4.8 C
London
Tuesday, February 28, 2017
£1 = 5.29RON / €1.17 / $1.24

Lista Neagra a firmelor de intermediere job-uri !

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by taranu, Oct 5, 2009.

1. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    SC Tehnic Job Consult SRL Bucuresti

Escroci !!!
    Feriti-va de ei, ofera contracte de munca false si din pacate sunt peste 20 de romani care au ajuns in UK prin intermediul lor "angajati" ai unor spalatorii auto.

Evident firma din UK nu a aplicat pentru WP, nici nu avea cum, pentru job-uri de necalificati si astfel oamenii lucreaza ilegal si sunt tratati si platiti extrem de prost.

Sa nu mai spun ca bietii oameni au platit fiecare peste 1000 euro drept comision de intermediere.

Va rog sa postati oriunde aceste date despre aceasta firma si astfel sa le taiem un pic elanul, caci evident din nou autoritatile romane (daca le putem numi asa), spun ca nu le pot face nimic escrocilor.

Poate dl. Ambasador Jinga se va implica si va gasi o cale sa impiedicam acesti traficanti de carne vie sa mai comita astfel de fapte.
    Poate niste fluturasi in limba romana in fiecare aeroport distribuiti gratuit cu un titlu sugestiv ar ajuta.

2. Daniele

Daniele New Member

Trophy Points:
    0
    Multumim mult pt informatie. Daca o sa aud vreo persoana venind cu firma asta - o sa ii instiintez. Ar fi bine daca toti romanii care aud de escrocerii de astea le-ar face publice intr-un timp scurt. Poate asa mai invata o parte a romanilor - aia mai neagra, ca pt a castiga trebuie sa si muncesti - asa e in Uniunea Europeana. Si nu are legatura cu discriminarea de nici un fel.

Daniela2306 likes this.
  3. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    apropo dar de firmele fronterra si eurolife?

4. tzuculina

tzuculina New Member

Trophy Points:
    0
    Fronterra e in regula!

5. ancad26

ancad26 New Member

Trophy Points:
    0
    Terra group din cluj si alte orase sunt o mare teapa ! din sept sotul a depus cv cu taxa de rigoare etc si nici un raspuns ! in contract scrie ca treb sa primesti o oferta in 9 luni de la ei !
    da avenit una pe spania cules de portocale desi ff clar a specificat anglia !!

6. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Consfintesc si eu, Fronterra foarte OK. Nu am gasit absolut nici o dovada negativa.
    By the way, fata de ceea ce scrie pe siteul lor, nu se ocupa in prezent decat de domeniul medical si fast-food. Scurt.

7. neguraizabelaelena

neguraizabelaelena New Member

Trophy Points:
    0
    buna! as dori sa stiu daca imi poate spune cineva ceva in legatura cu work experience? a plecat cineva dintre voi cu ei? sunt in regula? eu mi-am depus cv-ul pt care assistant si am fost contactata de ei, dar vreau sa ma asigur ca e totul in regula inainte de a semna contractul. multumesc

8. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Salut,

Da un search pe forum despre ei si ai sa gasesti un topic numai al lor.

9. 13alina

13alina New Member

Trophy Points:
    0
    Eurolife sunt ok.....eu am venit cu aceasta firma in UK

10. claudiu m

claudiu m New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    liber profesionist
    Pe situ lor zice ca au adresa in militari,Bucuresti sunt seriosi cine stie mai multe detalii despre ei ?

11. kikilici

kikilici New Member

Trophy Points:
    0
    poate mi se pare mie, sau nu este normal sa ti se ceara banii astia inainte de a pleca?
    de pe site-ul eurolife:
    "Dupa trecerea interviului, se semneaza contractul de mediere intre candidat si Agentia Eurolife Consulting si se plateste Taxa de procesare a dosarului (250 RON + TVA). Semnarea contractului de munca se face dupa constituirea completa a dosarului si semnarea ofertei ferme de munca.In general contractul se semneaza in functie de data la care s-a stabilit plecarea si inceperea contractului de munca
    Plecarea va fi in aproximativ 4 saptamani de la data obtinerii unei programari la Home Office pentru obtinerea Yellow Card, insa data depinde foarte mult de programarea oferita de Home Office. In decurs de 48 de ore de la primirea si semnarea contractului de munca candidatul are obligatia de a achita Taxa de plasament (1000 RON + TVA) si taxa pentru asistenta in obtinerea Yellow Cardului (475 Lire Sterline).
    Costul biletului de avion este suportat de candidat si difera in functie de data cumpararii (intre 100 si 180 Euro)"

12. mirelamaria85

mirelamaria85 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, sunt noua pe acest forum, am o oferta pe un post de care assistant, venita din partea Universal Resources Bureau cu sediul in Leeds. Stiti ceva despre aceasta firma? Mentionez ca interviul l-am dat cu o romanca, mi-au promis un contract de 6-12 luni. Nu stiu ce sa fac, sunt confuza! daca cumva sunt persoane care lucreaza ca si care assistant si imi pot spune cateva lucruri le-as fi recunoscatoare. Multumesc!

