14.3 C
London
Sunday, August 25, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

hotii romani, singularizati

Discussion in 'Imagine negativa' started by ella, Aug 9, 2012.

1. ella

ella Member

Trophy Points:
    6
    Documentarul incepe prin a vorbi in general despre modul de operare al hotilor, continua cu exemple, scoate in fata cazurile particulare ale unui italian si ale unor grupuri de romani (nici nu trebuie sa te uiti atent sa vezi ca sunt de etnie rroma) si incheie, amar, cu poze ale palatelor construite in Romania,aparent, din "munca" prestata in UK. Trist, dar adevarat.
    http://www.channel4.com/programmes/secr ... od#3391817

2. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Acuma pe bune, doar nu vrei sa arate hoti de alte natii, ce, vrei sa strice dispozitia telespectatorilor? Parca asa au hotarat UE si guvernul britanic: romanii sunt cei care fura peste tot in Europa asta si daca n-am fi noi, dom'le ce minunat ar fi si cat de bine ar duce-o toti. Auzi dar un documentar cu bancherii care au furat si guvernantii care au acoperit gaurile n-ai vazut? Pun pariu ca si aia sunt romani daca ne uitam mai bine -ras4-

3. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Documentarele sunt facute despre hotii din toata lumea, nu doar despre romanii care fura hainele de pe sarma cu pisica.
    Cum ar fii sa se simta columbienii lezati de toate emisiunile si documentarele despre cartelurile de droguri?
    Tulai Doamne! Sa nu zica cineva, ceva despre romani ca ni se si taie respiratia!
    La cate documentare am vazut la viata mea, trebuia sa detin deja recordul mondial in apnee...
    Sa fim seriosi! Sau mai bine sa stam stramb si sa gandim drept:

Asta e realitatea!

Oricat am incerca sa ne ascundem dupa deget: Romania este o tara care s-a complacut si se complace in hotie!
    De la guvernanti, pan-la hotul de gaini!
    Smeckerul(hot, ciorditor, snapan, alba-negrean, prestidigitator etc) a ajuns la mare cinste, ca nah! se descurca! Sa nu ziceti ca n-am dreptate: le-am dat toate scaunele din parlament si senat...
    Traiasca Romania... Tara tuturor imposibilitatilor!
    Cred ca se intreaba si Europa:
    Cine naiba nu fura in Romania?
    Pun pariu ca daca extraterestrii ar ateriza la Bruxelles, primii trimisi o sa fie romanii. Doar ei ar fi in stare sa fure tehnologia calatoriilor intergalactice...

4. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Documentarele de acest gen sunt partinitoare. Au vrut sa arate un anumit lucru si au facut-o. Nu e greu. Sa ne amintim ca inainte de Euro 2012 a fost difuzat un documentar cu privire la rasismul de pe stadioane in Polonia si Ucraina. Asta nu inseama ca toti polonezii sau ucrainienii sunt rasisti.
    Cat despre romanii care se indeletnicesc cu astfel de ocupatii... e dreptul lor, isi asuma riscurile "meseriei" si o practica in continuarea. Pe mine chiar nu ma deranjeaza aceste articole sau documentare. Probabil motivul ar fi ca nu ma simt cu musca pe caciula.

Share This Page