20.8 C
London
Thursday, July 29, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

La fotbal in weekend

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by motanik, Oct 19, 2007.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Citind un rand postat de voxpopuli pe chat, m-am gandit sa va intreb daca iesiti la fotbal in weekend si daca da sa va rog sa dati detalii, daca nu, ce-ati zice sa va strangeti aici, fotbalisti amatori, sa faceti echipe (nord, est, sud, stiu eu, cum decideti) in Londra, sa va intalniti in weekenduri sa driblati mingea intr-un parc?

Daca va strangeti, ii trimit si eu pe sot si pe prietenul lui. -ww-

2. voxpopuli

voxpopuli New Member

Trophy Points:
    0
    Intr-o vreme ne strangeam sambata in jurul orei 16, intr_un parc in stanmore,eram cam vre-o 15 romani regulat,iar langa noi pe un alt teren aveam un alt grup de fo 20 de romani care jucau si ei, (nu-i cunosteam dar ii auzeam injurand in romaneste!), dar in ultima vreme din cauza timpului urat(poate) nu se mai aduna baietii, pacat, erau unii, chiar fosti jucatori profesionisti, faceam un adevarat galop de sanatate, de asta am intrebat pe chat daca sunt romani care se aduna regulat pe undeva la  o "miscare" ptr ca , imi cam lipseste in ultima vreme!  DECI...?

3. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    mai aveai putin si-ti trimiteai la meci si sotul si prietenul :))

4. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    subscriu,ma pot deplasa pt asa ceva pe o raza de ceva mile,imi lipsesc tare mult duminicile cu fotbal din tara,am pus vo 15 kile in astia 4 ani de uk din lipsa de miscare,si mai pot aduce si ceva baieti cu mine

5. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nu prea multi doritori...
    Pe termen lung ma gandesc la inchegarea unor echipe si organizarea unui mini campionat romanesc aici. Ce parere aveti?

6. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    SUper tare initiativa Motanik ... nu stii cum sa scapi de sot putin si pac...il bagi la dat cu capul in mingi ... glumesc...

Pacat ca nu sunt si eu mai aproape de voi, dar sper ca pe termen lung sa ma reintorc in Londra si ... sa ardem un fotbal .. chestia cu campionatu e super tare si sunt convins ca o sa ne strangem multi.

Bafta,
    -police-

7. crismarten

crismarten New Member

Trophy Points:
    0
    Salut ! A cam inceput sa se incalzeasca..Ceva amatori de fotbal in Vestul Londrei ?..hai sa dam "rugina"(burta) jos !..Eu mai joc singur cateodata pe un teren in Isleworth indiferent de vreme..dar ma plictisesc repede, neavand cu cine sa schimb o pasa, o centrare..ma pot deplasa pana la 15 mile - orice directie..

8. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Perfect de acord,doar ca stau cam departe,cca 60 mile,sau mai mult, e vb de Rugby,oricum,da tare as da cu cineva cu picioru-ntr-o minge,ma mai duc doar cu juniorul meu cateodata.

9. krissnis

krissnis New Member

Trophy Points:
    0
    Cineva din Leeds? As juca un fotbal si cu ochii -badteeths- adteeths-

10. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu macar si un tenis cu piciorul as face,chit ca astia pe aici nici nu au auzit de asa ceva,la asta sunt EXPERT

Share This Page