8.1 C
London
Friday, April 10, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

loc de munca sigur sau teapa ?!

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by starname, Nov 14, 2012.

1. vone

vone New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    Numele meu este Calin
    urmeaza sa plec cu firma
    Wide range services and consultancy,pe postul de Housekeeper/Cleaner dar cere comision.
    Dénes Melánia - Recruitment Consultant in Romania
    E: melania@wrsconsult.co.uk
    M: +40 752 826 526
    A: 20 The Croft, Bognor Regis, PO215TH
    Company Registered in England and Wales
    Company Number 9059651

Intrebarea mea daca poate cineva sa ma ajute aceasta firma estre tepara ?
    A mai plecat cineva cu ea?

2. miuv89

miuv89 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Pana acum 2 zile si eu vroiam sa plec prin agentie din Romania. Dupa multe verificari....vazut contracte....etc...am ajuns la o concluzie:
    Firmele acestea sunt loterie...totul depinde de noroc...
    Consultantii aia habar nu au...nici macar nu stiu diferenta dintre brut si net...plus ca la multe intrebari raspunsul lor e "nu stiu..."
    Parerea mea (nu inseamna ca e cel mai bine) este sa pleci pe cont propriu daca cunosti cat de cat limba.
    Comisioanele care le percep+taxe de mediere+ca unii te mai pun sa iei si biletul de avion de la ei 1200 ron...mai bn iti pui banii astia in portofel..si te duci singur...cel putin eu asta vreau sa fac.,
    E plin de job-uri pentru necalificati in Anglia...poti sa te convingi si singur : www.reed.co.uk

3. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Salut tuturor.

Nu am mai postat de mult dar urmaresc forum-ul.
    Sa revin la mesajul tau... daca tu reusesti sa vii cu 1200 ron in anglia si sa rezisti mai mult de o saptamana fara sa ai unde sta si fara a cunoaste pe cineva cred ca noi de pe forum iti vom face statuie... loolz

Sa revenim ... sunt cred ca mii de topic-uri cu ce trebuie facut ca nou venit in uk si care sunt pasii..... trebuie doar sa va dati interesul sa gasiti ce va trebuie...

Iar daca tu ai prete tia sa vii cu o suma modica ( care si pt romania e mica :)) in speranta ca sunt multe job-uri de necalificat mai bine stai cuminte... ca tine sunt alti mii de romani care au venit deja cu aceeasi mentalitate.... si plus de asta e din ce in ce mai greu sa gasesti si ca necalificat...

Oricum.... forum-ul e plin de compatrioti care s-au aruncat in neant aici si acum plang din diferite motive...

Sfatul meu si cred si al celorlalti forum-isti care au ceva experienta aici este sa va documentati ffff bine inainte de a face un pas ca asta. Aici nu umbla cainii cu covrigi in coada cum se cred3 in tara.

Oricum.... eu va urez succes....

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    afla si tu mai multe despre firma si verifica sa vezi daca ceea ce iti spun e adevarat sau nu.

de ex cand a fost infiintata firma (Wide Range Services And Consultancy Ltd is a Private Limited Company registered on 28 May 2014, about 3 months ago), cati oameni au trimis...

5. laur_balaur

laur_balaur New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Calin, ce ai rezolvat pana la urma cu Wide Range?

6. Bogdan27

Bogdan27 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua la toti.
    As dori cateva informatii daca se poate.
    Am ajuns in Londra acum 2 luni de zile,am inceput sa muncesc imediat cum am ajuns dar la negru,neavand acte banii pe 2 saptamani au fost trimisi la altcineva cu care lucram acolo,(specificand ca nu am spus eu acest lucru,unde sa se duca banii) iar acum acest individ nu vrea sa imi dea banii,mentionez ca in contul lui, banii au fost trimisi pe numele meu.
    Cu un avocat sau cum as putea recupera aceasta suma ? Va multumesc.

Share This Page