12.4 C
London
Thursday, September 23, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

La coltul strazii

Discussion in 'SEZATOARE' started by iubitulondrei, Nov 15, 2008.

1. bea

bea New Member

Trophy Points:
    0
    Ai dreptate Cata,dar....
    1.Probabil sunt citeva zeci de liste ca aceasta pe net...
    2.Populatia din Ro e f afectata de aceasta crestere a taxei de poluare(cu toata incurajarea pentru productia de automobile autohtone si implicit vinzare,se cunoaste calitatea unei Dacii care este in raport cu pretul-scazut).Tot omul isi ia o masina din vest care chiar daca e mai veche e mai de "cursa lunga" decit o Dacie.
    3.Oricum guvernului(politicienilor)nu le va pasa niciodata de poluare!(La Ministerul Mediului ma refer aici).Daca le-ar fi pasat,intii actionau in cazurile fabricilor care polueaza,erau mai vigilenti la toate poluarile pinzei freatice din Ro si implicit tot ce tine de ape curgatoare de pe teritoriu.Aici e chestie de "imagine".
    4.U.E. este total impotriva acestei taxe,din acest motiv s-a si scos (adica redus) inainte!Motivele se subinteleg!

Eu cind vad ce se intimpla in Ro(pe toate planurile) ma ingrozesc!Imi pare rau de cei din clasa medie si mijlocie care trebuie sa suporte toate astea.Ei nu au nici o vina.Ma mir cum supravietuiesc(aici ma refer la tot ce tine de viata civilizata).A fost o dizertatie la sfirsit,dar am dat drumul la sentimentele mele fata de Ro si locuitori!!!!!

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: La col?ul str?zii

ori este toti la facut cozonac,ori e la servici -jedi- edi-
    da pe aici vad ca nu mai da niminea,sa zica ceva,ce si cum
    LA MULTI ANI LA TOTI FORUMISTII!!!

3. ditoaia

ditoaia New Member

Trophy Points:
    0

ce anume vrem de la viata eu cred ca multi nu stiu ce l putin eu .ma refer as vrea sa gasesc si o slujba aici in anglia dar as vrea foarte mult sa plec acasa unde imi sunt cei dragi mie .probabil ca sunt la inceput si de aia nu accept acomodarea inca.voi v-ati obisnuit departe de casa ?

4. maria88

maria88 New Member

Trophy Points:
    0
    La col?ul str?zii...

Sper k nu e prea tarziu sa va urez tuturor un an nou plin de impliniri si bucurii..M-am gandit sa fiu offtopic de tot si sa ma prezint la coltul strazii...sunt maria si fac aproape 4 luni de cand am aterizat in Uk...Site-ul e super,daca ai rabdare si cauti suficient gasesti absolut toate informatiile de care ai nevoie k nou venit,plus o mana de oameni binevoitori care mai raspund si repeta de multe ori acelasi informatii...Multumiri..'till next time..

5. alicestela

alicestela Member

Trophy Points:
    16

Ce frumos suna postarea ta ! L-as pune cap de lista pentru fiecare subiect -kiss- iss-

6. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0

Se mai primesc ur?ri târzii? :D Am lipsit o perioad?...

7. haris

haris New Member

Trophy Points:
    0

Da,dar maxim 1000 de cuvinte. Pana la 1 Feb. se primesc si colinde. -badteeths- adteeths-
    Welcome back !

8. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0

Thanks. Ma dau pe "vechi" in noaptea asta. -eyebrows2- yebrows2-

9. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

noroc iubitulondrei, bine sa vad ca esti bine,
    La Multi Ani!

10. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0

Am auzit ceva vorbe de... unire azi. Doh, vorbeau unii la col?ul str?zii.

11. maria88

maria88 New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu tot la col?ul str?zii..

Unire?Cum?Care unire dom'le?asta a fost ieri,alaltaieri..demult..multi dintre noi am si uitat sensul cuvantului unire...uite azi k inka mai e 26 ar fi fost ziua scumpului si iubitului conducator...Tuamnee,norok ca am prins doar franturi din perioada comunista...Nu pot sa fiu decat nostalgica pen'k eram copil ..si am avut o copilarie tare faina si sugubeatza si cu si fara Ceausescu...
    Numai bine tutror..'till next taim.. -takecare- akecare-

12. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
  13. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0

Dorul? E mare, sanatos, voinic. -handlaugh2- andlaugh2-
    Ehee... are si dorul asta rostul lui, e unul dintre lucrurile care fac viata frumoasa. Mai bine sa-ti fie dor decat sa ai inima de piatra, nu?

