24.2 C
London
Saturday, June 12, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Idei de afaceri pe internet?

Discussion in 'SEZATOARE' started by agm, Jun 14, 2012.

1. agm

agm New Member

Trophy Points:
    1
    Buna tututor,

As vrea sa stiu daca sunt si persoane interesate de afaceri/venit pe internet (creare websituri, afiliere, adsense, venit online etc), fara nici o legatura cu tepe, escrocherii sau lucruri neortodoxe.

Scopul topicului este sa discutam despre modalitati de a face bani pe internet si oportunitati si sa invatam unii de la altii.
    Poate chiar sa formam un "mastermind group"!

Sunt bineveniti si cei incepatori si cei mai experimentati.

2. adrian79

adrian79 New Member

Trophy Points:
    0
    Home Page:
    Bun topicul,

eu deja am inceput cu webhosting, in idee am deja 2 servere si licentele platite ptr cPanel si WHMCS. Urmeaza promovarea :)

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Oricine ar vrea sa afle cum poate face "bani" ar trebui sa isi expuna mai intai hobby-urile, resursele si cunostintele.

4. WMTech

WMTech New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari, ma "inrolez" si eu in grupul de -masterminds- ca freelancer -vampir-

5. agm

agm New Member

Trophy Points:
    1
    Dan,
    Eu nu vreau sa "aflu cum pot face bani" - stiu deja, am deja ideile mele. Vreau doar sa stiu daca sunt persoane interesate de acelasi lucru , persoane asemeni mie.

Ca o completare la primul meu post, adaug:

Pasiuni: calculatoare, internet, antreprenoriat
    Cunostinte: creare website, optimizare (SEO), afiliere, bani pe internet

NU, nu bat campii :), se pot face bani pe internet. Punct.

Mereu este loc de imbunatatiri si de aceea am deschis topicul asta. Discutam aici, iar cine este intr adevar interesat, sa se alature grupului pe care am mentionat ca vreau sa l formez.

6. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Un grup deja format despre website-uri in general poti gasi aici: http://forum.seopedia.ro/
    Din cate stiu inscrierile sunt inchise, dar cu o scrisoare de recomandare iti poti face cont.

Acum sa revenim la ale noastre: cu siguranta multe persoane sunt interesate de a castiga bani, iar "internetul" este doar una din cai.
    Eu sunt constient ca se pot face bani pe internet, de aia si exista milioane de site-uri. Daca nu s-ar face bani ar exista doar wikipedia :)

Acum, care ar fi scopul grupului, impartasirea de cunostinte?

7. agm

agm New Member

Trophy Points:
    1
    Da, si impatasirea de cunostinte ar fi unul din scopuri. Dar nu numai. Un alt scop ar fi motivarea. A face parte dintr un grup de genul asta te motiveaza in primul rand si uneori se pot naste idei si parteneriate fructuoase.

Pt inceput eu vad grupul astfel: intalniri o data pe luna sa zicem, vb fiecare despre cunostintele in domeniu pe care le avem, la ce suntem buni, si ce vrem sa facem, mergem impreuna la evenimente de interes.

Nu intra in discutie furtul de idei, pt ca uneori, poti da mura in gura omului modelul tau de facut bani pe internet si cel caruia ii spui nu pricepe neam, nu reuseste.

8. bioan80

bioan80 New Member

Trophy Points:
    0
    Ok, ideea e buna, merita o sansa iti las PM, pentru ca nu-i genul meu sa vorbesc despre ceea ce fac.

@adrian79 si cu tine vreau sa vorbesc sa vad oferta de hosting.

9. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Solutie!
    Diablo 3. Peste 3 ore se da drumul la RMAH in Europa. Grinding mobs for gold or items.
    Daca iti place jocul nu te opreste nimeni.

10. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Nu exista ma nici un model de afacere online. Fiecare are reteta proprie pentru succes si nu o sa o impartaseasca niciodata 100%.

11. polimoldo

polimoldo New Member

Trophy Points:
    0
    Social media devine un "trebuie" pentru marea majoritate a afacerilor de tip network marketing!
    Uite un articol despre facebook marketing si ce inseamna sa folosesti facebook ca intrument de promovare: < editat - nimic interesant >

12. Maria-succespenet

Maria-succespenet New Member

Trophy Points:
    0
    Exista modele de cum sa faci afaceri online si este posibil sa faci bani pe net. Va spun din experienta. Important este sa adopti un model si sa-l respecti. Nu te vei imbogati peste noapte dar e important sa stii ca nu ai nevoie de prea multi bani iar afacerea o poti incepe in timp ce ai un job.

Share This Page