12.8 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Fotbal - Liga I

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by cata246, Feb 24, 2008.

1. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    In prima etapa din retur,Poli IASI-Steaua,2-1,haide IASUUU!!!

2. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
    victorie mare pt iasi, un pic neasteptat prin prisma transferurilor si pregatirilor de iarna, insa parca umbrita de un joc anost, iasul 1 sut pe poarta 2 goluri, o steaua parca fara suflet, teren prost, declaratii de toata jena inainte de etapa asta, ce sa-i faci, asa-i la noi, parca am fi cu un secol in urma englezilor, parca la un singur lucru ne mai apropiem de ei, la accidentari criminale, cred ca ati auzit de Eduardo de la Arsenal, la noi tocmai Plesan a revenit dupa juma de an dintr-o accidentare asemanatoare, iar Ghionea dupa un an, asta e fotbalul uneori...

3. seedee

seedee New Member

Trophy Points:
    0
    precizare: e a treia etapa din retur doar ca primele 2 s'au jucat anul trecut inaintea pauzei competitionale.

Sunt iesean si ma bucur pentru victorie! este ultimul meci care il vad acasa .. acushi ajung in uk .. am sa le vad pe gsp :)

4. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Multam de informatie seedee,nu stiam treaba asta,ce ziceti de rapid-u cluj 1-2?Da bine ca-l revad pe Pancu,iesean si el ,inapoi in tara.Poate revine si la nationala

5. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Apropo de Eduardo,pacat de talentul lui,aceasta accidentare are toate sansele sa-i schimbe in "negru" viitorul.
    Aceasta faza mi-a amintit de Marius Lacatus-Ardelean de la Bacau,de acum ceva ani.Oribil,canalele engleze nici nu o dau in intregime

6. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Cu permisiunea dvs, voi redenumi acest topic si il voi muta in sectiunea "Sport". Nu stiam ca avem atatia microbisti pe forum.

Vreun pronostic pentru marele meci de saptamana viitoare, Steaua -CFR?

7. shin

shin New Member

Trophy Points:
    0
    Sper ca nu gresesc cu ceva, nu vreau sa fac reclama cuiva, dar cine vrea sa vada meciurile online, pe www.gsp.ro au acum transmisia video a meciurilor. Nu se vede ca l atelevizor...dar se vede, iar eu am urmarit aproape toat aetapa. Sper ca a fost o informatie utila...char ma gandeam unde sa pun acest lucru pe Forum, ca sa afle si alti doritori.

8. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    OK parteneru,te iert, pt ca-mi esti simpatic ca mi-ai "luat" denumirea topicului,pai eu stiam cand l-am postat ca e despre fotbal,dar am zis ca asa il vor citi mai multi ieseni,anyway,doesn't really matter,ce ziceti de alta bomba,abia ce s-a incheiat, Real Madrid-Getafe 0-1,Barcelona vine la doar 2 puncte,dupa ce acum ceva etape pareau castigatori siguri in La Liga

9. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
    buna idee Parteneru cu redenumirea topicului, revenind la marele derby, sper macar sa fie un meci spectaculos si cel mai bun sa castige, avnd in vedere ca e in Ghencea parca Steaua ar parea favorita daca nu mai rateaza ca in meciul cu Iasi, deci as merge pe un 2-1, insa campionatul e departe de a fi jucat, Cfr are toate derby-urile in deplasare returul asta, insa constanta cu care trateaza orice meci ii face favoriti clar la titlu, insa totusi ma intreb ce or face in CL la anu, ca in uefa am vazut clar de ce sunt capabili

10. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Abia ce am terminat de urmarit analiza etapei pe Kanal D.
    Pai cand te bucuri tu,ca patron al CFR-ului,de banii pe care-i vei scoate din televizarea meciurilor echipei tale in CL,unde,apropo,CFR,daca va lua campionatul,se califica direct in grupe,pai evident ca nu te mai astepti la mare lucru de la jocul propriuzis.Cat despre "derby",sper ca Steaua sa inceapa sa arate ca este STEAUA,si sper ca Lacatus sa devina macar al doilea Jenei pt Steaua

11. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Haide Iasu` Haide POLI !

Frumos meci ...l-am vazut si eu ! 3 puncte sunt 3 puncte, mai ales cu Steaua si mai ales pentru Poli, care se chinuie sa scape si anul asta de retrogradare.

AS dori sa ma dau si eu cu parerea in ceea ce priveste "derby-ul" Steaua -
    CFR CLuj.
    Eu as merge pe un X2 daca sunt permise dublele, sau daca nu, pe un solist X, inclin sa zic un 1-1.

Cfr`ul au o echipa buna, dar sa nu uitam ca Steaua e totusi Steaua. EU nu sunt stelist, sau rapidist ... sunt iesean si imi place fotbalul de calitate. Sper sa fie un meci frumos, si sa fie fotbal, si daca se poate cu cat mai multe goluri.
    AR fi ceva foarte frumos ca sa se "sparga gheata" in acest an, si echipa din provincie, Cfr Cluj sa puna mana pe "cupa lui Mitica". Ar fi frumos, pentru ca in ultimii ani au fost o lupta intre cele "trei" din Capitala, iar restul echipelor erau considerate a fi doar "celelalte", neavand nici un cuvant de spus.

Sper ca Iasul sa isi revina, iar aceasta victorie cu CFR`ul sa fie doar inceputul unei perioade fructuoase (visez prea frumos?).

