13.9 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

La coltul strazii

Discussion in 'SEZATOARE' started by iubitulondrei, Nov 15, 2008.

1. alicestela

alicestela Member

Trophy Points:
    16
    Uite poti vizita Buckingham Palace sau The Tower of London sau London Eye,Windsor Castle,bijuteriile coroanei, Westminster Abbey,Hampton Court Palace iti mai scriu;mai sunt niste locuri putin cunoscute.
    Ilfracombe Attractions, Clovelly to Ilfracombe, North Devon, West Country,Longleat Safari Park;Snowdon is the highest Mountain in England and Wales, a dramatic ancient volcano that has been carved and sculpted by glacial movement.Smoo Cave ,Leeds Castle.

2. alicestela

alicestela Member

Trophy Points:
    16
    Severn Bore Timetable 2009;
    "Why does the seven bore happen?" - Find the answer to this question and millions more on Yahoo! UK & Ireland Answers.
    uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20081112154703AArpFgb
    Despre flux si reflux , fenomenul natural de pe raul Severn;
    A page about the Severn Bore - the surge wave that sweeps up the Severn estuary: includes videos, pictures and bore times.
    www.severn-bore.co.uk/

3. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    hmm, de fapt Iubitul Londrei facea vorbire despre bijuteriile naturii, nu despre minunatiile create de mana omului ... in mod eronat am inclus Transfagarasanul si Stonehendge in mesajul meu anterior.

4. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    Azi a fost o zi minunata de primavara, cu soare, sotia mea a fost chiar exuberanta si amandoi ne-am simtit fara niciun motiv evident foarte fericiti.
    Ca sa fie toate bune, pe langa acestea, cred ca ne-am ales si cu cativa prieteni romani.

5. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Doar crezi? :D Eu am 3 zile de cand zac in casa. Si cred ca as putea sa o mai tin asa. :)

6. adebisi

adebisi New Member

Trophy Points:
    0
    bea a scris:
    Eu auzisem ca a murit, probabil ca stirea a ajuns distorsionata in tara. Evident putin surprins de meseria care si-a ales-o.

7. bea

bea New Member

Trophy Points:
    0
  8. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Mi-as dori sa ajung si eu. Dar sa vad daca imi inving lenea.

Da, stiu. Don't stay in bed, unless you can make money in bed... Nu le poti avea pe toate, nu? :)

"’The Need for Uncertainty’ was seen previously at Modern Art Oxford (2 April - 1 June 2008)". A fost cineva?

9. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Neah... Don't stay in bed unless you can make love in bed.:p

10. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    o fi recesiunea asta economica de-si face prezenta simtita si aici pe forum?
    munceste lumea mai mult?
    nu mai este nevoie de informatie?

alte metode de petrecere a timpului liber?

cine stie?

11. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Care timp liber? :D

12. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
  13. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
  14. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Exista pedepse pt orice contraventie/infractiune. Cred ca deja individului i s-a acordat o atentie mult mai mare decat merita. In afara de a ne revolta, ce putem face noi? Spune-mi tu ce pot face si iti promit ca cel putin o sa incerc. In plus, exista oameni platiti exact pt a se ocupa de astfel de indivizi.

Problema e ca ne consumam o mare parte din energie discutand inflacarat despre tot felul de infractori, politicieni, legi si regulamente de aplicare. Si trece o zi, o saptamana, o luna, si ne trezim peste vreo cativa ani ca am uitat sa ne bucuram de un cer senin, de o ploaie de vara, de rasul unui copil, am uitat cum miroase o floare, am uitat ca avem un suflet.
    In lumea asta sunt lucruri placute si mai putin placute, exista bine si rau, iar orice lucru are importanta pe care i-o dam fiecare dintre noi. Putem alege sa fim incrancenati toata viata, sau putem sa luam o pauza din cand in cand si pur si simplu SA TRAIM.

15. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    Totusi, daca nu luam atitudine, lucrurile nu se vor schimba de la sine si la un moment dat cerul senin se va inora, floarea pe care o adminiri va fi rupta de astfel de indivizi, copilul poate deveni victima a unor astfel de indivizi ... este vorba de apararea dreptului nostru de a trai civilizat ... parerea mea.

16. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    S-a mediatizat cazul, se poate identifica foarte usor individul, sunt oameni platiti sa se ocupe de el. Ce atitudine ar trebui sa mai iau eu? Vrei sa ma revolt din nou? Ok, ma revolt si mai scriu 10 pagini pe forum, 20 de reclamatii la politie, 30 de sesizari la Consiliul Europei, 40 de email-uri la posturi de tv. Si ce se intampla daca in timpul asta, fiind prea ocupat cu revolta mea, nu observ un om care are nevoie de ajutorul meu? Un om care poate nu are nevoie decat de un cuvant din partea mea, sau o strangere de mana, sau un zambet, si un astfel de lucru marunt sa insemne pt acel om intregul univers.
    Apropo, tu cum iei atitudine? Si crede-ma ca nu e nici o urma de ironie in intrebarea mea. Pur si simplu sunt curios cum vezi tu o modalitate de a schimba lucrurile.

17. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    Ai dreptate silverfern, mi s-a parut ca incerci doar sa bagatelizezi, sorry. Nici eu nu pot face mai mult decat atat. :(

18. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Ati incercat sa va ascultati vorbind engleza? Mi-a venit sa rad! :D Cat sange balcanic, dom'le! Cred ca n-o sa pot asimila accentul british in veci. :)

19. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Cunosc sentimentul.:laugh:
    Apropo, defineste accentul british, ca british sunt si englezii, si scotienii, si galezii.:laugh:
    Cred ca tine de practica si poate de capacitatea de adaptare a fiecaruia.
    Insa e mult mai important sa intelegi si sa te faci inteles.

20. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Doh, si tu acum. :) Stii prea bine la ce ma refer, cred. E cineva de mai bine de 10 ani aici? Sunt curios. Una e sa vorbesti engleza ca si limba nativa, alta e sa o vorbesti ca a doua sau a nu stiu cata limba invatata. Diferenta se simte.

Pe tine te multumeste simplul fapt sa intelegi si sa te faci inteles?

Share This Page