22.8 C
London
Sunday, May 31, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

HO a stopat Pep 3

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by mona82, May 9, 2008.

1. hopkin

hopkin New Member

Trophy Points:
    0
    Re: pe cine afecteaza

Sunt afectati si cei cu un curs ESOL cu durata de 18 sapt, urmat la un colegiu? ca eu nu prea inteleg -nono- ono- si tocmai asteptam cardul, cam de 6 sapt.... Apropo a mai primit card de student cineva in ultimul timp? -sad4- ad4-

2. ella36

ella36 New Member

Trophy Points:
    0
    Mona, o parte din bani ii veti recupera, important e sa fie cea mai mare parte.

Pana nu exista o pozitie a Home Office pe site-ul oficial sau in media, cred insa ca e dificil sa propuna cineva o rezolvare juridica adecvata privind modul in care a actionat Home Office.

3. hopkin

hopkin New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc, Ella36 , m-ai luminat.... -aha- ha- dupa care am intrat in con de umbra -jedi- edi- eu asteptand cardul in urma unui ESOL.... -stunned- tunned-

4. ella36

ella36 New Member

Trophy Points:
    0
    Hopkin, esti un fericit neafectat de hotararea Home Office. Acum esti afectat doar de incetineala cu care se misca in eliberarea yellow cards.

5. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    mai ma-ti inteles gresit...nu-mi arde de caterinca ...si nici nu cred ca ar fimonetul ...doar ca eu imi sustin ideea ca nu cred ca ar fi valabil pt toti toata povestea asta deoarece nui inca nimik vizibil pe nici-un site mai ales pe HO...soo eu merg pe premiza ca tre sa fie alta explikatie la scrisoarea asta... -killpc- illpc-

6. hopkin

hopkin New Member

Trophy Points:
    0
    Ella36, multumesc pentru lamurire, prompta ca de obicei, sa nu ma bucur prea tare pana nu pun mana pe yellow...ca cine stie...la ce se mai gandeste HO. Am sa-l pun in rama de-l voi avea!

7. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    Noi tot postam si tot tragem concluzii pe seama unei scrisori ..iar uni se gandesc cum sa-si recupereze banii ..totusi mi se pare inca prea curand sa cred ca totul este pierdut....si eu zik ca cel mai bie e sa asteptam ziua de luni care cu sigurantza va aduce vesti noi ...sper si bune .. -killpc- illpc-

8. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut ,

Vroiam sa va aduk vesti noi , acum depinde de fiecare ce si cum crede ,azi am sunat la maraly dupa cum stiu toti agentie de recrutare de personal pt uk , si ei au fost foarte clari in raspunsul la scrisoare , citez" stati linistitii este doar o simpla gluma" , au mai afirmat ca au loat leg in uk ieri la Harvest Staff de unde au fost asigurati ca nu este nimik adevarat ci doar se pare ca ar fi doar unele problem la cateva colegii care nar fi in regula , nimik mai mult si categorik nu se vor bloka yc pt romania sau bulgaria .
    Sper ca acest mesaj sai mai linisteasca pe uni si sa se inteleaga ca acasta scrisoare care a aparut nu ii va afecta pe toti care au aplikat la cursul NVQ deci probabil sunt ceva colegii care vor fi blokate dar nimik mai mult.
    Astept Comentarii ... -scratch- cratch-

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Greu de spus...

Sa asteptam totusi pana luni...

10. bivo

bivo New Member

Trophy Points:
    0
    Vali asta m-a innebunit ieri pe mess si azi pe forum...ce ai fi vrut sa va zica Maraly ?!...daca e adevarat ca s-au suspendat vom avea o pozitie oficiala a celor de la Home Office care speram maine sa aflam fie pe situl lor fie telefonic...si ma indoiesc ca Marlay fuga fuga a sunat in Anglia la Harvest Staff si duminica ca acolo au program non-stop special pt Maraly...ca sa te/va linisteasca normal ca a zis ca e gluma...:)) in fine vedem noi maine...bafta

11. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    -congrats- ongrats-

Ai readus haos-ul pe forum ....oare n-am fost destul de explicit ...de ce nu a mai primit si alte colegii scrisori asemanatoare sau identic ....de ce nu esti atent eu azi am sunat la maraly ...ei au sunat de iery...orcum problema se pare ca e undeva intre bivo-mona .... -fingernose- ingernose- ..soo hai sa stam linistiti inca cateva ore ...mai e putin pana luni... -scratch- cratch-

