5.9 C
City of London
Tuesday, February 25, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

loc de munca sigur sau teapa ?!

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by starname, Nov 14, 2012.

1. starname

starname New Member

Trophy Points:
    0
    "i-ti sare tandra" pe romaneste cand vezi ce idei au unii,reactionezi in circumstanta!

2. tanasel389

tanasel389 New Member

Trophy Points:
    0
    Stimate star name:sunt in aceeasi situatie cu tine,am trimis copie pasaport si cv,dupa care urmeaza sa ma sune cica,acest Mihai Podaru.bine ca am dat un search dupa nume,altfel cine stie unde ajungeam cu prostia mea si fara experienta.Deci caut un loc de munca in strainatate de luni de zile,numai de tepe si tepuiti am dat.mare atentie ca ramanem si fara putinul care il avem.Tot asa mi a spus ca e munca la depozit cu 400 lire la sapt si chiria la pret bun,bla bla.
    concluzia e clara...tepar.

3. Adrian2012

Adrian2012 New Member

Trophy Points:
    0
    da teapa

4. diurpaneus

diurpaneus New Member

Trophy Points:
    0
    anuntul.co.uk/ constructii-locuri-de-munca-3621. html

Adaugat la: 22 Apr, 11:54 | ID: 3621 | 401 afișări
    Firma de costructii,angajeaza lucratori ca:
    -general labourers
    -bricklayers
    -trafic marshal
    Salariile sunt cuprinse intre £9,50/ora si £16/ora,in functie de calificari.
    Lucrarea este in Londra,si este pe durata de minim 8 luni.
    Aplicantii au nevoie de urmatoarele documente: LUCAS , PTS , CSCS , CONT BANCAR.
    Posibil sprijin pentru obtinerea actelor necesare daca este cazul.
    Tel.: 07574287029-George Dragomir.

cum foarte putini oameni detin pts si lucas, acest domn se ofera sa le procure el pentru o suma modica de 200 lire.
    in rest, aceiasi schema:
    400 lire pe saptamana, munca in camden town la tren si metrou.
    am fost la un pas de prapastie, ultimul lucru pe care l-am facut inainte sa ies din casa si sa pun banii in cont( pe numele domnului romeo basarab desigur) a fost sa caut numele acestuia pe gugal..si din fericire pentru mine, acesta a fost threadul care m-a salvat.
    multumesc celui care l-a deschis si tuturor celor care au postat aici.
    sper ca fac si eu un bine prin acest anunt, deci grija mare flacai si fete la acest domn.

5. r.andrei

r.andrei New Member

Trophy Points:
    0
    buna ziua ,
    am si eu o rugaminte la dumneavoastra daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate ati trait pe propria piele si puteti sa mi le impartasiti .........problema sta in felul urmator ,am fost contactat de Florian Mirea ,care se recomanda a fi manager in cadrul firmei ASDA WAREHOUSE din Leeds si Sheffield si care mi-a propus in loc de munca in unul din cele 2 orase la un depozit . 9 Lire /ora cu pauza de masa 1 h pe timp de noapte s-ar desfasura locul de munca ,de la 9 - 6 , 5 zile pe saptamana si o sambata (care se lucreaza o data la 2 saptamani) , 2 mese pe zi la cantina firmei . Numerele de tel sunt : +447856015316 (tel de servici - asa spune ) ,+447511077832 (cel personal) ,iar adresa de e-mail pe care am primit-o este asdawarehouse_uk_ut34@yahoo.co.uk

Problemele mele ar fi urmatoarele :
    - dansu mi-a spus daca am sa vin in anglia trebuie sa ajung in Londra ,unde o sa vina el sa ma ia desi locul de munca ar fi in Leeds sau Sheffield ,care se afla la o distanta de cel putin 280 km fata de Londra . Daca vin cu avionul in Luton (Londra) in loc sa vina sa ma ia din aeroport ,vrea sa ma duc cu nu stiu ce tren pana in Londra ,mi-a spus ca o sa-mi dea detaliile pe email ,iar ultima oara cand am vb cu el a dat-o iar la intors sca nu mi le poate spune deoarece nu stie pe unde o sa fie si o sa mi le zica atunci cand o sa fiu in Londra . Cand i-am spus sa vin mai aproape de acele orase ,omul a dat-o la intors ca are ceva treaba prin Londra de rezolvat ;
    - problema cazarii se ocupa el ,dar cand vin trebuie sa le platesc eu (200 lire garantie si maxim 300 lire chirie) ......l-am rugat daca poate sa vb cu patronul si firma sa-mi opreasca din salariu acesti bani ,mi-a spus ca firma nu se ocupa cu asa ceva ;
    -cand i-am cerut sa-mi dea pagina oficiala a firmei pe care eu am cautat-o si nu am gasit-o ,ci am gasit cu totul altceva mi-a spus ca nu prea are timp sa stea pe internet si ca mai repede pot sa dau de dasul pe numarul de telefon . Gasesti pag oficiala la www.asda.com sau www.warehouse.com ceva de genul ,dar in niciun caz ceea ce mi-a spus el
    Mi se pare o teapa ,mai ales ca ceea ce am auzit si vb cu acest om se cam suprapune cu ceea ce mai era postat pe alte site-uri si forumuri cu nemultumirile oamenilor in legatura cu o alta persoana tot din Anglia .
    Pt mai multe detalii astept raspunsuri pe rascol.andrei@gmail.com

