3.6 C
London
Friday, April 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Magazin romanesc in Edinburgh?

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by crisunelu, Jul 2, 2008.

1. crisunelu

crisunelu Member

Trophy Points:
    6
    Buna seara!
    Exista vreun magazin romanesc in Edinburgh? Poate cei care sunt aici de mai mult timp stiu...
    Pe langa asta, exista o comunitate stransa a romanilor aici? Vad ca in Londra exista destul de multe evenimente romanesti, care insa in Edinburgh nu am auzit sa aibe loc din pacate.
    La fel, daca aflati de un restaurant cu specific romanesc, sa-mi dati de veste!
    Ar fi dragut sa existe aici macar cateva din lucrurile care fac parte din cultura noastra.

2. maricosti

maricosti New Member

Trophy Points:
    0
    salut!tare mi-as dori si eu sa gasesc un magazin romanesc pe aici,eu nu sint din Edinburgh,dar mi-as dori sa ma mut acolo,locuiesc in Scotia dar intr-un orasel.dupa parerea mea comunitatea romaneasca nu prea exista aici,eu si sotul meu ne-am dori prieteni,dar de unde?pot sa te intreb cum e viata in Edinburgh daca locuiesti acolo?l-am vizitat de doua ori si mi s-a parut super,dar as vrea sa stiu inainte de a ne muta cum se vede din interior.chiar nu ai intilnit romani prin jur,considerind ca orasul e mare,ce pacat.cauta-ne daca doresti,noua ne-ar face placere sa cunoastm citi mai multi de-ai nostri din Scotia.ps:cunosc pe cineva in Aberdeen care vrea sa organizeze o intilnire dar inca nu stiu exact data.

Share This Page