6.7 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Internet prin linie telefonica - ADSL

Discussion in 'TEHNICA' started by motanik, Jan 25, 2006.

1. irina.p

irina.p New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Internet - Oferte si pareri

Dragii mei,...

Intr-o luna s-ar putea sa raman fara internet (momentan furnizat de un vecin) :(( . Asa ca, va rog frumos, spuneti-mi si mie voi ce variante ati gasit, calitatea serviciilor, cat sunt de seriosi, cat sunteti de multumiti, etc.
    Eu, din pacate, nu stiu mai nimic despre furnizorii de internet ... asa ca orice parere este mai mult decat binevenita.
    Multumesc.

2. Anonymous

Anonymous Guest

Eu am Orange Livebox si sunt perfect multumita. Platesc 20 de lire pe luna pentru broadband plus convorbiri telefonice gratuite pe fix in UK si 100 de alte tari. (Mi se pare ca au schimbat asta - acum vad in oferta 30 de tari. Oricum, Romania e pe lista.) Costul la convorbirile pe mobil este de 10p/ min in orice retea. La abonamentul de 20 de lire se mai adauga, din pacate, si abonamentul BT pentru linia telefonica.

Pentru mai multe detalii:

http://www.orange.co.uk/time/broadbandaccess/

Florentina

3. irina.p

irina.p New Member

Trophy Points:
    0

Si ceva fara linie telefonica? ... Doar net?

4. teroristualcolistu

teroristualcolistu New Member

Trophy Points:
    0
  5. Anonymous

Anonymous Guest

Irina, eu am luat bundle-ul de la Virgin, cu 30 de lire(Tv+telefon+internat) si sunt foarte multumita. Inainte(anul trecut) aveam tot de la ei, dar cu doar 20 de lire : TV plus internet broadband. Multumita si atunci.
    Verifica virgin.co.uk. si ai foarte multe variante.

Noroc -sunny-

6. irina.p

irina.p New Member

Trophy Points:
    0

Mi-a picat in mana oferta de la TalkTalk ... cu 5.89 Talk2 International - minute incluse cu fix in RO, minute nelimitate seara si in week-end cu fixuri in UK si 40GB download/luna + 10.50 TalkTalk line rental....
    Intrebarea mea este urmatoarea: se mai adauga ceva pe langa asta? Line rental la BT sau mai stiu eu ce?? Sau 16.39 este suma finala??
    Aveti? Stiti ceva? Cum e?
    Multumesc.

7. Anonymous

Anonymous Guest

Se mai adauga telefoanele separate de minutele incluse. De exemplu daca suni la banca, gaz, energie electrica, inland revenue....numere care nu sunt incluse.
    Aceste numere sunt de obicei cu 0870 sau 0845 si au tarife diferite, in functie de furnizor.Adica de la 8p/min in sus . De obicei.
    Verifica lista lor de preturi pentru numere speciale.

Bafta

8. feliteodor

feliteodor New Member

Trophy Points:
    0

Si familia pt care lucrez eu au internet+televiziune+telefon de la Virgin...ce poti sa-ti spun eu e in legatura cu internetul: la pachetul cel mai slab(pe care il au ei), netul iti merge foarte bine+ faptul ca ai download nelimitat(si crede-ma ca aici stiu ce vorbesc...eu downloadez "putin mai mult" luna de luna...).M-i se par ok, serviciile sunt ok, acuma toata treaba e sa te interesezi pe siteul lor sa vezi daca-ti convine vreunul dintre pachetele care le ofera ei. Eu personal, in privinta internetului pot sa-ti recomand(ca utilizator vechi al serviciilor de internet de la virgin) calitatea si stabilitatea, precum si viteza de navigare pe care ei t-i le ofera. Ramane de vazut sa-ti convina si tarifele pe care le percep la abonamentele lor...
    Sper sa-ti fie de folos informatiile acestea.