6. r.andrei

r.andrei New Member

Trophy Points:
    0
    Problema este ca toate documentele de care as avea nevoie mi-a spus ca o sa mi le faca atunci cand ajung in Anglia . Este adevarat ca nu poate sa-ti faca un contract de munca daca nu ai un domiciliu stabil in Anglia ??? Am inteles de pe forum ca sunt unele documente pe care ar trebui sa le obtin si care dureaza undeva si la 6 luni sau 1 an de zile pana mi se elibereaza

7. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    E teapa, prietene. Chiar nu-ti dai seama?

8. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Nu este adevarat ca nu se poate face contract de munca daca nu ai domiciliul stabil in Anglia. Se angajeaza mii de oameni din toate zonele lumii in fiecare an in UK, si li se face contract de munca inainte de a veni (cand vin au contractul semnat deja). Si eu zic ca e teapa.

9. Anonymous

Anonymous Guest

ASDA si-a gasit si asta sa spuna. Nu gasea si el un depozit mai pricajit ca sa-l foloseasca la tepuit romani

10. alingeorge40

alingeorge40 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut

Am primit aceleasi date pe care le-ai primit si tu dar acum are numele schimbat. "NICOLAE STAICU" este noul "TEPAR" iar firma pentru care recruteaza personal este "britishtransnationalfoods".Este cea mai recenta incercare de a-i pacali pe romani.
    Las numarul de telefon pentru a-l vedea:00447511077832

11. daviddavid

daviddavid New Member

Trophy Points:
    0
    va salut aceasi oferta am primito si eu din partea unui domn asa numit Nicolae Staicu iam lasat mesaj pe email la anuntul sau ca sunt interesat de oferta lui de munca mia trimis mesaj pe nr de tel ca am fost selectat si sa luam leg pentru a stabilii detalii aceasi poveste. am vbit .aceasi salariu pauze .acelasi buget sal am atunci cand plec de acasa dar mam oprit in loc mi sa parut dubios e cunoscut ca tepar? -nas-

12. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

E perfect mestere, esti pe drumul cel bun… nu ai pierdut nimic, i-ai omorat oleaca pe astia care cred ca gramatica reprezinta virtutea unui anumit popor…

13. daviddavid

daviddavid New Member

Trophy Points:
    0
    va salut aceasi oferta am primito si eu din partea unui domn asa numit Nicolae Staicu iam lasat mesaj pe email la anuntul sau ca sunt interesat de oferta lui de munca mia trimis mesaj pe nr de tel ca am fost selectat si sa luam leg pentru a stabilii detalii aceasi poveste. am vbit .aceasi salariu pauze .acelasi buget sal am atunci cand plec de acasa dar mam oprit in loc mi sa parut dubios e cunoscut ca tepar?

14. daviddavid

daviddavid New Member

Trophy Points:
    0
    va salut aceasi oferta am primito si eu din partea unui domn asa numit Nicolae Staicu iam lasat mesaj pe email la anuntul sau ca sunt interesat de oferta lui de munca mia trimis mesaj pe nr de tel ca am fost selectat si sa luam leg pentru a stabilii detalii aceasi poveste. am vbit .aceasi salariu pauze .acelasi buget sal am atunci cand plec de acasa dar mam oprit in loc mi sa parut dubios e cunoscut ca tepar?

15. daviddavid

daviddavid New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiam ca aesta este un forum unde i-ti etalezi talentele tale de gramaticilist inrait vorbeam de tepi

16. Anonymous

Anonymous Guest

Fara suparare mare, dar de nivelul gramaticii tine si capacitatea de a-ti da seama cand un anunt (cu yahoo la email) e teapa sau nu!

17. GeoGrig

GeoGrig New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Manager
    Perseverent gajiu -nas- nu ai ce zice -nu-ma-uit- -nu-ma-uit-

18. alexandra2000

alexandra2000 New Member

Trophy Points:
    0
  19. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Hai mai railor, totusi..omul e de apreciat,
    dupa ce a luat una din cele mai mari hotarari din viata, poate mai mare decat aceea de a ajunge la UK,
    hotararea de a folosi, prima oara'n viata...cratima sau liniuta de despartire..spaima poporului,
    numa ca a pus-o saracu complet aiurea, dar...macar incearca!

20. panamea

panamea New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor! Mai nou numele celui care se ocupa de "depozite" este Ovidiu Zamfir, si exact cum au descris ceilalti in posturile anterioare s-a intamplat la telefon, o convorbire de circa 25 minute, cu adresa de e-mail de yahoo , unit 44 booker si nu stiu mai ce

Share This Page