0.6 C
London
Sunday, January 19, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

LICENTA TAXI PENTRU PRIVATE CAR

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by alex49, Jul 18, 2017.

1. alex49

alex49 New Member

Trophy Points:
    1
    AS DORI SA AFLU CAT DE REPEDE SE POATE OBTINE O LICENTA DE PRIVATE CAR PENTRU LONDRA . EXISTA FIRME DE INTERMEDIERI, SI DACA DA , CAT COSTA INTREAGA OPERATIUNE?

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
  3. alex49

alex49 New Member

Trophy Points:
    1
    EU AM INTREBAT ...DACA EXISTA VREO FIRMA CARE POATE FACE LUCRURILE MAI REPEDE....LA ASTA MA REFEREAM ...ORICUM , MULTUMESC DERASPUNS DAR NU CRED CA ERA CAZUL DE ACEEA REMARCA A LUI CREANGA...ALBEA.....ACEA POSIBILITATE PE CARE DUMNEATA MI AI TRIMIS O CA RASPUNS , O AVEAM DEJA ...

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    "Remarca" despre care vorbesti nu iti este adresata tie. In limbaj tehnic, forumistic, se numeste "semnatura" si nu face parte din mesajul propriu-zis. Se adauga automat de sistem la fiecare postare, indiferent de topic, adica apare in toate postarile mele fara sa aibe nici o legatura cu tine.

In ce priveste problema ta exista niste posibilitati, dar trebuie mai multe informatii: daca ai permis de UK, daca ai cazierul facut dar nu mai vechi de 3 luni, vizita medicala, etc. Comisioanele sunt intre 300-1000 de lire, in functie de ce acte ai tu si ce acte iti face firma.

5. alex49

alex49 New Member

Trophy Points:
    1
    WOW. IN CEEA CE PRIVESTE PERMISUL, AM INTELES CA SE POATE OBTINE SI CU PERMIS DE U.E.ASTA NU AR FI O PRB, PTR CA PRESCHIMBATUL IA IN JUR DE10 ZILE. , IAR VIZITA MEDICALA O POT FACE EU....MA REFEREAM LA CELELALTE , ADICA DBS UL SI LICENTA PROPRIU ZISA..DACA AI VREO INFORMATIE REFERITOARE LA VREO FIRMA , TE ROG FRUMOS DACA AI PUTEA SA MI O TRANSMITI...MULTUMESC

6. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Nu stiu ce ai inteles tu si de unde ai luat informatiile. Singurele informatii OFICIALE sunt in link-ul care ti l-am dat la inceput. Nu poti aplica cu permis de UE (adresa de pe permis trebuie sa fie aceasi cu adresa licentei), iar medicalul trebuie facut la GP in UK care sa aibe istoricul tau medical si sa confirme telefonic rezultatul medicalului. Detalii despre firma nu pot sa dau decat in privat. A, si sa nu uit: trebuie sa treci un test de limba engleza, nivel B1.

7. alex49

alex49 New Member

Trophy Points:
    1
    IN INFORMATIILE GENERALE DE PE SITE UL OFICIAL, LA UNUL DIN PUNCTE SCRIA CA ESTE LUAT IN CONSIDERARE SI PERMISUL DE U.E. ACUM, E POSIBIL SA SE FI SCHIMBAT, DAR R FI TREBUIT SA FACA MODIFICARILE DE RIGOARE . IN CEEA CE PRIVESTE PRIVAT, DA MI O POSIBILITATE SA LUAM LEGATURA, ALTFEL DECAT AICI.https://tfl.gov.uk/info-for/taxis-and-private-hire/licensing/private-hire-driver-licence. SI UITECE SCRIE LA UNUL DIN PUNCTE:
    • You must hold a full DVLA, Northern Ireland, or other EEA state driving licence that's at least three years old. CRED CA AM FOST EXPLICIT, DE UNDE , AM LUAT INFORMATIILE.MULTUMESC

Share This Page