6.7 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Laptop bunicel pt £400 ?!

Discussion in 'TEHNICA' started by bivo, Sep 10, 2008.

1. bivo

bivo New Member

Trophy Points:
    0
    Hello , tuturor celor impatimiti de IT si nu numai...
    As dori sa achizitionez un laptop ...sund dispus sa dau maxim £400...daca aveti ceva link-uri , oferte care chiar merita ...va rog sa le puneti pe acest topic.
    Ce laptop as vrea ?!
    Pai...
    1.neaparat placa de baza sa fie de la INTEL ...nu am incredere in AMD-uri , si alte acareturi...
    2.Hardul as vrea sa fie destul de generos ...adica cam 250 GB spatiu suficient pe muzica si filme.
    3.camera integrata
    4.1.7 - 2 GHZ
    5.RAM 2
    P.S mentionez ca nu ma pasioneaza jocuriile pe computer , deci il iau pt filme , muzica si net si ceva office (Word etc ) Multumesc anticipat ! -kiss- iss-

2. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
  3. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Tot un Dell vroiam sa recomnd si eu. Numai ca unul pt small bussiness: Dell Vostro. Eu am un dell Vostro 1710 (monitor de 17" cam greu pt portabilitate insa eu il plimb de 2 ori pe an) si is super multumita.
    http://www1.euro.dell.com/content/produ ... l=en&s=bsd

Nu uita de quidco 4%.

4. suhoi

suhoi New Member

Trophy Points:
    0
  5. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu unde ai auzit tu lucruri rele despre Dell .... din cate stiu is pe primul loc la vanzari. De ce oare? Din cate stiu sunt fiabile si mi se pare ciudat ca ai avut multe cu peripetii... Nu le fac publicitate pt ca am eu :D dar inainte de a mi-l lua am citit vreo 10 site-uri cu reviewuri si 10 forumuri de specialitate.
    Cat despre articolul recomndat... nu e un site de specialitate, e doar o recomandare in functie de pret.... si daca ei recomnda Fujitsu-Siemens... ma abtin.
    Daca nu te tenteaza Dell-ul orienteza-te spre un Sony vaio (nu cred insa ca intra in bugetul si specificatiile tale totusi), Toshiba sau HP. M-as abtine de la Acer, FujitsuSiemens, PackardBell sau alte trasnai de astea.
    Mai vezi ce se discuta pe aici http://forum.softpedia.com/index.php?showforum=414

Share This Page