5.9 C
London
Wednesday, September 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

HO a stopat Pep 3

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by mona82, May 9, 2008.

1. mona82

mona82 New Member

Trophy Points:
    0
    azi,adica 09 mai 2008 Home office-ul a stopat programele sandwich pt Romania si Bulgaria,implicit a stopat eliberarea de Yellow carduri pt cetatenii acestor tari..din cate stiu,nici cei care deja au trimis actele pt Yellow nu-i sigur ca le vor primi-de fapt ,e o sansa infirma ,daca nu inexistenta,de a primi cardul.vb foarte serios,nu glumesc

2. vama veche

vama veche New Member

Trophy Points:
    0
    Home Office schimba din nou regulamentul peste noapte. Dupa ani de zile in care a acceptat NVQ si NCFE ca si certificari valabile pentru un Sandwich Course, schimba regulmentul fara sa tina cont ca poate zeci de Romani si Bulgari au platit cursurile de calificare si au inceput cursurile in Aprilie sau urmau sa le inceapa in luna Mai!

Cine stie sigur data stoparii programelor sandwich course...eu mai am nevoie de 2 luni pana la blue card iar la sfarsitul lui aprilie am inceput un nou sandwich course pana la eliberarea blue cardului.Acum am ceva emotii...:>

3. alexhad

alexhad New Member

Trophy Points:
    0
    spuneti va rog de unde aveti informatia asta..am cautat pe net dar nimic...?

4. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0

mona82

inainte de a posta pe forum informatii care afecteaza moralul multora dintre romani, te rog sa citezi sursa, sa postezi un link unde se vorbeste despre asa o masura. Din pacate, "din cate stiu", nu este suficient.

Multumesc

5. adyta83

adyta83 New Member

Trophy Points:
    0
    -cry- ry- din pacate este adevarat ieri am primit din partea HO o notificare prin care anunta ca toate cursurile de tip pep 3 au fost stopate

6. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    putem vedea si noi notificarea ?

7. adyta83

adyta83 New Member

Trophy Points:
    0
    din pacate nu pot sa o arat deoarece e scrisa su nu an posib sa o scanez insa te asigur ca este suta la suta adevarat poti sa intrebi agentul tau sau pe reprezentantii colegiului din anglia

8. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Adi,

In ce format ti-a venit modificarea? E-mail sau scrisoare?

Daca e scrisoare, ai posibilitatea sa mergi sa o scanezi undeva si apoi sa o atasezi? Acest lucru (imagine+continut) ar ajuta celor care ar putea avea un cuvant de spus. Imi pare nespus de rau. Am si eu 8 fosti colegi in situatia ta(desi ei sunt la sfarsit de program...).Poate se poate rezolva ceva.

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    In acest caz incearca sa o copii...Cred ca merita efortul in acest caz...CUVANT CU CUVANT.

10. adyta83

adyta83 New Member

Trophy Points:
    0
    nu stiu in ce masura vor fi afectati si cei care se afla deja la plasamente si isi desfasoara trainingul insa cei care erau programati la HO sau aveau actele depuse prin posta pt obtinerea Yellow cardului au fost practic lasati pe din-afara cei care le-au obtinut s-ar putea ca sa ramana insa deacuma este clar ca orice decizie pe care o va lua HO va taia in carne vie si nimeni nu va ramane neafectat de aceste decizii,in prezent sau in viitor

11. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    daca ia primito pe mail fa un print screen si pune poza sa vedem si noi mai exact.daca nu scaneazo.mersi . -thankyou- hankyou-

12. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    daca nu ai posibilitatea de a o scana , te rog fai poza cu mob dupa care posteaza poza la caliteate maxima -handsrubb2- andsrubb2-

13. vama veche

vama veche New Member

Trophy Points:
    0
  14. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
  15. bivo

bivo New Member

Trophy Points:
    0
    hello...eu am ajuns la concluzia ca este un zvon negru pt toti...de ce pe situl HO nu este publicat nimic ?! -fingernose- ingernose- sa fim seriosi nu modifica legea asa peste noapte si fara sa se publice nimic oficial...nu mai faceti mare tam tam...ce e cu link-ul ala ?! e un site de 2 lei apartinand celor de la BRG Work ...adica aveti incredere in stiriile publicate de ei si nu de cei de la HO ?! toate cele bune...Bivo

16. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
  17. mona82

mona82 New Member

Trophy Points:
    0
    nu e un zvon,mai inainte am copiat scrisoarea,dar pana s-o postez,am fost data afara din sistem,daca ai rabdare s-o mai copies 1 data,te vei lamuri.chiar crezi ca-mi arde de povesti,din moment ce am pierdut o mica avere si actele?

18. mona82

mona82 New Member

Trophy Points:
    0
    pt Vali:cu ce firma ai venit?Actele le poti considera pierdute,pt ca vor fi analizate dp noua regula.
    Stie cineva ce este de facut in cazul asta?cum ne putem recupera banii?

19. ella36

ella36 New Member

Trophy Points:
    0
    Vali, informatiile din linkul dat de tine se refera la aplicantii din afara UE.

"Home Office analysis released today indicates that if these tightened Tier 2 and 5 rules had been in place last year, close to 10% fewer skilled and temporary migrants from outside the EEA would have been allowed into the country – that represents approximately 20,000 people.

In addition, the Home Office confirmed that from this year low-skilled workers from outside the EU will be barred. "

P.S. Mona, mai chinuie-te o data si copiaza scrisoarea, asa se poate lamuri daca e o problema cu agentiile sau cu Home Office.

20. vali28

vali28 New Member

Trophy Points:
    0
    eu am actele trimise din 2 aprilie la HO pt yelow card si trebuia sa plek la sfarsitul luni , am colaborat cu firma maraly din cluj , si oferta de munca de la Harvest Staff....acum sunt in ceatza ru de tot ... -scared- cared-

Share This Page