13.7 C
London
Saturday, September 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Gravidutze si mamici, haideti aici! #2

Discussion in 'Gasca burticilor si mamicilor' started by motanik, May 1, 2009.

1. Lala23

Lala23 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, fetelor!
    Ma bucur sa vad ca nu sunt singura care este putin data peste cap de sistemul medical din UK. Fiind nou mutata in UK, abia acum incep sa ma acomodez cu viata de aici si intr-adevar, sistemul medical este f diferit de al nostru. Deoarece am 30 ani, ma gandesc tot mai serios la un bebe si am inceput sa fac tot felul de cercetari. Ceea ce m-a socat de-a dreptu', a fost faptul ca aici nu se fac analize prenatale. Fiind speriata maxim de tot felul de boli, am profitat de ocazie ca am fost pana-n Romania si mi-a facut analizele gineco si de sange necesare. Ideea cu care inca nu am reusit sa ma obisnuiesc, este ca de gravidute se ocupa gp-ul si moasa. Ok, dar daca eu vreau sa se ocupe de mine un medic, nu se poate? Am mai auzit varianta cum ca ar fi posibil doar in situatia in care sarcina este cu risc. Deci daca vreau sa ma duc direct la spital, sa ma programez la un medic, care sa se ocupe de sarcina mea, este imposibil? Care sunt experientele voastre pe tema asta?

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    iti cauti frumos ceva privat si de duci de cate ori vrei. dar £££. NHSul e gratis

Share This Page