Multa sanatate si asteptam si alte pronosticuri. Poate nu ar fi rau, ca sa dam pronosticuri, numai solisti, pentru toate meciurile de saptamana care urmeaza.

Sa facem un fel de mic pronosport aici -badteeths- adteeths- imi aduce aminte de vremurile bune.

12. shin

shin New Member

Trophy Points:
    0
    Hai sa-ti vedem pronosticurile Police Officer, chiar daca ale mele sunt cam indraznete

CEAHLAUL - FARUL 1
    GLORIA BTR - FC VASLUI 1
    U CLUJ - UTA 1
    DACIA - DINAMO 2
    U CRAIOVA - PANDURII 1
    GLORIA BZ - POLI IS X
    OTELUL - RAPID 1
    STEAUA - CFR 2
    POLI TM - UNIREA 1

13. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    CEAHLAUL - FARUL x
    GLORIA BTR - FC VASLUI 1
    U CLUJ - UTA 1
    DACIA - DINAMO 2
    U CRAIOVA - PANDURII 1
    GLORIA BZ - POLI IS 1
    OTELUL - RAPID x
    STEAUA - CFR 2
    POLI TM - UNIREA 1

14. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

15. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    CEAHLAUL - FARUL 1
    GLORIA BTR - FC VASLUI 2
    U CLUJ - UTA 1
    DACIA - DINAMO 2
    U CRAIOVA - PANDURII X
    GLORIA BZ - POLI IS 2 DA DOAMNE !!
    OTELUL - RAPID X
    STEAUA - CFR X
    POLI TM - UNIREA 1

16. seedee

seedee New Member

Trophy Points:
    0
    CEAHLAUL - FARUL (x) - ar avantaja iasul de minune
    GLORIA BTR - FC VASLUI (1) - se stie razboiul iasi - vaslui :)
    U CLUJ - UTA (x) - ca nea popica e de la arad :d
    DACIA - DINAMO - (x) - ca sa nu intre dinamo nici in uefa :)
    U CRAIOVA - PANDURII (2) - pentru ca in cazul unui esec, craiova sa ne ia fata
    GLORIA BZ - POLI IS (2) - solist :)
    OTELUL - RAPID (x) - eu sunt stelist :)
    STEAUA - CFR (1) - deci 1 :p
    POLI TM - UNIREA - (2) - dan petrescu e baiat bun si merita sa castige

Astea ar fi rezultatele care mi'ar conveni mie :) si hai sa spunem ca si aproape de realitate :d

Bafta Iasu'!

17. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Hmmmmm.... placut surprins sa vad ca "pronosportul" meu a luat amploare :D

Sunt curios sa vedem cine "inscrie" cat mai multe rezultate !

Sustin fotbalul de calitate !!! Indiferent ca e Rapid, Steaua, Dinamo, CFR Cluj, dar voi fi suporter al Politehnicii Iasi (ce frumos le zic -lol- ol- )

18. shin

shin New Member

Trophy Points:
    0
    Chiar ca ce frumos le spui...zici ca esti Police Officer (joke) Ideea a fost super buna si vezi ca a prins Eu am vrut sa te ajut cu dezvoltarea ideii si am postat meciurile si daca vrei te pot asista in continuare cu postarea lor. Mai departe te ocupi tu sa stabiesti premiantul etapei? Daca prinde ideea cum trebuie hai sa facem ceva organizat, cu tabel, cu premiantii etapelor, cu rezultate si la sfarsitul campionatului, cu marele castigator (cel care a fost premiat cele mai multe etape) Este doar o idee si ca intotodeauna, ideile pot fi bune sau...mai puti bune. Eu sunt dinamovist si azi am fost scosi din Cupa...dar asta-i fotbalul, mai pierzi, mai castigi.

19. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Cine a batut pe dinamo/in cupa zici?

20. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    -lol- ol- -lol- ol- -lol- ol- -lol- ol-
    FT Dacia Mioveni [1 - 0] Dinamo Bucuresti

4' S.A. Margaritescu Red card

54' [1 - 0] R.G. Neagoe (pen.)

Prea tare ... tin minte ca acum 3-4 ani, mergeam la Dacia, ca si suporter Politehnist, Dacia - Poli Iasi ... vai mama lor stadion, darapanat, si acum le-a "tras`o" "granzilor" de la Dinamo. Mie imi place de nenea ala de la Dinamo, Borcea "LASATI-NE SA NE PREGATIM DE CHAMPIONS LEAGUE" !!!! -p4- 4-

Sau de altul, care nu se lasa mai prejos, caruia eu ii zic "paharel", deoarece cand vorbeste i se face gura ca o palnie. -lol- ol- -lol- ol- Hi`s Mr. TURCU, care anul trecut, cand ziaristii ii luau un interviu el a scos din buzunar niste pastile (omeran si omeprazol, tin minte exact ca am ras 3 zile de niste amici dinamovisti) si tipa saracu in gura mare "Vedeti unde duce dragostea de Dinamo? Va zic eu unde duce... duce la ULCER"

Am sa ma uit pe net la fazele meciului, dar presupun ca a fost o caterinca in toata regula. In week-end cei de la Dinamo vor infrumta iar "uraganul" ... oare
    le-o "trage" iar? Ce as mai radeeee -handsrubb2- andsrubb2- -lol- ol- -lol- ol-

Share This Page