23.9 C
London
Sunday, September 15, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

In sfarsit un moldovean la functia de PM

Discussion in 'in Romania' started by Dio, Feb 7, 2012.

1. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Placut surprins ca in sfarsit un moldovean (din Iasi) a incaput in peisajul politic romanesc pe functie de prim ministru, ceea ce nu s-a mai vazut de trei decenii… de la Ilie Verdet incoace.

2. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0

mama, ce probleme au unii!! -ras2-

3. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Nu e o problema, e o stare de fapt. Ca si micii romanesti, problemele de ginecologie sau pupincurismul...

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Pfuuu! Dio, parca ai fi redactor la the Sun. Mi-a sarit inima cand am citit titlul.

5. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

-dans- -dans- -dans-

Garantat de acum va fi mai bine deci!!!

Sper sa nu ajunga cum a ajuns Nechita parca,
    de au pus aia de la Dorohoi o pancarta la intrarea in oras:

"Aici (la Dorohoi) s-a nascut primarul Iasului,
    Nechita.
    Locuitorii Dorohoiului isi cer scuze iesenilor pentru asta!" -iamcool-

6. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
    Avand in vedere ca iesenii sunt majoritari (aici pe forum -thumbsup- ) au pus pe cineva sa ne reprezinte .

7. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Si ce credeti c-o sa faca? Este o vorba romaneasca:
    "Bucuria prostilor, cand se schimba sefii."

In fond, nimic n-o sa se schimbe... E doar o rotatie de scaune parlamentare. Praf in ochi...

8. topi

topi New Member

Trophy Points:
    0
    Pai sa vedem si ce ministrii se schimba. Altfel e "aceeasi marie (Udrea) cu alta palarie". Iar Ungureanu va fi noul incasator de serviciu.

9. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    L-am vazut acum vreo 6 – 7 ani invitat la BBC (Hardtalk)… a percutat foarte la obiect si concis la toate intrebarile, engleza impecabila cu accent de Oxford, in esenta mi-a lasat o impresie buna… mi s-a parut un tip pregatit.

Da, e extrem de important cu cine face echipa.

10. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu il stiu de ceva vreme ( ne curgeau mucii prin acelasi liceu din Copou,el terminand sef de promotie -eu m-ai pe la mijloc ),era un tip cu capul pe umeri, coerent si stapan pe sine, poate putin prea matur pt. varsta lui. La un moment dat a cochetat si cu muzica in liceu .(parca era DEPESHAR )
    Din pacate si eu sunt de parere ca e doar incasatorul de servici .

ps .adica acu se poate zice ca am pile si relatii? -nas- -nas-
    am folosit aceiasi buda in tinerete

11. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Incerc sa fiu neutra pe partea politica, desi sunt la curent cu "stirile".
    Mare loterie politica asta a Romaniei, nu ne ramane decat speranta...intr-un viitor mai bun (viitor apropiat sau indepartat, cine poate stii).
    Atasez o glumita, nu e nevoie sa o si gustati:

12. mgeorge

mgeorge New Member

Trophy Points:
    0
    sa nu faca si asta ca stolojan si sa vina guvernul boc 5

13. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Unii din presa straina au scris ca romanii si-au pus prim ministru spion.

Oricum, printre cei pastoriti de un prim ministru depechist, multi necunoscuti, o doamna care s-a declarat Margaret Thatcher a Romaniei, un domn acuzat de coruptie si nepotism de catre universitatea clujeana Babes Bolyai, vreo 2 domni de 31 de ani, la transporturi si finante, unul de 33 la comunicatii. Iar la orizont, o opozitie care a declarat ca nu va valida noul guvern.

Nu suna prea incurajator, nu?

p.s. Si un pictorial indraznet :

http://www.euroit.ro/stiri/110048/Mihai ... Mode_.html

14. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Nu ar fi exclus ca MRU sa fie si unul din candidatii 'de frunte' ptr prezidentialele din Nov 2014.