12. osso

osso New Member

Trophy Points:
    0
    Vaaaaali!!! poate asa "auzi"; ca sa nu te obosesti sa citesti ce am postat ieri, revin cu o informatie: pe langa Twin, agentie/colegiu din UK prin care observ ca au venii unii din cei care scriu pe acest forum, aceeasi informatie vine si de la persoane venite la ETCi (in Beckenham, Londra), o alta agentie/colegiu. Iar banii pe care ii dau ei inapoi din £900 (cat e programul fara cei vreo £200 dati agentiei din Romania), sunt doar £250.

Data viitoare o sa scriu mesaje mai scurte ca din cate vad cel anterior a fost prea solicitant ca sa fie citit in intregime si cu atentie.

13. audrey

audrey New Member

Trophy Points:
    0
    ce pot sa va spun despre decizia Home Office e ca este cat se poate de adeverata. Eu azi aveam bilet de avion spre Londra, am aplicat la firma work&adventure din cluj si am fost acceptata pentru aeroportul din Manchester. am platit totul, am luat biletul de avion si mai urma doar sa imi iau bagajul si sa vin. dar vineri am primit un mail care anunta ca HO nu mai eibereaza yellow card-uri pentru programe de genul asta si aveam atasat si documentul de la HO. problema este ca nu stiu ce se va intampla de acum inainte, chiar nu inteleg cum se pot lua niste decizii de genul asta peste noapte.

VA ROG, DACA MAI CUNOASTE CINEVA PERSOANE CARE TREBUIAU SA INCEAPA PE 12 MAI CURSURILE LA ETCi, CONTACTATI-MA! ID-UL MEU ESTE thrillable_graceland@yahoo.com

14. mona82

mona82 New Member

Trophy Points:
    0
    -fingernose- ingernose- pt vali...altceva s-a spus tot(apropo,tre sa-ti schimbi userul in Dan Brown)
    pt restu,care nu cred in teoria conspiratiei:maine vedem ce zic agentiile si Ho-ul si dupa aceea ne punem capul la contributie,sa vedem ce se poate face...poate,poate daca iese cu scandal,se mai gandesc domnii de la Ho sa ne dea macar noua ,celor ce si-au depus deja,Yellow-ul...ca nu se poate sa aplice de la o zi la alta ce au scris,din moment ce ei aduna actele noastre de 3 luni...

15. dud

dud New Member

Trophy Points:
    0
    Cu parere de rau din cauza unor evenimente electorale,totul poate fi foarte adevarat!Englezul vrea banii vostrii, nu ceva in schimb(munca).
    Personajul englez de pe forum ,nu va ajuta cu nimic pt. ca nu are interes(alte interese are) -ahaa- haa- Poti fi student daca te poti intretine singur fara a apela la ajutor ori munca...cam asta vor ei.Bafta la toti!

16. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    mai sunt cateva ore ...sper sa am dreptate ca sa fie bine pt toti inclusiv pt mine ,...putina sperantza ...macar pt cei care au actele trimise deja.si au si cursurile platite -sad2- ad2-

17. irina250977

irina250977 New Member

Trophy Points:
    0
    tu chiar crezi ca vor afisa la ora 12 noaptea fix????orice am vrea noi sa facem nu putem schimba cu nimik decizia lor.daca asta au hotarat!!!

18. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    m-am referit pana maine dim la ora 9....cel putin cand eu voi suna cu sigurantza -sad2- ad2-

19. audrey

audrey New Member

Trophy Points:
    0
    Oameni buni, sa ne rugam sa fie totul ok. Ar trebui sa se gandeasca la faptul ca unii dintre noi deja au platit pentru programul asta...da, stiu, pe aia de la Home Office ii doare undeva de chestiile astea. Dar nu e corect sa se ia masuri peste noapte. Eu mai am o mica speranta, trebuie sa fie bine. Hai ca vedem de maine ce se intampla. Noapte buna!

20. dansimih

dansimih New Member

Trophy Points:
    0
    Momentul adevarului la HO

Cei care sunteti in uk,ati sunat la HO? ce au spus?Postati aici sunt mii de oameni care vor sa afle adevarul dupa doua zile de stres continuu. -pullhair- ullhair-

Share This Page