturale din plante, o dat? p?trunse în piele, prin caracteristicile de stimulare pe care le exercit? la nivelul sânilor, aceste remedii permit o amplificare a procesului natural de cre?tere al acestora. Dintre remediile cele mai renumite în acest sens men?in?m:

- uleiul de germeni de grâu - este un produs care se poate procura acum din majoriatea magazinelor cu produse naturiste: se aplic? în doze moderate, de 1-3 ori pe zi. Are efect estrogen ?i este foarte bogat în vitamina E.

- uleiul de m?rar - este un preparat ce poate fi realizat de oricine prin macerarea semin?elor de m?rar, fin m?cinate cu râ?ni?a electric?, în ulei vegetal (preferabil ulei de m?sline). Propor?ia folosit? în general este de 30 de grame de pulbere din semin?e de m?rar la 200 ml de ulei de m?sline. Se las? la macerat timp de 3 s?pt?mâni, dup? care se filtreaz?, iar restul de plant? se arunc?. Uleiul rezultat, puternic aromat, va fi folosit de 2-3 ori pe zi. ? ntr-o prim? faz? este posibil s? apar? u?oare dureri ale sânilor (este un fenomen frecvent la majoritatea metodelor naturale de cre?tere a lor) care vor dispare îns? dup? 4-5 zile de tratament.

Cantitatea de ulei folosit? pentru un masaj trebuie s? fie moderat?; se mai adaug? ulei doar în m?sura în care acesta poate fi absorbit f?r? dificultate în piele.

IMPORTANT!

Femeile care se confrunt? cu st?ri inflamatorii la nivelul sânilor sau cu noduli mamari, nu vor folosi aceste uleiuri de masaj.

4. Actul sexual cu continen??
    Este "arma secret?" a femeii care vrea s? devin? mai frumoas? ?i mai senzual?. Atunci când o femeie face dragoste, cantitatea de hormoni secretat? de organismul s?u va cre?te foarte mult, fapt care în câteva zeci de minute se va concretiza printr-un simptom clasic - m?rirea volumului sânilor. ? ns?, în momentul în care apare orgasmul cu desc?rcare, sânii devin brusc flasci, constela?ia hormonal? se modific? ?i ea rapid, iar dup? mai multe asemenea desc?rc?ri de regul? nu doar sânii, ci întregul corp î?i pierde fermitatea ?i tinere?ea.

Concluzia reiese de la sine: dac? vre?i s? ave?i sâni mari, plini ?i frumo?i, face?i dragoste, dar urm?ri?i s? nu ajunge?i la orgasme cu desc?rcare. Experien?a a ar?tat c? femeile care fac dragoste cu continen?? î?i pot m?ri rapid sânii cu peste 50%, în doar câteva luni devenind plini, fermi ?i frumo?i.

6. openbsd

openbsd New Member

Trophy Points:
    0
    ...sunt deacord cu mrksull ...ma da pe spate topicul asta -lol- ol- ...

...pe langa cele prezentate de marius2iasi as mai enumera si "Clinica" ESSO sau Shell care ofera gratuit marirea sanilor; totul trebuie setat inainte la barii doriti..si gata!

...mda, si eu aveam o prietena pe vremuri cu tzatze mici care folosea tinctura de marar zi de zi iar cand o intrebam de ce miroase tot a marar imi spunea ca o mancat ciorba de perisoare -hehe- ehe- ...

7. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Acum,ce sa zic,eu tot timpul am fost de parere ca chestia asta cu maritul sanilor e cava relativ,venind din perceptia gresita (zic eu),a unor femei,ca noi barbatii le placem mai mult cu sanii mai mari asa...
    Si asta ar avea o posibila explicatie in faptul ca,mai ales aici in UK,nu poiti iesi pe strada fara a intalni cateva exemplare "rare",ca sa zic asa,la care vrei nu vrei,te uiti si tu,de multe ori poate zicandu-ti---"oh my God,this is for real?",dar asta nu inseamna neaparat admiratie -shout- hout- .
    Aveam o vorba cu o fosta colega de serviciu,destul de "opulenta" (scuze dar nu am gasit alta exprimare pe moment),care ,la predarea schimbului in micul nostru office,odata mi-a zis--"John,tu te uiti la sanii mei?",la care eu i-am replicat--"draga,ei se uita la mine,ca ocupa cam juma' de birou",dar ea a inteles ca glumeam,nu era vb de jumatate ,doar un sfert -badteeths- adteeths- .
    Foarte interesanta disertatia lui Marius,cu mentiunea din partea mea,cam novice ce-i drept,
    care femeie e aia de-si refuza un orgasm adevarat,adica exact in clipa aia sa-si/ti zica--"opreste-te draga,ca mai bag 0,5 mm de san -handlaugh2- andlaugh2- .
    Va las,ma duc sa arunc mararul din casa... -lol- ol-