15. Doriscuta

Doriscuta New Member

Trophy Points:
    0
    N-ar fi rau sa candideze,
    acum vine 2014 si o sa ne trezim,
    ca acum 11 ani(in cel de-al doilea tur),
    cand alegeam intre Iliescu si Vadim. -trist-

16. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Cinstit s-o spun ma doare undeva de politichia romaneasca. Nu am mai votat de ani buni, actele mele RO sunt expirate rau de tot, in afara de certificatul de nastere care inca mai e valabil… asa ca oricum nu pot vota.

Am o teorie proprie, si anume, natia romana va trebui sa scape de blestemul ‘escu’ ptr reformarea propriului destin – Ceausescu, Iliescu, Constantinescu, Basescu… aproape cinci decenii de ‘escu’.

17. stelman

stelman New Member

Trophy Points:
    0
    sa nu ne imbatam cu apa rece.....puisorul asta MRU (fost prieten cu nicu ceausescu) haida de....

iar despre ceilalti doar ce am auzit ca bogdan dragoi (cel de la finante), ...ce "tanar" destept este ....tac`su joaca table cu videanu si cu bebe ionescu (tac`su lui sida, prietenul ebei)la monte carlo, e un tanar bugetar care are "doar" doua case, masini, bani grei, etc.

In plus, se spune ca in 2001 cand s-a vandut sidex galati, tac`su si-a infiintat o firma, sidex international, care cica a oferit consultanta pt vanzarea sidexului galati (deci fara nici o legatura pt ca stim cu totii cine a facut lobby pt sidex... ) si pentru asta a incasat 50 milioane euro iar ordinul de plata a fost semnat de fii`su, care era pe atunci secretar de stat ...sau cam asa ceva. si uite ce usor se fac banii....de fapt ei sunt oamenii aia de afaceri destepti

deci hai s-o lasam mai moale cu "tinerii" astia destepti care, desi nu au lucrat decat la stat au niste averi imense....
    (apropos si eu sunt bugetara si am un venit de 250 euo si abia ma tarai sa supravietuiesc...de aceea vrea sa plec cat mai repede de aici...

in concluzie, nu sunt deloc incantata de mascarada asta, dar ce sa spun ca nici ceilalti care au fost nu sunt mai buni, ma refer la usl, nu-i vreau in ruptul capului....

aaaa....si sa va mai spun si de cumetriile dintre ei? crin antonescu e finu lui dinu patriciu, predoiu e omul de casa a lui dinu patriciu (avocatul lui) iar lista e atat de lunga si plictisitoare incat nu are rost sa mai vorbim...

deci tara e pierduta fratilor...credeti-ma, eu care sunt o fire foarte optimista -ma-iubesc- am ajuns la concluzia ca suntem o tara irecuperabila....asa ca asteptati-ma si pe mine ca vin.... -ras2-

18. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0
    Oameni buni eu nu va inteleg... nu va creste tensiunea cand, dupa cativa ani intr-o societate normala, cititi despre prostiile din Romania? Si in plus, de ce va intereseaza mai ales pe voi cei care doriti sa va stabiliti aici?

19. Anonymous

Anonymous Guest

-limba- invidiosilor -limba- va ofticati ca-i moldovean -limba-

20. Spaceman

Spaceman New Member

Trophy Points:
    0
    Sincer imi spun si eu parerea strict personala la adresa acestui om care cica "este" noul prim ministru , respectiv Mihai Razvan Ungureanu . In omul asta nu am incredere nici cat negru sub unghie , putin imi pasa mie ca vb engleza as a british , cand el a venit din ce sfera a venit adica cea a SIE , cum adica ? alti mai buni care au "studii" mai economice nu am avut ? Sweet Mother and Joseph am ajuns in halul in care punem un om care a umblat cu secrete internationale la carma de prim ministru ? Nu stiu , nu pot concepe asa ceva , nic pe vremea lui Ceasca sau mai inainte cand eram regat nu am pus asa ceva la carma tari si hopa a venit timpul acum. Pur si simplu nu am inceredere in el nici 1%, ah si news flash => se investesc noii ministrii in lipsa de cvorum adica mai pe ro adhoc pe baza de proces verbal , super democratie ce avem , curat murdar neica, curat murdar .

Share This Page