10 C
London
Tuesday, January 19, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Job prin KI Recruitment, teapa?

Discussion in 'SEZATOARE' started by tzigaradenord, Aug 1, 2007.

1. gabi68

gabi68 New Member

Trophy Points:
    0
    Ok.Ai adresa? Daca nu
    gabi.balsanu @ rdslinlk.ro

sau

balsanu_gabi @ yahoo.com

Multumesc anticipat

2. dud

dud New Member

Trophy Points:
    0
  3. gabi68

gabi68 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc dud

4. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    -love- ove-

5. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Atentie la reguli! -evilcomp- vilcomp-

6. mr.jo

mr.jo New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare stimabililor forumisti! -eyebrows2- yebrows2- Am citi cu atentie acest topic de la inceput si pana la sfarsit si as vrea sa le multumesc celor care chiar stiu ce vorbesc si ajuta extrem de mult prin informatiile pe care le dau:emilio,sorin.pascu,vauxhall,adrianpraga si cristinadina.Si eu ,ca de altfel multi altii,ma zbat sa castig un ban cinstit prin munca de taximetrist prin Bucuresti.Desigur fara licenta deoarece nu se mai dau ,iar voi stiti la ce ma refer dar acesta este alt subiect.M-am hotarat sa imi gasesc un job in Anglia.Tot ca taximetrist.Dupa ce am cantarit toate cele spuse aici m-am hotarat sa plec si eu in Praga sa sustin acest examen.O voi face prin aprilie 2008.Am ceva experienta de calatorie ca sa zik asa intrucat am perindat europa timp de un an ca si street musician..sau busckers cum zice englezu.As dori sa imi spuna si mie emilio sau sorin.pascu cum pot lua legatura cu cei de la scoala din Praga.Eu intentionez sa plec cu masina personala.Si daca se poate un id de mess ca sa vb in private si dau o naveta de bere cand ne vedem in UK.Cat despre firme...as putea sa va spun ca am sunat la vreo 4 dintre care doar una mi-a satisfacut curiozitatile.Probabil si din cauza ca am vorbit direct cu directorul acesteia.Mi-a spus exact aceiasi treaba cu Praga.Si mi sa parut ok intrucat nu mi-a cerut nici un ban.Intrebare: este mai bine sa merg eu acolo fara intermediari sau nu?
    In ce fel ma poate ajuta firma intermediara?Astept raspunsul lui emilio care a promis ca ne va tine la curent si multumesc inca odata tuturor pentru intelegere.id de mess:larry_jo_silver -badteeths- adteeths-

7. nicum

nicum New Member

Trophy Points:
    0
    well hello everyone...de-acum sunt ceva luni de cand imi tot umbla pe la urechi treaba asta cu private hire taxi driver in uk...acum am dat de alta firma care se numeste LEINSTER ASSOCIATES LIMITED M.K SRL care se pare ca e din focsani dupa nr de telefon fix...nu am luat inca leg cu ei...insa in anunt se spune ca se fac cursuri de 4 saptamani in ro...nu se spune nimic de praga...ma rog ma voi interesa imediat...insa daca cineva care a ajuns in uk si lucreaza mai poate intra pe-aici il rog sa ne impartaseasca din ceea ce a gasit acolo prin alte firme...totul pare pana la urma in regula insa..ar fi o problema spinoasa si de fond practic si anume:cat se castiga acolo in mod real si cat ramane cand tragi linia sa spunem la sfarsitul lunii sau saptamanii...eu m-as duce acolo sa pun un ban deoparte...ma gandesc eventual sa fac un master ceva sa obtin o certificare ceva in domeniul meu de studiu si eventual sa lucrez in alta parte la un alt nivel...deci problema e cu banii castigati...cam ce aveti de spus mai ales cei plecati acolo?

Multumesc.
    Nicu

8. derek

derek New Member

Trophy Points:
    0
    Apologies if this is thought of as an advert, it is not.

I do not speak Romanian, I run the training school in Prague for UK Taxi. It seems there is some confusion over what "successful completion" means. In order to become a taxi driver in the UK you have to pass a 'Knowledge' exam with a local council, I prepare people for this and if you achieve a sufficient pass mark in Prague and satisfy the driving assessor that you are a safe driver then you are flown to the UK to sit the exam you were prepared for. This preparation is free of charge, there is no scam.

9. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata !!! Cred ca ar trebui lamurit putin topicul asta....numele meu Adrian , si o sa incerc sa fiu cat mai scurt in relatarile mele.Sunt precum multi romani ,care lupta prin jungla afacerilor din RO.Timp de 13 ani am lucrat in armata ca subofiter sanitar,prin mai multe unitati din tara,in paralel am inceput o afacere de intermedieri si comert online,consultanta in afaceri.Armata am parasito de 4 ani...mi-a ajuns.Banii erau buni,nu multi...dar cu 2000 EU ,te descurci in Romania,insa la un moment datceva s-a intamplat in viata noastra.
    Sunt casatorit de 15 ani cu o frumoasa doamna si avem o domnisoara de 12 ani.Uram gandul de a pleca departe de ele.Taximetria mi s-a parut a fi o varianta de a face niste bani rapid,asa ca m-am pus pe cautat.
    O firma de recrutare de prin Tg.Mures mi-a recomandat varianta cu Praga,de fapt mai mult m-au incurcat.in sfarsit...in noiembrie am ajuns acolo,am stat 2 saptamani..si luna asta urma sa plec in Nottingham.
    Parca Dumnezeu a vrut sa nu plec mai repedeoricum am urmarit acest topic demult.tin legatura cu Emilio,care e in Northampton,si cu alti baieti cu care am fost la curs.Nu m-ai repet....cele relatate despre cursurile de acolo sunt reale....doar cu cateva inflorituri.Nu mi-am construit niciodata afacerile denigrand pe altii.Tipul da totul "free",ne considera cazuti din copac....ne atrage cu aer conditionat si plasma....dar vinde oamenii pe bani grei....incat sta la Mariott....face naveta saptamanal in UK..fitze.Pe noi ne-a tratat ca pe o marfa efectiv.Fiind un tip deschis si orientat spre solutiii-am propus sa deschida scoala in Romania,pentru ca ar fi mult mai credibil.E acolo de 4 ani....ptr cehi si slovaci.Acum cehii nu mai pleaca...angajeaza ei romani...astfel ca la cursuri sunt 100% romani.Mai e o firma Dunross..acelasi profil...in aceasi cladire,palier....doar ca ei mai au si in Polonia.Si dacoincidenta....aveam o scoala si la Focsani...nici nu trebuia sa ma deplasez...am aflat de ei...dupa Praga,cand am inceput cautarile pe net.Cei de la LEINSTER ASSOCIATES LIMITED M.K SRL cer 400 de euroi romanului care vrea taximetrie in Londra.Mai e una in Bucuresti,ptr soferi de van,700 euroi ,programul,si nici macar drumul nu ti-l plateste.Daca amicul meu m-a refuzat.am evaluat situatia..si am inceput atacul.Deci daca vrea sa plece din tara cu o companie,romanul e taxat cu 700 respectiv 400,desi acolo sunt cazati,cu masa asigurata si li se plateste licentierea de catre compania de taxi....dupa care isi recupereaza banii de la taximetrist,saptamannal.Daca nu are bani din tara....face rost de vreo 400 oricum sa se curseze afara(la Praga isi plateste cazarea si masa),primeste o harta si o cravata,dupa care daca e smart,tipul ea vreo 4000 pe el.
    Una peste alta,daca iti doresti...si cauti gasesti.Am gasit unul din jucatorii importanti in aceasta industrie.i-am facut aceeasi propunere ca si primului,caruia ii sunt recunoscator ca mi-a dat posibilitatea sa fac cursul "si sa filmez" cam ce e necesar.Am stat ca pe ghimpi de sarbatorile asteaadica jucam la doua capete cum se spune.asteptam acceptul lui Level3 Recruitment,in a deveni partenerisi daca nu....plecarea la munca in Newark.Coincidentasunt anuntat ca zborul meu e peste 2 sapt. adica pe 28.01.2008...am refuzat dupa o zi de neliniste..Tot pe 28 merg la Londra sa semnam actele....sa stabilim ultimele detalii,cu partenerul meu Steve.Merg cu fruntea sus.eu imi platesc zborul si cazarea.ca doar suntem parteneri.nu am fost ghiolban..am anuntat din timp sa poata inlocui numele la zbor...desi puteam merge pe banii lui sa-mi fac treaba.
    Pe 4 februarie e prima selectie.eu ii testez la engleza,instructorul la conducere, dupa care vor pleca sa faca cursul in Uk .direct in orasul in care vor lucra,la firma de taxi(7-14 zile).Mult mai ieftin...mult mai eficient.
    Costul programului? Atentie! 100 RON
    Nu fac fata la aplicatii.dar oricum am un target de 100 in urmatorul an.Pe site-ul www.level3recruitment.co.uk va apare in cateva zile si pagina romaneasca.Conditiile de munca,cazare,chirii,sunt cam aceleasi peste tot....ca la celelalte companii ma refer,pentru ca si ei plaseaza oamenii la diverse companii,din cele 20000 in toata Anglia.
    Sper sa nu va-m fi plictisit...dar tineam demult sa scriu aici....ca o datorie...ptr ca multe lucruri le-am cules de aici.Sunt sigur ca multi pareristi ma vor ataca zilele urmatoaredar vorba cea"Intr-un caine mort...nu da nimeni cu piciorul"
    Succes tuturor ,
    Adi
    uktaxigo@gmail.com

10. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    Nici n-am realizat ca a inceput atacul asupra noastra de pe 18 ian..Ii e frica sa nu ramana fara clieti?!
    Si despre "totul free" sa fim seriosi...nici o masa nu-i pe gratis...
    cititi articolul urmator:
    http://www.telegraph.co.uk/news/main.jh ... taxi05.xml

spre finalul articolului spune despre "costurile " lui4800 GBP,asta pe langa chiria masinii,statia si asigurarea.Asta-i afacerea taxifast.De aceea sta la Mariott,ptr. testul auto vine special un taximetrist din UK ,2 zile in Cehia pentru fiecare serie,tot la Mariott,si nu calatoresc cu low-cost.
    Numai bine !

Share This Page