Sanatate multa si sa auzim numai de bine! -wave-

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0

In caz ca sunteti interesati, Carphone Warehouse are o oferta interesanta, daca va abonati pt cel putin 2 ani la Aol Broadband (tb sa aveti linie BT) la un tarif de minim 19.99 pe luna, primiti gratuit un laptop.
    Detalii: http://shop.carphonewarehouse.com/aol_eligibility.php

10. dud

dud New Member

Trophy Points:
    0

Be unlimited is now just ?18 per month and Be pro is reduced to ?22 per month. In addition, there will no longer be an additional charge for a static IP with Be Unlimited.
    All new members will be able to buy Be unlimited and Be pro for the new prices from today.

https://www.bethere.co.uk/

11. flesh

flesh New Member

Trophy Points:
    0

orice ai alege numai orange-ul cu liveboxul lor sa nu-l alegi.cel mai rubish service,am asteptat 3 luni sa fiu on line,iar acum de 1 luna de zile acelasi lucru si mai au schimbat si numerele de la customer service toate sun t cu plata acum.foarte dezamagit

12. irina.p

irina.p New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc frumos tuturor celor care mi-au raspuns.

Acelasi lucru mi l-a spus si o prietena care locuieste in Londra. 3 luni pana sa o conecteze!!!

Si totusi...nu e nimeni cu TalkTalk?...am trecut azi pe la un shop si au zis ca dureaza 3-4 saptamani pana te conecteaza...

13. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0

eu am la virgin 10 lire pe luna, doar atat, broad band 2mb, fara telefon, prin cablu tv, dar sa fie valabil in zona.

14. voxpopuli

voxpopuli New Member

Trophy Points:
    0

In Franta, este o societeta ,www.free.fr care ofera internet ilimitat, la 24 mega, in plus 200 canale tv,(tvr international) dar cel mai bine stau la telefonie,au gratuit in 70 de tari , la fix si cuprinde si ROMANIA!!! Pe cand careva din UK va avea curajul sa faca la fel?

15. irina.p

irina.p New Member

Trophy Points:
    0

Din pacate nu e disponibil in zona :((
    Tot caut si tot incerc sa gasesc ceva cat mai ieftin....

16. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0

Fiecare folosim internetul si probabil 99% dintre noi suntem abonati la un anumit provider. Pentru cei noi, dar si pentru cei vechi in UK ar fi foarte util sa aflam raspunsul la urmatoarele intrebari:

La care provider de internet v-ati abonat?
    Ce anume v-a atras la oferta respectiva?
    Sunteti multumiti?
    La expirarea contractului veti ramane cu acelasi provider sau veti incerca un alt provider?

http://www.moneysupermarket.com/broadba ... d=64327686

17. dud

dud New Member

Trophy Points:
    0
  18. Anonymous

Anonymous Guest

Cine o bifat ca are ca si ISP pe cei de la Be sa puna un pic si un review aici... urmeaza sa ma abonez la ei daca merita...sa dea ceva detalii despre experientza lor cu Be.

19. dud

dud New Member

Trophy Points:
    0

Cu BE* este ok, in momentul de fata este cel mai bun in UK, dar este LUL si daca vrei sa migrezi te costa in jur de £50 ...
    upload este important pt. mine si este foarte bun pt. cit costa
    Suportul este in Bulgaria(vorbesc bine eng.)destul de bun in comparatie cu BT, Virgin, etc.(telefon,ticket,forum)
    3 luni contract,router gratis,fara limita(real),ping ok...
    ...totul depinde de distanta si calitatea liniei...
    pt. care nu este in zona BE* , recomand oricare distribuitor Entanet adica ADSL24,etc. dar costa...depinde pt. ce folosesti internetul.

20. Anonymous

Anonymous Guest

ok...stiu ofertele lor...ca iam studiat putin...ma interesa cum merg serviciile oferite de ei...cand zici doar Ok -badteeths- adteeths- nu mi se par prea de Succes...:)

Share This Page