15.4 C
London
Friday, May 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. valentinrobe

valentinrobe New Member

Trophy Points:
    0
    salut
    sunt Valentin si locuiesc in Rugby .............m ai este cineva pe aici........poate iesim la o bere.......cafea......m ai schimbam impresii........ daca EXISTA CINEVA lasa ti aici un id. de mess. s au skype s au un nr. de telefon

2. isankis

isankis New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Re:Hai sa ne cunoastem! #3

buna tuturor!
    ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la traiul in UK? de unde ar trebui sa incep ca sa pot ajunge acolo?
    sunt inca in tara, dar as vrea sa plec pana la sfarsitul anului si imi doresc sa ajung in UK. De aceea, va rog sa ma ajutati cu ceva informatii cu privire la: cea mai buna metoda de a ajunge acolo care este? printr-o agentie sau...? Ca si mod de viata acolo m-ar interesa daca noi, romanii avem sanse sa ducem un trai decent sau mai mult decat atat?
    Intrebari as avea destule dar v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati raspunde la cele de pana acum :).
    Adresa mea de e-mail este predeselrosemarie@yahoo.com in cazul in care cineva doreste sa imi dea niste info detaliate.

3. Cami Carmen

Cami Carmen New Member

Trophy Points:
    1
    Buna, sunt Cami si locuiesc aproape de Manchester. De ceva timp citesc acest forum, iar informatiile date imi sunt de mare ajutor!

4. Sebastiano

Sebastiano New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari tuturor,

Ma numesc Sebastian si locuiesc in SUA dar de ceva timp, doar la Anglia ma gandesc, si eu, si sotia mea. Condusul pe stanga ma va depresa dar sper sa ma obisnuiesc. Asteptam cu nerabdare 2014 -da-da- si sa ne vedem in Anglia :)

5. lixandruramona

lixandruramona New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, si eu sunt noua pe aici!
    Ma bucur sa vad ca sunt multi romani in UK.
    Eu m-am mutat in Reading de o luna, daca este cineva pe aici mi-ar placea sa vorbim si sa ne cunoastem.
    Cu drag, Ramona!

6. ciprian2179

ciprian2179 New Member

Trophy Points:
    0
    sal
    ciprian din storoway

7. Ralucka_

Ralucka_ New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara!!!Numele meu este Raluca,sunt de 2 luni in UK dar va citesc postarile de mai mult timp...Spuneti-mi va rog unde pot gasi informatii utile despre ce nr de sapt trebuie sa ai ca si student la college ca sa fie 1 an de zile.Eu am primit azi o scrisoare de la un colegiu unde a zis ca nr de sapt e de 25 si nu stiu daca sa ma inscriu sau nu.Cate sapt trebuie ca sa fie 1 an (cu si fara vacante).
    Va multumesc

8. tribalgusty

tribalgusty New Member

Trophy Points:
    0
    Buna sunt Magda, ma primiti si pe mine?In max 2-3 luni voi ajunge si eu in UK , in care assistant, multumesc si sper sa imi fac prieteni pe acest site care sa ma ajute cu o vb sau un sfat, va multumesc si bine v-am gasit

9. LucianL

LucianL New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua. Ma uit de ceva timp pe acest site fiindca am decis de curand sa parasesc Romania in 1 luna sau 2 si sa imi incerc norocul in UK. Foarte interesante informatiile oferite si va felicit pentru ajutorul pe care il oferiti celor care vor sa vina acolo sau care locuiesc deja in UK. Am 34 de ani si o situatie profesionala care nu imi permite sa imi gasesc de aproximativ 7 luni de lucru. Si asa nu se poate traii. De aceea am decis sa plec la sfatul unui prieten care a muncit in UK aproximativ 2 ani si i-a mers ok. Am ales ca loc de incercare Newcastle unde am si niste cunostinte la care din pacate nu pot apela pt ajutor. Ca job voi incerca sa gasesc ceva ca self employed pe domenii ca vanzari, hotelier sau security. Am experienta pe toate aceste domenii enumerate mai sus. In ultimii ani am lucrat mai ales ca bouncer in cluburi ( din cauza a 21 de ani experienta in arte martiale :) ) fiindca din pacate pe calificarea mea nu am gasit nimic care sa se plateasca cu mai mult de salariu mediu pe economie ( care in Ro nu iti ajunge nici de cheltuieli ). La baza sunt profesor de istorie si arhelogie si psiholog, dar nu am lucrat niciodata in aceste domenii. Cel putin nu o perioada notabila. Nivelul de engleza este foarte bun si mai vorbesc franceza si italiana. Am si permis de conducere categ B. V-am enumerat toate aceste lucruri nu ca sa va plictisesc ci fiindca as avea nevoie de ajutor de la voi, poate cineva care locuieste in Newcastle si vrea sa ajute, pentru gasirea unui loc de munca in acel oras si a unei variante de cazare ( garsoniera sau 1 camera ). In incheiere va multumesc pt rabdarea de a citi aceasta prezentare si daca se poate astept raspunsuri la problemele mele de la voi. O zi buna sa aveti. :)

10. lixandruramona

lixandruramona New Member

Trophy Points:
    0

11. alexdinu28

alexdinu28 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    Sunt Alex din Craiova, m-am mutat impreuna cu sotia de aproape un an in vestul Londrei.
    O zi buna

12. danyclaudyo

danyclaudyo New Member

Trophy Points:
    0
    Buna sunt Dany nou ajuns in U,K putin din ce am avut timp sa vad ,,imi place o spun pt ca am calatorit foarte mult asa ca am sa raman ...

13. ZyreX

ZyreX New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Alex ma numesc.
    Sunt in UK de aproape 2 ani . De vreo 1-2 luni m-am mutat in Ealing/London .
    -hipno-

14. alecsia

alecsia New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, sunt Alexia! Locuiesc in Anglia de 6 luni si ma bucur ca am descoperit acest forum!

15. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    În ce sat?

16. FLORIN_MIRCEA

FLORIN_MIRCEA New Member

Trophy Points:
    0
    buna sunt florin si as vrea sa cunosc fete in uk

17. FLORIN_MIRCEA

FLORIN_MIRCEA New Member

Trophy Points:
    0
    care vrea sa ne cunoastem sa bage id meu SUFLET_PUSTIU_2011 asa cum este scris

18. dr_ioana7

dr_ioana7 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    STUDENTA
    Salut
    Sunt o tanara studenta,anul II la Facultatea de Medicina si Farmacie,sp. Asistenta Medicala Generala.
    Ma bucur sa fiu printre voi, de aici,din Oradea

Sunteti niste oameni super ! -ma-iubesc-

19. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Bine-ai venit, d-ra doctor! -dans-
    De altfel, bun venit tuturor celor mai nouti pe aici! -da-da- -dans-

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ma cam sperie avatarul si mesajul tau. Try to be more positive!

Share This Page