8. Anonymous

Anonymous Guest

""care femeie e aia de-si refuza un orgasm adevarat,adica exact in clipa aia sa-si/ti zica--"opreste-te draga,ca mai bag 0,5 mm de san """

Vai da ce mi-a placut expresia.E tare. Am sa o pun in aplicare cu anumite schimbari . Sunt curios de ce am sa primesc in shimb.[

9. alana123

alana123 New Member

Trophy Points:
    0
    OMG, chiar e ciudat sa citesc toate astea si mai ales ca vin de la barbati -scared2- cared2-
    Nu glumesc, imi place sa aflu parerile barbatilor. Si stiu ca asa cum femeile sunt diferite (nu toate vor ceva mare si gros) la fel si barbatii (nu toti vor sani mari).
    Mai ales ca a avea sani mari inseamna a fi mai plinuta (sunt exceptii dar natural e foarte rar, sau numai in cazul in care fata e mica de statura sa fie ea slaba si cu sanii mari natural), eu nu-mi doresc sani mari!!! Asta pt ca nu-mi doresc sa ma ingras... si nu-mi doresc silicoane. Imi place corpul meu asa cum e, si mai ales ca sanii fiind de o proportie potrivita nu sunt prea grei si deci nu vor gravita repede.
    Sunt o perfectionista iar pt mine a avea sani mari=fund mare si fara talie nu inseamna perfectie! Iar pt silicoane, nu pot percepe a avea "a scar" precum perfectie. Si deci nu asi putea sa ma privesc in oglinda, plus ca ar gravita eventual si ele de greutate.
    Nu a-ti observat ca sutienul mare nu e atat de sexy? Eu am observat asta si nu mi-l doresc.
    Daca va uitati la modele, nu au sani mari ci doar potriviti! Daca nu mananci mult si esti sclifosita (in cazul meu decand eram mica) nu-ti vei dezvolta sani mari.
    Iar sa urmez sfatul lui Marius ar insemna sa ma ingras oriunde (yuck)

Asta e parerea mea, scuze tuturos fetelor cu sani mari, eu nu fac distinctie absolut deloc. Ma uit la persoana mereu si la suflet. Nu iau in considerare ce gandesc in moment ce discut/intalnesc pe cineva cum arata persoana, imi place sa fiu prietenoasa cu oricine indiferent cum arata. Nu vreau sa ofensez pe nimeni!!! Imi exprim parerea mea si cum vreau eu sa am corpul meu! Fiecare suntem si gandim diferit iar mie imi place de oricine indiferent cum arata la fizic. Sper sa fiu inteleasa.

10. openbsd

openbsd New Member

Trophy Points:
    0

...ei na ...chiar asa un pic conteaza si cum arata, mai les daca vrei sa iesi cu cineva la o cafea; trebuie sa fie si ceva placut la fizic si sa lege 2 3 vorbe...etc.

[​IMG][​IMG]

...conteaza eh?

