15.1 C
London
Saturday, June 19, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #2

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, Jan 30, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mihai_buc82

mihai_buc82 New Member

Trophy Points:
    0
    Mihai ma numesc!

In octombrie vin si eu cu munca in Londra, de abia astept sa vad cum o sa fie! -rock-

2. monica_1

monica_1 New Member

Trophy Points:
    0
    oooo, pot sa ma inscriu si eu pe 'lista iesenilor'?....
    :)
    Sper ca lucrurile sunt OK in Birmingham, ca se pare ca deja au trecut cateva zile de cand ai ajuns pe acele meleaguri!

3. ontzy

ontzy New Member

Trophy Points:
    0
    Sa intregim numarul iesenilor...ma adaug cu mandrie!! Sunt in Egham (Surrey), aproape de Heathrow...deja prind vechime, am 4 luni de cand sunt in zona...salutare la toti.

4. tessa

tessa New Member

Trophy Points:
    0
    Daca tot s-au adunat iesenii aici, atunci sa ma anunt si eu. Din Iasi, de un an in South Manchester. Numai bine. -dance- ance-

5. missy_myutza

missy_myutza New Member

Trophy Points:
    0
    Eu marti pe 9 oct voi fi in UK .Nu sunt ieseanca ,dar sunt tot romanca ...
    -ww-Ma tem ,dar ma gandesc la cat o sa castig acolo si-mi trece... -salut-

6. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Bun venit tuturor! -ww-

7. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    sunt catalin,sunt de 4 ani in uk,sunt din IASI,va iubesc pe toti care mi-ati readus in memorie orasul ,am facut liceul la mihai eminescu,locuiesc aici aproape de coventry,in rugby,salutare la toti iesenii,si toti romanii

8. elie

elie New Member

Trophy Points:
    0
    salutare tuturor .. vad ca sunt ceva moldoveni pe aici .. si eu sunt una din ele .. din Barlad si sunt in Preston de 1 luna jumate la studii ..

9. mariusart

mariusart New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, Sunt Marius si ma ocup de vanzarea picturilor sotiei mele pe cel mai mare site de vanzari. Am facut acest lucru timp de 8 ani. Acum cu chinezii nu mai pot face ce am facut si caut o alta oportunitate. Sper ca am gasit aici un capat de care sa ma agat. Cine ma ajuta sa ma indrume cum sa caut si sa aflu ii multumesc. Nu vreau mura-ngura. Ma gandesc sa ma documentez cat se poate in privinta unei eventuale posibilitati de a merge sa lucrez in UK ca orice eventual sa vand picturi. Multumesc tuturor cu aceasta ocazie.

10. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    Moaaama,da cati ieseni s-au adunat!!! Pun pariu pe ce vreti ca Police are o listuta si ne trece acolo pe toti...poate o faci publica Police sa vedem si noi cam cati suntem...Cine stie..poate ne-om intalni la un Mos Gerila acasa,sau pe aici pe undeva...Succes si sa auzim numai de bine!!!

11. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    POLICEEEEE!!! Listuta,tata..! Ce faci ? ai pierdut sirul iesenilor? Hai,calmeaza-te..trage aer in piept si treci la numarat. Si daca mai sunt ieseni (moldoveni ,in general) nu ezitati sa spuneti.
    Numai bine !

12. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    unde stau eu sunt si suceveni,brasoveni,bacauani,da cine e police?

13. azrahelle

azrahelle New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! -dance- ance- Andra din Brasov aici. Urmeaza sa vin in UK ca aupair pe la sfarsitul lui Octombrie in Welwyn, Hertfordshire, 30 min N de Londra(ceva gen 30 miles i guess).

Vreau sa va multumesc ca mi-ati salvat viata si o groaza de timp de documentare si dat telefoane pentru aflat informatii despre formulare, accession card, etc.

Nu ma asteptam sa apelez la o comunitate romaneasca(nici macar sa am posibilitatea) acuma cateva luni cand am luat decizia de a veni, dar m-a binecuvantat google si v-am gasit. Sunt foarte fericita sa fiu aici si le multumesc celor care au infiintat si administreaza site-ul pentru eforturile de a ne face viata si adaptarea mai usoare.

Daca exista vreunul dintre voi prin apropiere, pm sau e-mail me, va rog! Toate cele bune tuturora!

14. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Azrahelle

Bine te-am (ne-ai) gasit si bine ai venit in gasca romani online!

Adevarul este ca avem cei mai valorosi membri care isi fac "temele" constiinciosi si impartasesc experientele lor si celor noi veniti! -beer- sau ~o| din partea casei

-ww-

15. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Azrahelle ... bine ai venit printre noi pe forum , si te asteptam in UK. Mult succes in continuare.

Bafta,
    -police-

16. ketigun

ketigun New Member

Trophy Points:
    0
    Salut si bine v-am gasit! Si eu p-aci prin Londra. Sunt din Constanta. Ma bucur c-am dat de voi.Probabil va voi plictisi cu intrebarile(nu acum, putin mai incolo)dar am vazut ca sunteti rabdatorisi si sper ca voi avea si raspunsuri. Atat deocamdata. NOAPTE BUNA SI S-AUZIM NUMAI DE BINE! -wave-

17. abrighella

abrighella New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor! -wave-
    Sunt din Barlad si locuiesc in Plymouth de trei luni.
    Ma bucur sa va cunosc!
    -ww-

18. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    Police Officer,cata...noi unde suntem nu avem nici un roman..ce sa mai vb de moldoveni...

19. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    nu stiu daca aici e locukl,dar ,oricum,eu am venit in 2003 aici,ca carer,pt un ursing home,am fost un grup de 16 romani,ne-a imprastiat peste toata anglia,stiu sigur ca e cineva si in Plymouth acum(apropo de ce am citit aseara pe chat),am gasit deja 2 romance si alti 2 romani aici,intre timp ne-am adunat vreo 6-7 familii de romani,una singura a trebuit sa renunte ca a gresit grav la locul de munca,restul,suntem deja 4 care suntem nurse,practic cam conducem unitatea,chit ca astia nu ne dau si functia,dar ca nr de ore ma refer,sotiile sau sotii lucreaza si ei,deci suntem cam o comunitate ,micuta ci drept de romani,trei din noi ne-am luat si case,e dooor de tara de multe ori,dar cand ajung inapoi acolo,in trei zile cel mult mi-e dor de-aici.

20. papiluk

papiluk Member

Trophy Points:
    6
    Salut Romanii de pe acest forum, ma numesc Florian sunt din Bucuresti si voi veni de sarbatori in Anglia,sa-mi vizitez sotia care a ajuns in Holcombe-Devon din 9 octombrie ac si a inceput munca din 11 octombrie ca si Care Assistant (SE) la un Nursing Home,din pacate are un program cam lejer 2 zile munca, 3 zile libere, pacat ca trebuie sa stea pe gratis cate 3 zile dar probabil fiind noua e tinuta pe dreapta "over"urile sunt date altora mai vechi probabil,i-am sugerat sa caute si alte posibilitati de a lucra part time in zona(daca aveti cunostinta despre asa ceva v-as ramane recunoscator)
    Vreau sa mentionez ca am fost ajutati cu informatii importante de catre membrii forumului pt care va multumesc mult de tot si sper sa o tineti tot asa.
    Sa auzim numa de bine,
    Florian

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page