28.4 C
London
Saturday, August 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

ma puteti ajuta?

Discussion in 'PREADERARE LA UE' started by paul84, Aug 3, 2009.

1. paul84

paul84 New Member

Trophy Points:
    0
    am studiile echivalate cu naric, dupa ei sunt technician financial - commercial activities, dar nu stiu in ce tipuri de posturi as putea sa aplic in UK, dat fiind faptul ca momentan ma aflu in madrid lucrand de auxiliar de contabilitate.as fi recunoscator daca ma-ti putea ajuta cu vreun sfat.multumesc

2. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Re:Technician financial - commercial activities?

Paul, nu ma pricep la calificarile astea economice, insa echivalarea studiilor la NARIC nu inseamna drept de munca automat. In UK inca sunt restrictii de munca pt romani, spre deosebire de Spania. Aici gasesti posibilitatile de a munci in UK: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/worki ... iveworkuk/

P.S. Ar fi bine ca atunci cand deschizi un topic sa-i dai un titlu sugestiv pt chestiunea pe care vrei s-o discuti. In felul asta ai sanse mai mari ca el sa fie citit chiar de cei care se pricep in domeniul respectiv. "Ma puteti ajuta?" poate insemna orice...

3. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Relocare in UK - Accounting jobs

Buna Paul

Bine ai venit pe ROMANi ONLiNE!

Presupun ca ai citit pe forum optiunile pe care le ai (limitate) sa poti munci legal pe piata muncii din UK, sectiunea Emigrare are foarte multe topicuri utile. Daca ai ceva neclaritati, intrebari dupa ce le rasfoiesti, te asteptam pe acele topicuri cu intrebari.

Ca sa iti raspund la intrebare, specializarea ta este contabilitiate? Commercial technician este un titlu general care poate fi aplicat in diverse domenii (auto, business, asigurari etc). Cred ca poti aplica pentru joburi de : accounting technician (ajutor de contabil) in cazul tau. Cauta cateva joburi pe google, citeste detalii la descrierea pozitiei si vezi daca si unde te incadrezi ca sa stii exact la ce sa te astepti. Eu daca as fi in locul tau, mi-as programa si cateva interviuri, chiar daca esti inca in Spania.

Succes

Share This Page