32 C
London
Friday, August 12, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. AdrianaSimona

AdrianaSimona New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!Sunt Adriana,au-pair in Weybridge (Surrey).Mai e cineva pe aici cu care sa ma socializez?:D daca da,adresa mea de mail e adrianahalapciuc@yahoo.com. Bine v-am gasit!Yupiiiii!

2. klauss

klauss New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara , bine v-am gasit ,ma numesc Claudiu T.
    am ramas placut surprins de multitudinea de informatii utile pe care le-am gasit pe acest forum ... inca nu am ajuns in UK , dar mai am o saptamana si va prind din urma -dans- .. toate cele bune si tineti-o tot asa

3. lory2pac

lory2pac New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara bine v-am gasit.am si eu o intrebare o rugaminte cum vreti sa o luati as vrea sa stiu daca sunt autocare care sa plece spre romania spre bucuresti mai exact din londra daca nu macar spre romania banuiesc ca sunt mai ieftine decat biletele de avion pt ca am o saptamana de cand am venit in londra la niste rude care stiti cum sunt rudele te ajut eu nui problema si cand am ajuns aici nu ma ajuta cu nimic decat sa nu fiu rea cu cazarea in rest nu imi spun nimik nu ma indruma ce trebuie sa fac si asa am hotarat sa ma intorc in tara tin sa precizez ca nu mai am foarte multi bani in jur de 160 pounds in care trebuie sa ma incadrez.va multumesc.

4. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0
    De ce renunti? Lasa rudele in pace...si "prietenii" Te poti decurca si tu. Faptul ca ai unde sa stai e de mare ajutor crede-ma.
    Nu renunta asa usor. Poate candva ai sa regreti

Atlasib

- Ag Londra - tel/fax : 0044 2082018347
    - mob : 0044 7962644220
    Statia de imbarcare/debarcare calatori este GOLDERS GREEN STATION

- Ag Manchester - tel/fax : 0044 1618770425
    - mob : 0044 7783373963
    Statia de imbarcare/debarcare calatori este PICCADILY STATION

5. dany_ingeras

dany_ingeras New Member

Trophy Points:
    0
    1.Si cu bani in mana e greu sa ti gasesti unde sa stai.Faptul ca rudele te ajuta cu"cazarea" e mare lucru exact cum ti a spus si Cafea.

2.http://wizzair.com/Default.asp?slid=clear&language=RO e mai ieftin decat la orice autocar.

Acelasi sfat :Nu renunta usor ! Poate candva ai sa regreti!

6. ionut.c

ionut.c New Member

Trophy Points:
    0
    Subscriu la ce s-a spus mai sus, nu renunta. Eu intr-o luna vreau plec din tara si tu te intoci?:) Sper ca n-ai uitat cum e in tara..
    Ai mers vreo data in alta tara cu autocarul? Daca nu, nu-ti recomand...Cu avionul e mult mai confortabil sa mergi pe distante lungi. Daca erai cu un grup de prieteni poate mai indulceai drumul, dar singura cu autocarul sa mergi 3 zile nu-ti recomand. E mult mai ok avionul si te incadrezi si la bani...asta desigur daca te hotarasti sa renunti. Noi speram ca nu

7. gin

gin New Member

Trophy Points:
    0
    lory, parerea mea este sa iti cauti un job ca au pair, asa primesti rapid cazare, masa si bani de buzunar..:)
    intre timp poti sa obtii foarte multe informatii si sa te hotarasti ce vrei sa faci mai departe.
    daca vrei sa afli mai multe, poti sa ma intrebi.
    Gina

8. lory2pac

lory2pac New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc de sfat gina ca au pair ma gandesc ca nu accepta fumatori din pacate sunt fumatoare din ce am putut si eu sa ma interesez singura pt k nu cunosc pe nimeni nu vorbesc cu nimeni a fost ca am aplicat pt nin dar nu stiu cate sanse am sa ma accepte tinand cont k nu am un loc de munca eu am specificat la telefon ca nu lucrez miau zis ca e ok sa vin decat cu pasaportul si cu dovada adresei.eu mai exact astept sa vad ce fac cu nin-ul si pe urma daca nu e bn ma indrept spre casa.am venit cu vreo 350 de lire de aks in speranta k nu imi trebuie f mult tinand cont k voi sta la rude si ma vor ajuta ele asa cum au specificat de aceea incerc sa tin de banii astia cat pot pt a reusi sa platesc un bilet de autocar.

9. lory2pac

lory2pac New Member

Trophy Points:
    0
    ce sa zic ionut cu autocarul am mai fost dar nu distante asa de lungi.daca e nevoie sa merg trei zile cu autocarul pt a ma vedea acasa o sa o fac asta ca ultima variana.de avion nu sunt sigura daca imi ajung eu am venit cu taromul cand am venit pe heatrow si am platit 285 de euro din ro biletul.de renuntat as renunta pt ca aici ma simt singura nu ma simt in siguranta si daca ma duc in ro ma duc pt linistea mea nu neaparat pt romania stiu destul de bine ce e si in ro.am inteles ca vrei sa pleci si u din tara sper sa reusesti si sa iti fie bine.

