10 C
London
Tuesday, January 19, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

GPS ???

Discussion in 'LONDON' started by gabi68, Dec 5, 2007.

1. gabi68

gabi68 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,

Am o nedumerire - s-ar putea sa am un job (gen delivery guy) in Londra.
    Cei de acolo (Londra) mi-au spus ca o sa-mi arate rutele (care nu sint fixe), dar nu prea am incredere (nu in ei, ci in capacitatea mea de a invata cit de repede vor ei). As dori sa-mi fac treaba bine de la inceput (urasc reprosurile sefilor).
    Am un GPS (TomTom) in care o sa "incarc" harta Londrei.
    Tot cei din Londra mi-au spus ca e bine sa invat sa ma descurc cu harta (ceea ce o sa fac desigur) si sa las GPS-ul. Motivatia lor a fost - aici sint f multe interferente si exista zone unde NU este semnal sau acesta fluctueaza.
    Intrebari:
    - e adevarat ce mi s-a spus (sau e doar o metoda de a spune pune mina si invata cu harta)?
    - ar fi bine sa-mi cumpar un GPS de aici (sincer nu vad diferenta, but who knows...)?

Orice opinie avizata e binevenita.

Cu stima
    GB

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sa-ti cumperi un gps de aici...de unde? Esti in .ro?
    Gasesti la orice pas gps in Londra, mai scump sau mai ieftin. Noi il folosim fara probleme, singurul loc unde pierdem semnalul dar doar pt cateva secunde este Blackwall Tunnel.
    Nu cred ca tb sa iti faci probleme, te vei obisnui in scurt timp si fara el, dar pt inceput cred ca e ok sa-l ai si sa il folosesti.

3. gabi68

gabi68 New Member

Trophy Points:
    0
    Motanik,

Multumesc pt. rapsuns. Da deocamdata sint in RO. Poti sa pui citeva link-uri cu site-uri de unde se pot achizitiona GPS-uri (asa sa-mi fac o idee).

Multumesc
    GB
    P.S.
    Lucrezi in domeniu? Daca da, poate imi poti impartasi ceva din experienta ta (PM-ul ar fi cel mai bun - nu toti cred ca sint interesati de asta).

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
  5. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    A fost cam hilar pt mine sa te gandesti ca "motanik" poate lucra ca "delivery guy",oricum,daca vei ajunge sa faci slujba asta,sfatul meu e sa inveti strazile,ca delivery guy tre sa fii fast,gps-ul te poate lua pe rute diferite,dar,cel mai important,in afara de faptul ca pierzi semnalul,care e un defect minor,gps-ul te poate lua pe strazi ce sunt "interzise " la anumite ore sau date,si in Londra se cam intampla,sau care sunt in reparatie,etc.Evident,daca iti poti permite unul de ultima generatie,care iti spune si unde sunt jamuri pe strada,se merita,dar asa ceva costa...Oricum,multa bafta!

6. gabi68

gabi68 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Merci pt. sfat. Sint convins ca trebuie sa invat strazile (GPS-ul este o unealta). Cit despre cine este sau ce face "motanik" nu cred ca e cazul sa faci ti se para hilar sau altfel. Avantajul acestor forumuri este nickname-ul. Sub el se poate ascunde oricine care face orice. Nu stiu cine este "motanik" si sincer nici nu ma intereseaza (no offence "montanik"), stiu doar ca fost amabil/a sa-mi raspunda la o intrebare simpla.

O seara placuta
    Gabi B

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Lol, Cata, de unde stii ca nu sunt delivery guy? Da, da, corect, guy nu pot fi, dar delivery girl...why not? -ahaa- haa-

Peace! -staycool- taycool-

8. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
    Daca vei avea de lucru in City navigatia ii bine sa o pui deoparte ca se pierde semnalul si se incurca nu stiu din ce cauza dar eu am un tomtom XL si in city nu face nici 2 bani

-killpc- illpc-

Share This Page