17.6 C
London
Sunday, September 26, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Leasing

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by BehindBlueEyes, Mar 30, 2011.

1. BehindBlueEyes

BehindBlueEyes New Member

Trophy Points:
    0
    Buna am cautat pe forum si nu am gasit nimic legat de leasing in UK. Stie cineva ce conditii trebuie sa respecti k sa iti cumperi o masina in leasing in UK fie noua sau sh.Multumesc

2. Anonymous

Anonymous Guest

Eu mi-am facut finance pt una la mana a 2-a si nu mi-a trebuit decat Debit cardul si vechimea de peste 2 ani in UK.Restul verifica ei.

3. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Cum spunea si freedom_writer,

este in special vorba despre "credit check".

Daca "credit hiostory" este OK, gasesti usor,

cu dobanzi bunicele.

4. muerte

muerte New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ai noroc gasesti si cu 0% dobanda depinde de noroc, preferinte. primul finance l-am avut dupa un an jumate, deci daca gasesti vanzatorul de treaba...tot noroc se cheama si mai e o chestie cu cat e depozitul mai mare ai credibilitate mai multa

5. leonard_e36

leonard_e36 New Member

Trophy Points:
    0
    sa inteleg ca nu sunt restrictii prea mari , gen sa fii de 2 ,3 ani minim in uk..
    presupun ca tot ce vor ei sa vada este ca ai incasari lunare mari si cu cat dai un avans mai mare cu atat mai bine , nu?
    parcurile auto colaboreaza cu diferite banci? sau cum? in situatia asta si dobanda dar si acceptul trebuie sa-l dea banca.
    scuze , nu prea ma pricep la leasing , deci nu stiu daca "imprumutul" il dau bancile sau altcineva... (cine e cel care decide daca te califici sau nu?)

6. muerte

muerte New Member

Trophy Points:
    0
    Da dealer-ul lucreaza cu diferite banci. De calificat in mare banca decide, dar si dealer-ul poate zice ca esti de 3 ani in UK daca e de treaba. de exemplu eu am primit si un refuz dupa aproape 3 ani si puneam cam 3mii depozit pentru un van. dupa cateva saptamani am primit finance in alta parte...cu raspunsul pe loc.

7. Anonymous

Anonymous Guest

Chiar si fara depozit.Ei verifica daca tu dupa ce iti scade cheltuielile ramai cu bani sa-ti permiti sa platesti rata.Adica scade chiria + bills si alte cheltuieli.Se uita in bank history sa vada daca nu stai sub 0 lunar adica mai ramai cu ceva bani.Altii nici nu verifica e treaba ta daca platesti sau nu.Daca nu stii iti ia masina si plus ai de platit.

8. vanda1

vanda1 New Member

Trophy Points:
    0
    Ati platit mai mult decat vi s-a spus? Am gasit niste masini si platesc un avans de 740 lire, prima si ultima rata sunt de 250, iar lunar ar trebui sa platesc 70 de lire. Exista si o taxa de procesare de 150 de lire. Mentionez ca masina pe care o vreau e la 3700 lire. Multumesc.

Share This Page