10. gin

gin New Member

Trophy Points:
    0
    In cazul in care nu tii neaparat sa pleci acasa, iti pot da toate sfaturile in legatura cu au pair ul care este cea mai simpla,ieftina si avantajoasa optiune pentru inceput, insa tine doar de tine daca vrei sa te integrezi si crezi ca te poti acomoda in tara asta.
    Nu e ca acasa, cu familia, prietenii, dar gandeste te ca aici iti poti gasi un loc de munca si poti avea o viata mai buna, si iti poti face multi prieteni in timp..asta e inceputul, este greu, insa cu putin ajutor ar trebui sa te descurci..:)
    in legatura cu fumatul, stai linistita, sunt familii suficiente care te pot accepta, am auzit un caz in care un baiat care "apela" la droguri a lucrat ca au pair jumate de an, pana l-a prins familia..:)) ce-i drept..:)) asta ca o gluma, insa sincer iti poti gasi familie care accepta fumatori.
    Daca vrei sa vorbim, eu in weekend merg in Londra la niste cursuri si ne putem vedea la o cafea..:)
    Crede ma, este mult mai bine sa ramai decat sa pleci..:)
    In legatura cu rudele, nu mai da vina pe ele, fac si ei ce pot, asta e, tu singurica trebuie sa inveti sa te descurci, eu nu am avut pe nimeni aici si am venit ca au pair, m-am bazat doar pe instinct si am avut noroc..:) insa trebuie sa incerci.

11. lory2pac

lory2pac New Member

Trophy Points:
    0
    ok atunci ramane sa vbm in weekend poaate imi lasi numarul tau de tel prin mesaj privat.ms mult

12. ionut.c

ionut.c New Member

Trophy Points:
    0
    listen to Gin she knows stuff:)
    Merci pentru gandurile bune si, sper eu, ssssee you soon:)

13. lory2pac

lory2pac New Member

Trophy Points:
    0
    ce sa zic am inceput sa ma interesez de pe internet cam ce ar fi aupair mi-am facut un cont pe aupair world.net am aplicat la cateva familii si deja am primit raspunsurile le-am trimis email cu intrebarile si nelamuririle pe care le am si acum astept raspuns.app azi mi-a venit si scrisoarea de la nin cu ziua si ora cand trebuie sa ma prezint.

14. gdinuk

gdinuk Member

Trophy Points:
    6
    Salutare tuturor !

Ma numesc Grig si sunt de un an si ceva in SW-Londra impreuna cu familia. Va citesc de aproape trei ani si, in sfarsit, am ocazia sa multumesc tuturor celor care ofera informatii utile si documentate fara nicio obligatie. Sper sa pot face si eu acelasi lucru nu peste mult timp !

Sanatate maxima !

15. ellutza

ellutza New Member

Trophy Points:
    0
    salutare tuturor, felicitari pt site, extraordinar, o mare de informatii, numai bine

16. costina4u

costina4u New Member

Trophy Points:
    0
    buna...ma numesc costina si sunt de doua saptamani in scotia...cu prietenul meu...pana acum am stat in glasgow...insa maine ne mutam in edinburgh...ceva romani pe acolo? -ras4-

17. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    ar fi trebuit sa trec pe aici acum 2 luni aprox dar mi-a scapat.
    Imi cer scuze, va felicit pt impresionanta munca depusa, am de gand sa va dau si eu o mana de ajutor cum oi putea, si ma bucur ca existati!!!

Despre mine pot sa va spun ca m-am mutat de circa o luna jumate in Uk, incep un curs in septembrie la Guildford, am cunoscut deja niste oameni tare faini multumita forumului si sper sa cunosc multi altii.Noi suntem un cuplu, deocamdata doar eu si sotul meu, ne-am mutat aici din Italia, unde am locuit 11 ani.
    Si nu in ultimul rand :Bine (ca) v-am gasit!!! :)

sorry, am trimis mesajul de 2 ori; si nu cred ca se poate sterge...

18. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    ar fi trebuit sa trec pe aici acum 2 luni aprox dar mi-a scapat.
    Imi cer scuze, va felicit pt impresionanta munca depusa, am de gand sa va dau si eu o mana de ajutor cum oi putea, si ma bucur ca existati!!!

Despre mine pot sa va spun ca m-am mutat de circa o luna jumate in Uk, incep un curs in septembrie la Guildford, am cunoscut deja niste oameni tare faini multumita forumului si sper sa cunosc multi altii.Noi suntem un cuplu, deocamdata doar eu si sotul meu, ne-am mutat aici din Italia, unde am locuit 11 ani.
    Si nu in ultimul rand :Bine (ca) v-am gasit!!! :)

19. new_printze

new_printze New Member

Trophy Points:
    0
    buna/noroc tuturor,
    mi-a placut foarte mult ce am intalnit pe site si spr din tot sufletul sa fie in continuare promovat la adevarata valoare...
    cate putine despre mine...sunt de 4-5 luni in uk, mi-a placut ce am vazut, dezamagiri avem cu totii...si sper sa reusesc in ceea ce mi-am propus de cand am intrat in uk....pana sa "intalnesc" web site-ul tin sa precizez ca am facut tot posibilul sa descopar singur situatia uk-ului...

multa bafta la promovarea cat mai buna a web-site-ului...
    un link cu web site-ul am trimis catre prietenii din romania...;)

va salut si va doresc tuturor multa sanatate.

20. gabigdo

gabigdo New Member

Trophy Points:
    0
    Buna
    Numele meu este Gabi si vom fi noi veniti probabil intr-o luna.
    Locatia-Londra!Am dori sa stim cate ceva despre zona Canary Wharf unde sotul meu va lucra ,daca este o zona scumpa,sigura.
    Va multumesc si toate cele bune!

Share This Page