7.3 C
London
Friday, November 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Lista Neagra a firmelor de intermediere job-uri !

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by taranu, Oct 5, 2009.

1. ice8325

ice8325 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare.Sunt nou pe site,doar ce mi am creat cont.Eu am venit in UK cu RUBY RED-ADRIAN PARK.Aceasta firma sa ocupat de obtinerea jobului pentru mine,si obtinerea actelor necesare programarii la UKBA,avand ca rezultat obtinerea programarii pentru YELLOW CARD.Acum am obtinut programarea si astept sa ma prezint la CROYDON,pentru a mi obtine YELLOW CARDUL.A
    Eu sunt foarte multumit de RUBY RED-ADRIAN PARK pentru toate demersurile care le a u facut pentru mine.
    Mult SUCCES TUTUROR.

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Pai nu le bagi si o dedicatie muzicala ceva?
    Doar asa, multumit si gata?
    Ca oamenii astia ti-au salvat viata , te-au scos din mizerie (financiara ca din aia morala esti lipsit de sanse).

Ma duc sa-mi pun o gheata!

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    N-as fi zis.

Acum serios, chiar nu va dati seama ce penibili sunteti?
    Uite cum arata un topic cu recomandari serioase:
    http://www.romani-online.co.uk/forum/se ... losit-2161

A se observa ca nu sunt useri cu un singur post, care lauda IN ACELASI STIL si cu aceleasi cuvinte o firma.

4. nicole2005

nicole2005 New Member

Trophy Points:
    0
    Hai mai ,cum draq sa fii multumit cand iti cere 1000 lire comision si chiar peste ??????

5. cristianrada

cristianrada New Member

Trophy Points:
    0
    Un job in Uk nu se obtine chiar asa de usor, intr-adevar sunt destui de multi bani pentru noi romanii dar cu un mic efort se merita parearea mea.
    X sau Y este o firma serioasa care se ocupa de clientii lor si chiar iti gasesc un job destul de repede. Se ocupa de Yellow Card si de tot ce aveti nevoie ca sa lucrati legal acolo. Nu le fac reclama dar eu am fost multumit pentru ca am apelat la ei. Fiecare e liber sa aleaga.

6. Romica1977

Romica1977 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Somer

Subscriu la tot ce s-a scris despre Ruby Red Romania si Topaz Blue. Adrian John Park este un mare EXCROC.
    Am stat 3 luni dupa ei sa-mi trimita actele sa pot sa aplic pt Yelow Card si dupa ce am primit actele au inceput sa imi trimita mailuri ca tre sa le mai dau 150 de lire pt asigurare, 450 de lire pt programarea la YC....bani care nu sunt stipulati in contract.
    Niste excroci nenorociti.
    Acum vad ca se umple netul de laude la adresa lui Adrian Park si Ruby Red....aceleasi laude sunt scrise copy-paste si pe siteul lor.....ce jeguri de oameni. Primele 2-3 lui se poarta frumos ca incearca sa mai scoata bani de la tine....daca vad ca nu le tine o iau cu amenintarile, dupa care nu mai dai de ei si iti anuleaza scoala si asigurarea.
    Am fost la agentia prin care m-a pus in ''legatura'' cu RRR si mi-au spus ca au dat tzeapa la toti aplicantii de la acea firma (expert recrutment)

7. roxyka2013

roxyka2013 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,sunt Riana,stie careva informatii despre URB,Universal Resources Bureau Ltd din LEEDS,am primit o oferta de la ei si as vrea ceva informatii inainte de a ma decide cu privire la contractul ptr Care Assistant in UK.E o firma sigura cu care se poate pleca si e sigur ceea ce iti ofera...cazare,curs,etc?
    Multumesc

8. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Nu cunosc firma dar, ai mare grija.
    Munca de CA in UK este printre cele mai prost platite, desigur, posibil sa arate bine la paritatea £/Roni, dar, vei trai si cheltui in UK,
    vei munci ore interminabile, mai mult ca sigur cu persoane cu dementa la un stadiu sau altul,
    vei avea de a face cu fecale/urina, vei hrani oameni care nu pot sa o faca singuri, si tot asa.

