4 C
London
Saturday, January 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Ideea succesului ???!! Cat te-ar costa??

Discussion in 'SEZATOARE' started by biscovici, Jun 18, 2008.

1. crismarten

crismarten New Member

Trophy Points:
    0
    ..ok..alte idei..
    Unic importator in Romania al unor produse ce aici au avut succes deplin , dar care inca nu sunt prezente pe piata la noi..
    Am fost de curand in Ro..si-am observat ca-n provincie(in Bucuresti probabil sunt mai multe optini) nu prea ai de unde cumpara o bicicleta de calitate..in afara de niste rusonerii ori chinezarii(gen First Bike) + niste moldovene in piata ..aah ar mai fi si cateva brand-uri cat de cat ok la Metro..
    Dar daca vrei o marca consacrata gen Marin, Giant, Cannondale,Bianchi,Mavic,Raleigh,Carrera, Appolo,Backridge etc..n-ai de unde! exceptand,bineinteles varianta cumpararii de pe net...
    Iar la cum se "misca" preturile la carburanti..nu prea vad "sa moara" bicicleta(au contraire)..deci clienti vor fi continuu..mai ales in zonele rurale ..
    De asemenea in Ro se cam urmeaza(mai devreme ori mai tarziu) trend-urile din vest..iar aici vedeti cat de incurajat e mersul pe bicicleta..deci o afacere cu biciclete de calitate e "de viitor"

2. alex maior

alex maior New Member

Trophy Points:
    0
    Hmm, e buna ideea , de ce sa nu recunosc
    Ma intreb daca faci un Ltd aici daca poti activa cu el in Romania? Sau cel putin sa deschizi o sucursala, asa ar fi cred mai usor sa vinzi si sa cumperi produse,..., Ai putea chiar sa iei legatura cu un magazin polonez ( asta in cazul in care nu ai bani pentru propiul tau magazin) in care sa incepi sa aduci si produse romanesti. Nu stiu! -sad4- ad4- Momentan mintea imi e in " recreatie" -shamed- hamed-

Respecte si pupici!

3. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
    Afacere cu biciclete pentru moment nu mi se pare buna pentruca momentan nu este asa cerinta de biciclete ca si in Anglia si in mintea romanului ii BMW,Mercedes deci masini,2.cate persoane din 100 se uita la marca la noi,3.in Ro lumea ii obisnuita sa se uite la pret.
    O ideie care se incadreaza in bani tai ar fii zaharul :) la plic
    Multi fac asta dar daca pui o picatura in plus fata de alti ai succes
    Nu mai stiu acuma cat ii 1 kg de zahar dar haideti sa o facem in lei, aproximativ la fel si in Anglia
    1 kg=30.000 lei (vechi), un plic are 5 g, 1kg : 5 g =200 de plicuri adica 150 de lei + ambalajul
    Stiti si voi cu cat iti caluleaza un plic de zahar la o cafea.
    Varianta asta o gasesti peste tot deci trebe dat ceva nou...
    Ceva nou poti da prin personalizare plicurilor cu numele restaurantului sau cui vinzi
    Avantaje:restaurantul respectiv nu se va desparti de tine si ii vinzi cantitati mai mari odata,
    nu ai nevoi de spatiu mare,dozatoarele nu costa o avere si mai si ramai cu ceva bani din cei £20.000

-takecare- akecare-

4. vama veche

vama veche New Member

Trophy Points:
    0
    ...ma intereseaza un site sau un birou,unde pot obtine mai multe informatii despre produsele pe care vreau sa le import in UK..cum ar fi...avize...aprobari...termeni si conditii...etc!
    Multam fain! -sst- st-

5. alana123

alana123 New Member

Trophy Points:
    0
    Ciao,
    Un site bun cu info e: www.businesslink.gov.uk
    Nevoia de licenta depinde de ce produse ai in plan sa importi in UK. Pt unele ai nevoie de licenta iar pt altele nu.
    Mult success.
    Ciao

6. vama veche

vama veche New Member

Trophy Points:
    0
    Multam' fain!:) -congrats- ongrats-

Share This Page