2.1 C
London
Wednesday, February 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. Sheeva

Sheeva New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, eu sunt Ema, in clasa a 12-a si la anul as vrea sa fiu in UK, la una din universitatile dorite. Totodata sunt interesata sa devin au-pair si mi-ar folosi mai multe informatii despre acest program, cat si impresii ale celor trecute prin experienta aceasta. Gasesc forumul acesta foarte util si sper sa aud de bine si de la altii care au plecat, cat si sfaturi pentru cei ca mine, care se pregatesc sa plece.

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Sheeva wrote:
    Buna, eu sunt Ema, in clasa a 12-a si la anul as vrea sa fiu in UK, la una din universitatile dorite. Totodata sunt interesata sa devin au-pair si mi-ar folosi mai multe informatii despre acest program, cat si impresii ale celor trecute prin experienta aceasta. Gasesc forumul acesta foarte util si sper sa aud de bine si de la altii care au plecat, cat si sfaturi pentru cei ca mine, care se pregatesc sa plece.
    Nu prea sunt compatibile una cu alta. Personal ti-as recomanda studiile, statutul de au pair te-ar face sa pierzi timp pretios. Succes!

3. gabryell23

gabryell23 New Member

Trophy Points:
    0
    Bun gasit la toata lumea, numele meu este Gabi si ma bucur mult ca am gsit acest forum plin de informatii utile pentru mine. Ca sa nu "poluez" inutil acest topic, o sa va spun istorioara mea intr-un alt topic.
    Bafta nulta la toti.

4. Sheeva

Sheeva New Member

Trophy Points:
    0
    @albea: Multumesc, pentru studii ma si duc, de au-pair am devenit interesata pentru ca am inteles ca teoretic lucrezi 5 ore pe zi (tot cam cat un part-time) si ai masa si cazarea asigurate, plus bani de buzunar, ceea ce inseamna mai mult decat poate sa iti ofere un part-time job. Nu imi permit sa stau la camin, iar sa inchiriez un apartament nu prea am cu cine si nici incredere. Eu vreau sa urmez psihologia, iar ca specializare psihologia educationala, de aceea ar fi fost un plus pentru mine sa pot fi si au-pair, asta pe langa avantajul material.Am mai citit ca familiile gazda sunt destul de flexibile privind programul cand "lucrezi", dar nu am auzit foarte mult pareri, impresii de la cele trecute prin experienta asta.

5. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Va rugam sa reveniti la subiectul topicului.Exista sectiune special destinata acestui tip de discutie.
    Multumim pentru intelegere!
    Anouka,
    Moderator

6. outz_outz1

outz_outz1 New Member

Trophy Points:
    0
    salutare tuturor romanilor care au ales sa munceasca sa traiasca sau sa studieze in uk

7. OanaDiana

OanaDiana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna la toata lumea!Sunt "new entry" pe acest forum si ma bucur ca v-am gasit.eu si sotul meu vrem sa venim in UK asap...sper sa reusim sa venim in 2 sapt.Avem unde sa stam fara chirie vreo luna(o prietena de fam care locuieste in Lake District,Barrow in Furness),timp in care sper ca unul din noi macar sa isi gaseasca un job.O sa avem si ceva banuti(1500 GBP) sa rezistam inca vreo luna.Ambii vorbim engleza foarte bine(eu am terminat Engleza Spaniola iar el a lucrat pe vas pt o firma americana),avem experienta vasta in customer service,sales si ca si Receptionist la hotel.Pentru mai multe informatii despre gasirea unor locuri de munca voi posta la un alt topic pt a nu va plicitisi si a nu iesi din topicul"hai sa ne cunoastem".
    Inca o data salutari si sper sa "ne intelegem" bine.
    O zi superba tuturor.

8. lynn

lynn New Member

Trophy Points:
    0
    vă salut şi eu!

9. ancad26

ancad26 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor !

Sunt anca , 29 ani , momentan in cluj napoca si sper in curand in UK. Am aplicat petnru blue card ca si Highly skilled immigrant, ieri au ajuns actele in UK si sper sa primesc vesti bune in curand ...
    pentru forum - este la un nivel net superior fata de ca am mai gasit !

moderatorilor !

10. irinad

irinad New Member

Trophy Points:
    0
  11. ireene

ireene New Member

Trophy Points:
    0
    Bine v-am gasit! Acum v-am descoperit si ma bucur tare mult. Ma numesc Irina si am o fetita de aproape 5 ani. Inca nu sunt in UK, dar o sa fiu curand in Watford, Hertfordshire. Asa ca, daca sunt mamici cu copii de varsta apropiata( si nu numai) in zona, sper sa ne imprietenim. Felicitari pt ceea ce faceti!

12. ZORIDEZI

ZORIDEZI New Member

Trophy Points:
    0
  13. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
  14. claudiap

claudiap New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari!
    Sunt Claudia, sunt au-pair in Anglia de sase luni, pana acum am intrat pe forumul acesta doar asa, din umbra, am gasit foarte multe informatii folositoare. am decis sa imi fac cont ca sa va salut, si poate sa mai lansez cate o intrebare, acum sunt in faza de rascolire a arhivei :))
    Acum locuiesc in Fleet, dar week-end-urile le petrec in Basinstoke sau Woking, deci, daca sunt romani prin zona, astept un salut!

15. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Bine ai venit Claudia! Sedere placuta pe forum.

16. cristiansen

cristiansen New Member

Trophy Points:
    0
    Buna.Ma numesc Cristi si am venit de curand in Uk...stau in Plaistow...sper sa fie bine si sa ne mai auzim....Daca e cineva din Plaistow poate sa radice mana-ma-iubesc- ...bye bye-ras4-

17. Oshlobanul

Oshlobanul New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu unde ar fi mai potrivit sa fac o remarca speciala pentru ValiB, care tocmai a postat doua tutoriale proaspete si mai lucreaza si la altele, mai ales ca inca nu a venit in UK. Great effort, great job!
    Respect!

(oare ce-o sa ne faca dupa ce vine aici????!!! )

18. ZORIDEZI

ZORIDEZI New Member

Trophy Points:
    0
    cristiansen wrote:
    Buna.Ma numesc Cristi si am venit de curand in Uk...stau in Plaistow...sper sa fie bine si sa ne mai auzim....Daca e cineva din Plaistow poate sa radice mana-ma-iubesc- ...bye bye-ras4-

Buna,Cristi noi o sa venim in 17 februarie in Plaistow.
    Sper sa ne vedem cand ajungem acolo

19. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Oshlobanul wrote:
    Nu stiu unde ar fi mai potrivit sa fac o remarca speciala pentru ValiB, care tocmai a postat doua tutoriale proaspete si mai lucreaza si la altele, mai ales ca inca nu a venit in UK. Great effort, great job!
    Respect!

(oare ce-o sa ne faca dupa ce vine aici????!!! )

Sper sa faca party-ul ala. Imi iau liber, ca nu pot suna "sick" s-apoi sa vezi vezi chermeza...

20. cristiansen

cristiansen New Member

Trophy Points:
    0
    Si EU sper-dans-

Share This Page