9. roxyka2013

roxyka2013 New Member

Trophy Points:
    0
    da asa e dar deocamdata am optat ptr asta ca si Care Asistant,la baza sunt asistent medical dar nu pot sa lucrez direct pe acest post ptr ca nu am experienta,dar poate dupa 6 luni apic ca si NURSE,da e ok firma asta URB...oricum mersi mult de sfat,daca afli ceva...poate ma informezi despre ei.Era o tipa tot pe aici parca Corina sau ceva de genul asta care stia de ei..am citit mai demult aici pe forum.

10. roxyka2013

roxyka2013 New Member

Trophy Points:
    0
    cineva din LEEDS....corina13 esti cumva online?poate sa ma ajute cineva cu informatii despre firma de recrutare URB din LEEDS,UK.Mersi.

11. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    Refurbishment London Company LTD

conoaste cineva aceasta firma?
    alte informatii pe care le am despre ei:

Ramona Iancu
    Registered Office: 21 Bedford Square, London

Post Code: WC1B 3HH

Company No: 05745745

Phone/ Fax: +44 (0) 20 74 36 38 44

12. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Cam ce info v-ar interesa? Cifra de afaceri, profit, astea?

13. romina85

romina85 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,sunt mahnita de o anumita firma de recrutare din Romania:Business Activ Consult,care mi-au facut false sperante in ceea ce priveste plecarea mea in UK,au mintit cu nerusinare in ceea ce priveste documentele de care am nevoie pentru obtinerea AWC (nu m-au informat corect,din rea intentie si din neprofesionalism si mi-am pierdut locul de munca din Romania si din pacate si pe cel din UK),Sunt dispusa sa ofer detalii concrete in ceea ce priveste colaborarea cu ei(am mailuri trimise de la ei in care arata clar ca nu au vrut decat sa profite de dorinta mea de a pleca in UK,si la fel in momentul cand am vrut sa renunt la ei ,au avut grija sa-mi reaminteasca ca depind de actele deja trimise pentru a mai trage de timp si a ma descuraja)Am ajuns la capatul rabdarii si vreu ca Business Activ Consult sa plateasca pentru cele 6 luni de minciuni si rea intentie in ceea ce priveste o persoana nevinovata.In momentul de fata nu vreau decat actele originale trimise la ei cu buna credinta(iar in ceea ce priveste timpul si banii pierduti voi actiona in judecata) Daca cineva s-a mai confruntat cu asa ceva din partea lor sau a altei firme de recrutare rog mult sa ma contacteze pentru a gasi un mijloc prin care sa fie oprit acest abuz fata de persoane nevinovate!

14. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    mi-ar ajunge daca cineva a auzit sau lucrat cu ei...vreun feedback ceva, google nu stie mare lucru;
    am un mail de la ei cu ceva oferte de munca ( as vrea sa incerc din nou in uk) si as vrea sa inteleg daca se merita sau nu sa ai de a face cu ei;
    daca nu vin la dvs sa ma faceti taximetrist -ras4-

15. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
  16. roxyka2013

roxyka2013 New Member

Trophy Points:
    0
    Este cineva din LEEDS,acum in iunie 2013,cateva informatii despre cum e viata acolo,chirii etc stie cineva? Stie cineva ceva despre URB din LEEDS,sunt ok ca firma de recrutare ptr munca in UK? Multumesc.

17. roxyka2013

roxyka2013 New Member

Trophy Points:
    0
    Este cineva din LEEDS,acum in iunie 2013,cateva informatii despre cum e viata acolo,chirii etc stie cineva? Stie cineva ceva despre URB din LEEDS,sunt ok ca firma de recrutare ptr munca in UK? Multumesc.

18. PaulBv

PaulBv New Member

Trophy Points:
    0
    Am aplicat si eu la ei pt un job in "sere de legume" dar miau trimis raspuns:
    Autorizatie nu am....... 255 de ron nu mi se pare o suma mare, dar nici sa fiu asa credul incat sa trimit bani unor necunoscuti nu sunt.
    La telefon am sunat si nu raspunde nimeni. Stie cineva ceva de ei(Refurbishment London Company LTD)??

19. adyboos13

adyboos13 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor la intrebarea de mai sus stie cineva despre seriozitatea acestei firme?
    REFURBISHMENT LONDON COMPANY LTD
    Registered Office: 21 Bedford Square, London

Post Code: WC1B 3HH

Company No: 05745745

Phone/ Fax: +44 (0) 20 74 36 38 44

Vă multumesc tuturor!!!

20. Anonymous

Anonymous Guest

Numele-mi spune ceva rau, fa un search pe forum!

Share This Page