13. silviam

silviam New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua, despre ANSA Jobs stie cineva ? Am achitat taxa pentru interviu 100 ron, in urma acestuia, mi s-a trimis contractul insa trebuie sa achit si o taxa de 150 euro. Urmeaza sa plec pe 5 ianuarie.Firma este din Targu Mures .
    Multumesc,

14. nicole2005

nicole2005 New Member

Trophy Points:
    0

Buna,
    ai putea te rog sa imi dai si mie un numar de mobil de la ei te rog, ca am vazut ca ai luat legatura cu ei. Incerc si eu sa dau de ei.
    Cum a fost cu ei la interviu? A trebuit sa te duci la ei? Pe ce pozitie pleci? Si comision cat ti-au cerut ?Care mai de care cer comision de ti se ridica parul in cap. asta e tot 150 de euro?
    Merci mult.
    poti sa trimit PM .

15. topazblue

topazblue New Member

Trophy Points:
    0
    ATENTIE!

Firma Topaz Blue nu este de incredere. Directorul firmei ADRIAN PARK este un escroc! Nu platiti sub nici o forma pentru ca veti ramane fara bani. Promite loc de munca in uk cu acte ca si student, gaseste curs si locuinta dar totul este o minciuna!
    Adrian Park a mai avut o serie de firme cu acelasi profil si a pacalit o multime de oameni, romani, bulgari si alte netionalitati prntre care filipinezi care plateau pentru curs si viza si sume de 4,5 mii de lire.
    Alte firme pe numele lui sunt:
    Active:
    RUBY RED ROMANIA LIMITED
    TOPAZ BLUE CONSULTANCY LIMITED
    EMERALD GREEN CONSULTANCY LTD
    NTG TRAINING LTD.

Alte firme pe care le-a avut:
    JIVARO LIMITED I
    SAPPHIRE BLUE CONSULTANCY LIMITED
    JIVARO (UK) LIMITED
    EUREKA CONSTRUCTION & ENGINEERING RECRUITMENT SOLUTIONS LTD
    http://WWW.SENDMYCV.COM LIMITED
    THAI INNS AND RESTAURANTS UK LIMITED
    http://WWW.SEARCHFORMYNEXTJOB.COM LTD
    STAFF TROUBLE RECRUITMENT (UK) LIMITED
    CARESTAFF UK LIMITED
    BEE INSURED LIMITED
    OFFICE TROUBLE CONSULTANCY LIMITED
    CO. DIRECTORY LIMITED
    INN TROUBLE CONSULTANCY LTD
    TROUBLE HOLDINGS LIMITED
    INN TROUBLE RECRUITMENT LTD
    OFFICE TROUBLE RECRUITMENT LIMITED
    INN TROUBLE RECRUITMENT LTD

Adrian Park este un sarlatan, un om care a pacalit nu numai romani dar si britanici care i-a angajat si care i-a manipulat.
    Alte site-uri sa va informati: http://company-director-check.co.uk/director/908251053
    http://www.thestudentroom.co.uk/showthr ... ?t=2140116

16. sky1982

sky1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Subscriu si eu la cele spuse despre Topaz blue.As mai adauga pe lista BRG work, Ansa Job, Eurolife a cam disparut sar tot teapa este.Asta pot spune doar din cercetarile facute de mine pe site citind nenumarate topic-uri.O zi buna.

17. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si sa presupunem ca TU esti de incredere.
    Smart.

18. Eugreen

Eugreen New Member

Trophy Points:
    0
    O sectiune, ori experiente impartasite de romani multumiti de firmele cu care au colaborat ?

19. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si eu sunt curios.
    Chiar discutam cu un coleg de pe forum - lista neagra poate contine toate firmele de intermediere, pentru ca e normal ca oricare are clienti nemultumiti, iar aia multumiti sunt considerati "reclama mascata".

20. IONIK

IONIK New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page