11.7 C
London
Friday, July 01, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. andreea1982

andreea1982 New Member

Trophy Points:
    0
    buna.andreea sunt eu,sunt in anglia acum,lucrez dar nu ma plateste bine,vreau sa imi schimb locul de munca dar nu cunosc pe nimeni si nici acces la net nu am mereu.lucrez ca nanny la o familie in milton kins.va rog sa ma contactati si pe mine telefonic ca nu cunosc pe nimeni aici.nr este 07741396476.va rog foarte mult

2. johnutz

johnutz New Member

Trophy Points:
    0
    Dacă vrea cineva detalii despre Derek şi firma lui vă stau la dispoziţie. Iată atitudinea lui faţă de români. have now been able to read your email on a different media. I understand your game here, it is not one I intend to play.  You trained for a company in Milton Keynes who, on hearing the horror stories about Romanian's criminal behaviour in the UK decided not to take you or any other Romanians as drivers in their company.  I felt for you as I know the effort involved in learning the material for Milton Keynes.  I did attempt to place you at the other three big companies in Milton Keynes but they also shared the misgivings about Romanians and declined to take you.  I even offered to forego my fee to them but all were adamant.  NO ROMANIANS. I advised you of this and could do no more than offer you a different destination to learn.  You were offered a variety of destinations to learn and in the end I offered you Telford as I knew the owner there was a decent man and you could earn a good income there. AT NO STAGE did I tell you I would be foregoing my fee to this company, why should I?  My recommendation to the owner now, is throw you out on the street, tear up your licenses and tell you to go back to Romania where this sort of behaviour might be acceptable. If you wish to argue this point with me on your return, you know where to find me, you despicable pair of shits. 

3. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Asta-i tare de tot!!! Apropo, ce i-ati facut???

4. Anonymous

Anonymous Guest

Ionut, nu inteleg de ce-l citezi pe coleg la inceputul postului.
    Apoi cine e acest "derek" si ce cauta postul la "hai sa ne cunoastem" ?
    Roaga adminul sa-l mute in alta parte si da mai multe detalii (si mai ordonat) ca sa pricepem ce si cum

5. Cezar.Stoia

Cezar.Stoia New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Ziua/Dimineata, ma numesc Cezar ma bucur ca m-ati acceptat in grupu vostru .

6. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Salutare, tuturor.
    Bine ati venit! -dans-

7. mira1

mira1 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor, ma bucur ca v-am gasit si consider site ul foarte util noua ,celor care locuim in UK si avem nevoie de informatii.Abia astept sa pun intrebari!

8. AndreeaG

AndreeaG New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara tuturor,

Sunt Andreea, sunt inca in Romania, si intentionez si eu sa plec in UK.
    Va doresc multa sanatate si putere de munca tuturor, si imi pare bine de cunostinta.

P.S. Promit sa nu va stresez cu prostii, numai cu chestii utile, si tot pe aceasta cale, doresc sa va multumesc ca ati infiintat acest forum, si ca sunteti atat de buni, si de oameni, incat sa va rupeti putin din timpul Dvs, si sa oferiti informatii celor aierieni, ca mine de exemplu. Ma bucur sa descopar ca exista oameni buni, care impartasesc experienta lor, atat de valoroasa, ma bucur ca sunteti romani, romanii de alta data, pe care, din pacate, nu ii mai gasesc la noi in tara. Va admir si va mai multumesc odata.

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Buna si Bine ai venit!

Te cam pripesti in a 'peria' fara sa cunosti exact persoanele.

Ca un prim ajutor, butoanele colorate din stanga ajuta daca sunt citite, incet si cu rabdare.

Succes! -dans-

10. AndreeaG

AndreeaG New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Ma bucur de primire, am studiat multe topicuri, am cerut pareri, si lucrurile au inceput sa mi se limpezeasca. Intentionez sa plec spre UK la 1 iulie, cu temele bine facute.

Multa sanatate.

11. Anonymous

Anonymous Guest

Mult succes, Andreea!

12. Ana Maria 26

Ana Maria 26 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, dragilor!
    Sunt asistenta medicala si dornica sa plec din Romania ca m-a adus in pragul disperarii....desi stiu ca nicaieri nu sunt caini cu colaci in coada, dar parca nici ca in tara asta nu este!
    Ma bucur ca sunteti o comunitate foarte stransa si normala la cap.
    Doamne ajuta la toata lumea!

13. ciobanuldinoras

ciobanuldinoras New Member

Trophy Points:
    0
    buna, sunt Alex si urasc prostii. Urasc toti romanii care au votat vreo data cu Iliescu. Locuiesc in SW London.

14. Anonymous

Anonymous Guest

Ura e un cuvant greu!

15. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    @johnutz

Daca ai un email de la reprezentantul unei firme care suna asa cum ai zis tu:

Poti sa faci plangere, asta e discriminare rasiala pe fata.

Uite de la Citizens Advice Bureau:

http://www.adviceguide.org.uk/england/d ... _crime.htm

De asemenea ar trebui sa reclami aceste trei firme care discrimineaza impotriva romanilor pe care le mentioneaza el in email-ul citat de tine:

Daca emailul este real, du-te la Citizens Advice Bureau si cere-le sa te ajute sa faci reclamatie. Nu are nimeni dreptul sa iti vorbeasca pe tonul asta, sa te ameninte si sa iti spuna sa te intorci in Romania.
    De asemenea cele trei firme care au refuzat sa angajeze romani dupa ce au auzit ele nu stiu ce povesti despre infractionalitate n-ar trebui lasate sa se comporte asa. Uite un link tot de la CAB despre ce este discriminarea rasiala si cum poti actiona:

http://www.adviceguide.org.uk/england/d ... rimination

Te rog sa ne tii la curent daca decizi sa faci ceva sau daca ai nevoie de ajutor. Bafta.

16. gardian81

gardian81 New Member

Trophy Points:
    0
    salutare stau in skipton :)m ar interesa daca locuieste cineva aici sau in apropiere :)multumesc :)

17. stefan_906

stefan_906 New Member

Trophy Points:
    1
    Salutare Catalina, si eu sunt in Reading de vreo 2-3 luni . Se pare ca nu e foarte usor de gasit prieteni prin zona asta ... Lasa-mi un PM daca vrei sa ne auzim...

18. quasimodoMar

quasimodoMar New Member

Trophy Points:
    0

19. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    O..K>...!
    Bine ai venit! -dans-

20. ramona79

ramona79 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara

ma primiti si pe mine? sunt Ramona, am 2 copii baietelul 3 ani jumate, fetita 6
    Sotul este plecat de 3 luni -birmingham si doreste ca pana in toamna sa-l urmam. Imi este un pic teama, nici eu nu stiu exact de ce. teama cava trebui sa stam cu chirie cine stie pe unde, fara prea mult confort pt ca bani nu sunt, teama ca va trebui sa-mi inscriu copiii la scoala acolo( cred ca e si tarziu deja in conditiile in care inscrierile s-au facut deja), nu stiu daca se vor acomoda, nu stiu ce voi face eu.

Sper ca in timp sa o pot lua si pe mama cu noi ca sa poata sta cu copiii iar eu sa muncesc
    Am rasfoit un pic forumul, au gasit multe informatii, inca mai am de citit
    O seara frumoasa tuturor.

Share This Page