3.4 C
London
Saturday, November 18, 2017
£1 = 5.20RON / €1.12 / $1.32

Internship neplatit pt romani posibil?

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by VinceDoug, Jan 22, 2012.

1. VinceDoug

VinceDoug New Member

Trophy Points:
    0
    Hello!

Eu am depus pt BC si mai am o groaza de asteptat si nu vreau sa am pe cv o pauza asa de mare, adica daca e sa astept 6 luni innebunesc ca nu am nimic de facut.
    Pot sa propun unei firme sa fac un internship neplatit,pt ca stiu ca e ilegal sa fie platit din moment ce nu am YC sau BC? Vreau sa nu mai stau de pomana si as vrea sa ma duc de bunavoie sa lucrez pe gratis la ei. Si o firma care nu e pt voluntariat, nu, ci de exemplu,o firma IT.
    Am voie sau nu? Am citit pe UKBA si nu am vazut ceva care sa zica ca as avea voie dar nici ca nu as avea. -hipno-
    6 luni inseamna o groaza de timp...
    Multumesc anticipat de raspuns

2. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Nu stiu 100% sigur care este situatia legala insa din experienta catorva cunostinte iti spun ca firmele nu accepta internship-uri, nici macar neplatite, daca nu ai Blue Card sau, ma rog, un carton care sa ateste ca ai dreptul sa lucrezi in Marea Britanie. In plus situatia este atat de proasta pe piata muncii acum incat este concurenta si pentru internship-uri neplatite... In fine poate merita sa incerci sa vezi ce raspunsuri primesti de la firmele la care aplici. Bafta, oricum.

3. VinceDoug

VinceDoug New Member

Trophy Points:
    0
    Asa e , nimeni nu se baga

4. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
  5. Dan887

Dan887 New Member

Trophy Points:
    1
    Buna ziua, am nivel de engleza A1-A2. Am deja o licenta pe domeniul umanist, acum sunt anul 2 la Asistenta sociala dar as dori sa fac o experienta in UK unde să imi fie asigurat mancare și cazare sau îs dispus să lucrez sunt șofer profesionist B, C E și D, oriunde chiar și în Soția în partea ei de Nord, sunt casatorit, fara copii, as dori sa merg cu sotia. Credeți că ați putea să-mi ziceți unde aș putea găsi un astfel de intership sau un master pe asistență socială sau în mediu social?. Cu respect, Daniel.

Share This Page