26.2 C
London
Sunday, June 13, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Global LT -ajutor urgent

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by maria30, Oct 11, 2011.

1. maria30

maria30 Member

Trophy Points:
    16
    Buna ziua,
    Am primit o oferta de munca de la compania GLOBAL LT care se pare ca are sediul in America.La o cautare pe google nu gasesti mare lucru. Interviul a fost la telefon si nimeni nu a cerut acte de studiu fie si ele scanate. Totul pe baza de CV. Se presupune ca ma deplasez la domiciliul unei persoane pentru a preda limba engleza si sunt platita la sfarsitul fiecarei luni pe baza semnaturii celui caruia ii predau pe un borderou. Acum problema se pune cat e de reala plata. Ala de invata e real ca doar o sa il cunosc. A avut cineva de a face cu acesta companie? Mie mi se pare o mare scamatorie. Probabil predau si nu iau niciun ban.ASTA E site-ul lor www.Global-LT.com. In plus nu apre niciun sediu in Uk pt firma asta.
    Multumesc.

2. Jumpy

Jumpy New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Sofer autobuz/bus&coach driver
    vezi aici adresa din Londra http://www.global-lt.com/en/us/contact/ iar daca ai nelamuriri

Google e prietenul tau:))

se psre ca numarul de telefon este din UK da nu am gasit orasul sorry

3. maria30

maria30 Member

Trophy Points:
    16
    Buna,
    Mi s-a spus ca nu au sediu in Anglia si lucreaza de acasa. Drept urmare am un numar de fix si unul de mobil, plus unul pt un birou virtual. Pe Google l-am folosit si de aceea am ajuns sa scriu pe forum. Am gasit la un moment dat ca aveau un post in Ungheni, adica Romania.
    Speram sa gaesc pe cineva care a auzit sau lucrat pt compania asta. Stii cand ti se spune ca poti fi platit in orice valuta in orice cont din orice colt al lumii si nu iti verifica actele de studiu nu ai cum sa nu ai suspiciuni. Ei ma cred pe cuvant, as putea fi oricine cu un CV inventat.Oare de ce ?

4. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    buna
    astia sunt altii care ofera cateva mii de lire/luna pt job-uri la care plata este in jur de 6-7lire/ora? cat au cerut comision? si plata prin western union sau alt serviciu de transfer bancar? hihihi! daca raspunzi da la intrebari atunci e o tzeapa.

5. maria30

maria30 Member

Trophy Points:
    16
    Nu au cerut comision. Plata e in limitele normalului si se poate face prin Travelex cec, Travelex transfer bancar sau Paypal in functie de ce vrei.Am reusit sa contactez o romanca. Ea ar fi lucrat pentru compania asta dar a ramas ca vorbim pe mess si pauza, nu a mai dat niciun semn de viata. Au portal pe site, destul de bine pus la punct.

6. maria30

maria30 Member

Trophy Points:
    16
    Am avut un singur contract cu aceasta firma. Daca va contacteaza, lucrati pentru ei. Plata a fost asa cum a fost stipulat in contract si nu au intarziat.

Share This Page