11. alana123

alana123 New Member

Trophy Points:
    0
    -lol- ol- asi fi prietenoasa cu oricine dar daca persoana nu ar arata bine (si mi-ar fi rusine langa ea/el) eu asi tine-o doar neutru, nu tu invitatie la o cafea, nu tu intalnire ahahaha mai ales daca arata precum cel din fotografie. Dar asi fi politicoasa si cand il/o intailnesc m-asi preface ca sunt foarte fericita sa le dau buna ziua!
    Nu serios, nu vreau sa ofensez pe nimeni. Fiecare avem opinia individuala. Fiecare aratam intr-un fel sau altul, unii/unele mai bine decat altii/altele dar nu e politicos sa fim rautaciosi unii cu altii sau cum zic cei de-aici racists!
    Totusi am observat, din experienta mea, ca atunci cand intalnesc o persoana care arata putin mai urata/urat decat mine se pare ca imi sunt mult mai prietenosi/prietenoase. Nu stiu cred ca nu intervine gelozia in cazul asta. Desi sunt alegatoare, ies la o cafea numai cu persoane care sunt frumoase/frumosi.
    Dar asta era doar un disclaimer pt ca mi-e teama sa nu isc cearta... stii opinia mea nu poate fi mereu inteleasa sau acceptata de toti.
    -cadou- adou-

12. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

Da' ce e rau la cum arata domnul din fotografie?
    Uite,eu as bea o tuica cu el,da numa' daca ma invita el!
    Acu' de fapt mi s-a lamurit si mie de ce ma tot cheama lumea pe la chermeze,de fapt banuiam mai de mult,ca mi-a zis mama de mic--
    " catalineee,tu esti blestemat sa fii frumos,manca-te-ar mama,si'nteligent pe deasupra."
    Alana,toate bune so far,dar la ce scrii tu acolo...
    Urat/frumos,destept/prost,sani mari/sani mici/sani deloc,fund mare/mic,fund sus/fund jos
    (auzi-gravitatia -p3- 3- ...,ai uitat alaptatul)
    Toate astea,ca si multe altele,sunt RELATIVE.

13. alana123

alana123 New Member

Trophy Points:
    0
    -scratch- cratch- Prima linie a mesajului original vine cam asa "buna fetelor" si sincera vad ca sunt singura fata care a raspuns.
    Eu imi dau parerea si daca eu zic ca nu am nimic impotriva felului in care ar arata cineva atunci de ce sunt contrazisa? De parca voi ati sti mai bine decat mine ce e in mintea mea? Nu-mi stiti mintea si poate intr-adevar eu zic adevarul...
    Diferenta intre noi si cei din vest, nu numai englezii, e ca desi noi avem o forma politicoasa de exprimare in limba noastra, toti se ascund in spatele ei. Gandesc ca e de-ajuns sa arati respect doar prin cuvinte precum D-voastra sau Doamna, Domn. Gresiti, Romanul doar se preface la faza asta..., pe cand cei din Vest nu au forma politicoasa (in afara de Germani) in limba dar totusi sunt mult mai respectosi si arata lucrul asta prin comportament (inclusiv nemtii desi au si folosesc forma politicoasa).
    De exemplu, daca cineva le zice ca negru e alb pt ei, toata lumea crede asta! Desi ei vad ca negru e negru si nu alb! Aici intervine respectul... de ce sa contrazica? Nu-i afecteaza personal (si chiar daca iar afecta) si deci nu are rost sa isce cearta! E o diferenta totala intre Romani si cei din vest! Romanii nu cred nimic din ce vecinul spune, chiar daca saracul vecin ar spune adevarul, pe cand strainii cred (sau macar te lasan-pace chiar daca nu cred, isi tin parerea personala in sine si nu are rost sa te disrespecte si sa te contrazica... pt ce? cand stiu ca facand-o nu ar castiga nimic)
    In fine, pace. Eu daca spun ca nu ma intereseaza cum arata persoana la fizic ci ma uit la, uite vezi exemplu esti tu! Pt ca ma contrazici in cazul asta si prin alte cuvinte ma numesti mincinoasa, sau mai stiu eu ce, nu cred ca esti o persoana buna in interior si asta nu mi-ar schimba opinia indiferent cum arati la exterior!
    Dar mi-e greu sa ma explic, si deci tac.
    Cat despre marirea sanilor, sfatul meu continue sa fie "nu o face" Nu se merita, sunt multe negative.
    -staycool- taycool-

14. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    50 de ani de comunism in spate ne-au trasat din pacate trasaturile astea nasoale-nerespectuosi,suspiciosi,cinici,neincrezatori,etc,etc.
    Ferice de voi ce ati venit devreme in vest si ati reusit sa va debarasati de ele.
    Si mai ferice de cei ce v-ati nascut destul de tarziu in "Epoca" ca sa nu fiti afectati.
    Am fost si eu uimit prima data cand am ajuns aici de cat de politicoasa era lumea,toti cu-n zambet cat casa -badteeths- adteeths- si cu eternul "how are you",mi-a luat ceva timp sa inteleg ca pe 99% din ei ii doare drept la basca de cum ti-e tie -handlaugh2- andlaugh2-
    Fiecare suntem asa cum ne-a lasat bunul Dzeu,si,mai important,fiecare avem libertatea de a alege daca vrem sa ne schimbam felul cum aratam,influentati de factori diversi.
    Dar nu ne vom putea schimba niciodata felul de a gandi/simti/iubi.
    Daca a fi respectuos inseamna a fi de acord ca albul e negru,cand eu vad clar ca e alb,doar din dorinta de a nu-l supara pe DNUL din vest,care e "plin" de civilizatie,de a nu-i strica armonia interioara,atunci cred ca cuvantul respect si-a pierdut notiunea.
    Mai lipsit de respect mi se pare a desfiinta asa,dintr-o trasatura de condei,celelalte femei est-europene,clasandu-le ca "flusturatice",plus pe celelalte romance ce nu au sansa sa fie asa de "frumoase si destepte",sau,si mai grav,pe cele saracele de ele ce nu sunt ultrasatisfacute de felul cum arata,asta insemnand pt unele chiar procesul de marire al sanilor.

15. alana123

alana123 New Member

Trophy Points:
    0
    Whatever.
    Eu doar mi-am dat parerea. Fiecare avem dreptul pt ca intrebarea se adresa general. Cu ce gresesti tu e ca m-ai atacat personal. Raspunsul meu nu ti-era adresat tie si desi nu ma supara comentariul tau pt ca inteleg ca nu toata lumea e deacord cu mine, asa cum am spus si repet "inteleg ca fiecare suntem diferiti" faptul ca ai nasul sa nu crezi ce zic! Nimeni nu-ti da dreptul asta pt ca nu stii daca spun adevarul sau nu. Eu spun adevarul desi asta te oftica. Inteleg ca e imposibil sa crezi ca un om poate fi atat de OK cu toti si toate dar afla ca eu sunt asa. Nu ma intereseaza cum arata cineva, nu ma intereseaza ce si cum face cineva iar daca de curiozitate intreb pe cineva ceva voi crede raspunsul pe care mi se va da! Just si gata fara intrebari. E alegerea persoanei daca vrea sau nu sa-mi spuna adevarul! Nu ma intereseaza poate adevarul ci intreb si eu asa din politete! Deci e doar conversatie.
    In fine, nu mai vreau sa-ti dau lectii pt ca le stii dar alegi sa nu le inveti si practici.
    Nu toti cei din vest sunt nepasatori.Ba ei poate chiar vor sa stie ce faci si cum iti este! Sunt zambitori pt ca asa au fost educati, daca au zambet pe buze cand iti dau buna ziua atunci se intelege ca ei sunt fericiti sa o faca si nu o fac din politete si numai de nevoie.
    Observatie, eu nu atac pe nimeni dar sunt mereu atacata -scratch- cratch- Hm ciudat dar ma cam oboseste sa tot dau explicatii.
    Am tot dreptul la opinie ca-ti place sau nu!
    Relax, chill, enjoy your life and don't worry about mine, be happy. -kiss- iss-

16. alana123

alana123 New Member

Trophy Points:
    0
    hm, scuze cata246 dar eu nu am nimic importiva ta sa-ti cumperi silicoane dragul meu.
    Vad ca esti foarte frustrat cu felul in care te-a lasat D-zeu pe pamant si vrei sa-ti schimbi fizicul... Eu nu vreau sa te opresc!? :0)

17. Anonymous

Anonymous Guest

Azi faco saptamana de cand am ramas singur; si la propriu si la figurat.

Cine iese la un suc intr-o duminica?

By the way, locuiesc in zona wembley-sudbury-harrow.

Marius R'M !

Share This Page