13.1 C
London
Saturday, May 28, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

LA MULTI ANI! de SFANTUL ANDREI

Discussion in 'Religie' started by florysana, Nov 30, 2008.

1. florysana

florysana New Member

Trophy Points:
    0
    Astazi este ziua Sfantului Apostol Andrei,cel Intai chemat,ocrotitorul Romaniei -aha- ha- .la toti cei care poarta numele sfantului Andrei , Andreea sau Andra sau Andrada -hehe- ehe- ,le doresc un calduros La Multi Ani!si D-zeu sa-i vegheze mereu in tot ceea ce fac .... -cadou- adou- -cadou- adou- -cadou- adou- -love2- ove2-

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Da,juniorul meu este Andrei,am facut "greseala" sa-i explic ce si cum ca e ziua lui,prima reactie-
    "do I get a present?" -handlaugh2- andlaugh2-

La multi ani tuturor ce poarta numele !!

3. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    La multi ani tuturor Andrei si Andreeea +derivate (copii, frati, surori, cumnate, cumnati, parinti, bunici, unchi matusi, veri...am uitat pe cineva?) sa le dea Dumnezeu tot ce-si doresc ei.
    Azi se face si de ursita, parca...copila fiind, am crezut in asemenea povesti si-n noaptea respectiva am visat... un cal... -badteeths- adteeths-
    La multi ani Andrei (copilu' lu' Cata-nu te lasa, vezi, daca intrebi, primesti cadouri -hi5- i5- , fii mereu curios!)Andreiutzu, Andreiutza (stie ea care), Andrei/rainoverme si alti Andrei si Andreea de pe site sau din vietile noastre!...
    Inca un lucru, pana si Google a scris "St. Andrew's Day", deci azi suntem in rand cu lumea :p

4. alicestela

alicestela Member

Trophy Points:
    16
    Ma alatur si eu urarilor tale ,rebecca -relaxsun- elaxsun- Sa aiba tot ce-si poftesc , sanatate si bucurii, -kiss- iss-

5. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    "La multi ani!" tuturor celor ce poarta numele Sf. Andrei! Sa traiasca toti 100 de ani, iar noi sa ii numaram!

6. abrighella

abrighella New Member

Trophy Points:
    0
    La multi ani , buni si fericiti tuturor Andreilor, Andreelor si fiicei mele Raluca Andra!!!
    -love2- ove2-

Share This Page