14. maria88

maria88 New Member

Trophy Points:
    0

Eu abia am facut 4 luni de UK,trebuie sa recunosc k ma simt un pic self sufficent,avand in
    vedere k am parasit cuibul de ceva anisori,nu sufar chiar zilnik de dorul de casa..('mama-i dusa in sat cu doru:))
    Acuma k is un pic virusata, http://www.youtube.com/watch?v=yr5vCW73xE4 mi-e dor sa fiu rasfatata acasika la mami meu...
    Mi-e dor de o rosie sanatoasa cu gust de rosie...mi-e dor de un concert Cargo inainte sa emigreze Kempes
    mi-e dor sa stau la palavre la nesfarsit,mi-e dor sa intarzii catedata,si mai ales mi-e dor sa fumez indoors si din
    pat de cum deskid ochii...deja am picat in butoiul plin de melancolie.. http://www.youtube.com/watch?v=D3_pFCSCSjc

http://www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_ ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=9kU36Zxo8Wk
    in rest incerc din rasputeri sa ma adaptez nitzel...Vi poop pe toti..'till next time -kiss- iss- -kiss- iss-

15. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ai ales vreo reteta aparte de adaptare, una de succes, poate ne-o oferi si noua. ;)

16. maria88

maria88 New Member

Trophy Points:
    0
    Stau foarte prost la partea cu retete.si nu cred in k exista retete de succes universal valabile,parol,parerea mea...Fain topic cu cartea de pe noptiera...Plus Romania,te iubesc aproape k m-a incercat o lacrima la 1 moment dat,si uite pik dintr-un butoi cu melancolie in altul si mai trece o saptamana...'till next time..-takecare-

17. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Ninge... Chiar ninge. Ninge pe bune, asa cum nu cred ca a mai nins de mult timp in Londra.

Mi-am adus aminte de un cantec. Aviz celor carora le place Alifantis. Nu e decembre calendaristic, dar...

"Eu nu ma mai duc azi acasa
    Potop e-napoi si-nainte
    Te uita cum ninge decembre
    Nu rade citeste-nainte."

http://uk.youtube.com/watch?v=v0eHUwIJLrc&feature=related

18. maria88

maria88 New Member

Trophy Points:
    0
    :-s de as fi avut cu cine mi-as fi facut cazemata in gradina(sa fi avut eu gradina asta in copilarie...hehehe)si as bagat o bataie mika cu bulgari,m-as fi incumetat chiar si la un om de zapada,un vin fiert cu scortisoara...In schimb am iesit la o tigara,si ma intreb unde sunt copiii sa iasa afara sa faca ei cazemate si batai cu bulgari...dar in satucul asta in care locuiesc,desi sunt o gramada de copii(da!fac si baby sitting)fac pariu ca sunt toti in case cu okii in X-box 360 sau se joaka de-a Highschool Musical.Fumez in plina ninsoare si imi aduc aminte de cum faceam noi'trenuletul'din sanii,de cum ne frecam cu zapada k bezmeticii si cum bietii parinti nu mai stiau ce tertipuri sa foloseasca sa ne bage in case...aa daa si cum mai mancam zapada si faceam rosu in gat..care culmea!!trecea cu albastru de metil...(bleahh!!)hihihihi...Si toate astea in conditiile in care am crescut mai ales 'intre betoane'si nu 'pi glod'....Tuaammnee k imi vine sa ma tavalesc prin zapada..gata!am renuntat la gandul asta si am facut patru bulgari asa cu mainile goale..(apropos mai e cineva care pierdea perechi nenumarate de manusi in copilarie?mai ales pe o vreme k asta?..'aduceri aminte'...)am aruncat cu bulgarii(nu in gradinile vecinilor!-sunt cuminte de-acum:)sa vad cat de departe mai arunc...nu foarte,dezamagitor asa parca aruncam mai bine altadata...Totusi este trist pe lume...'till next time..take care-sad-

19. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Acasa parca zapada era zapada. Aici e asa... o chestie. Chiar imi displace, as putea spune.

By the way, randurile tale m-au facut sa ma cufund iar in stele, si in nori, si-n ceruri nalte...

20. marius821

marius821 New Member

Trophy Points:
    0
    da,afara ninge frums si e frumos, dar din pacate i londra nu am vazut nici un deal ca sa ma bucur.

pe cand, daca eram pe acasa,iasi, sigur eram catarat pe vre un deal din jurul orasului.

asa ca

ninge ninge si nu mai merge bus ul !

i love romania, iasi

Share This Page