7.9 C
London
Tuesday, October 27, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Fotbal 2007 - Romania, Steaua, Dinamo si Rapid

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by parteneru, Feb 10, 2007.

1. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    In mai putin de 5 zile echipele noastre isi vor relua activitatea competitionala prin disputarea jocurilor tur din saisprezicimile Cupei UEFA!

Va reusi Steaua sa treaca de Sevilla, tinand cont ca Olaroiu tocmai a schimbat sistemul de joc si se pare ca acest lucru are efecte majore asupra randamentului echipei? Se spune ca joaca mai ofensiv, dar in acelasi timp se spune si ca apararea e prinsa pe picior gresit destul de des.

Va reusi Dinamo sa treaca de Benfica? Se pare ca lipsa lui Ganea se cam simte in atac, Dinamo nu mai marcheaza ca inainte, iar asta se va simti in viitor.

Se va califica Romania la Euro 2008? Daca ne-am lua dupa amicalul cu Moldova cred ca am avea destule retineri in privinta calificarii. Aveti incredere in Piturca? Oare de ce joaca atat de slab nationala sau de ce joaca atat de inconstant? Ieri bate Spania si azi se chinuie cu Moldova!

N-am zis nimic despre Rapid, dar avem tot timpul! Rapidul e inca in vacanta!

Acum sa vedem unde se ascundeau microbistii de pe forum. :)

2. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    Raspuns: Fotbal 2007 - Romania, Steaua, Dinamo si Rapid

Si eu sunt curios ce se va intampla cu echipele romanesti in UEFA. Dinamo pare intr-o pasa proasta, i-am vazut si aici la meciul cu Tottenham si am fost cam dezamagit. Steaua are sansa sa faca o figura frumoasa cu Sevilla, se pare ca au trecut de complexul din primele meciuri cu Real si Lyon, si vor intelege ca si spaniolii sunt tot oameni, nu 'supergalactici', si pot fi batuti. Rapid va avea un cuvant important de spus in returul campionatului, pacat ca nu s-au calificat in primavara UEFA, in ciuda faptului ca nu au pierdut nici un meci in toamna, dar poate isi vor da seama ca egalurile nu sunt de ajuns.
    Celelalte pretendente la un loc de frunte in campionat, cum ar fi Timisoara, Cluj sau Craiova nu prea cred ca conteaza in acest campionat. Timisorenii numai gura de ei, in ciuda milioanelor investite de elefant. Greseala cea mare a Clujului a fost sa il piarda pe Dorinel, iar Craiova poate deveni o pretendenta mai serioasa in 2-3 ani, poate.
    Normal ca eu fiind din Constanta, tin cu Farul, care actualmente este o formatie de mijlocul clasamentului si care nu poate emite pretentii reale la un loc intr-o cupa europeana. Ramane doar speranta ca intr-o buna zi...

3. Anonymous

Anonymous Guest

Parteneru, e cam sensibil subiectul tau, ca e adevarat si trist ce ai scris, cam tot ce e fotbal romanesc e jos, daca ar fi sa comparam cu ce eram sau cu ce e fotbalul azi.

Sunt in australia, si astia ma tot intreaba de ce nu am mai fost demult pe la turnee finale, si eu le raspund ce buni suntem, dar apoi inside imi dau seama ca suntem far away de ce eram odata.

Nu cred ca steaua sau Dinamo au vreo sansa mai departe in UEFA.

Cred insa ca Romania se poate duce la turneul european, dar asta nu o vad ca o mare perfomanta, ci ceva normal, ca doar nu suntem Luxembourg sau Insulele Feroe sa ne bucaram ca mergem la un campionat european.

Sper sa vad ca putem sa impunem respect in lume prin fotbal si sa ne bucuaram, noi astia ce traim pe afara ca le putem trage o mama de batuta la englezi.

Pacat ca s-a amanat meciul cu Italia, s-ar fi vazut unde suntem, meciul cu Moldova, nu cred sa fie oglinda reala ..

Oricum, ca un caine in exil, sper sa bata si Dinamo si Steaua, sa se faca o minune in UEFA si Romania sa se califice.

Iar daca ne calificam la next world cup, poate imi iau si bilete sa merg in South Africa ..

4. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0

Patru minute au lipsit ca Dinamo s? plece neînvins? de pe Estadio da Luz. A înscris Fabrizio Miccoli, în ultimul minut regulamentar de joc, ?i a închis meciul. Victorie in extremis ob?inut? de Benfica. Pu?ine faze de poart?, mai mult de lucru pentru Bogdan Lobon?, îns?, per total, un meci slab f?cut de cele dou? echipe. Dac? Dinamo are scuza c? venea dup? o vacan?? prelungit? de iarn?, Benfica a jucat dezam?gitor, dar, pan? la urm? eficient.

In concluzie putem spune ca Dinamo pastreaza sanse de calificare!

Forza Steaua!

5. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0

analiza de englez :), ca ma cam saturasem de comentatorii nostri de prin tara care iar incep cu celebrele ne-am inecat ca romanii la mal sau am avut ghinion, asta e fotbalul se joaca 90+ de min, intamplator am vazut si ceva din bolton-arsenal, desi jucat la o cu totul alta viteza decat benfica-dinamo s-a vazut clar ca fotbalul se joaca pe goluri nu ocazii, asa ca dinamo desi ar fi putut scoate un egal sa zicem nemeritat n-a fost sa fie, insa calificarea va depinde doar de ei si cum vor trata meciul de la bucuresti, pana una alta sa speram ca azi steaua va scoate un rez mai bun si va aduce pct-e la coef Rom.

6. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0

Intr-adevar, dupa cum a jucat Dinamo aseara, un egal ar fi fost nemeritat. Pe deasupra i-ar fi dat si apa la moara lui Borcea care s-ar fi laudat vreo 10 ani de acum pentru ca a scos un egal la Benfica. :)
    Daca sunt buni, n-au decat sa se califice la Bucuresti. Sincer sa fiu, rezultatul asta e mai bun pentru Dinamo decat ar fi fost un egal. Si asta pentru ca daca veneau cu un egal, ar fi jucat prea relaxati apoi la Bucuresti. Acum insa, au toate motivele sa se mobilizeze si sa obtina o victorie!

7. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0

O mare echip? a jucat joi sear? pe arena din Ghencea. Åži din p?cate nu m? refer la Steaua, ci la adversara ei, FC Sevilla, cea mai bun? echip? din Europa în 2006. Spaniolii au ar?tat o dat? în plus de ce sunt o forma?ie puternic?. Un joc exact, pase în vitez?, demarc?ri-fulger care au l?sat în multe momente f?r? replic? pe fotbali?tii Stelei. E dureros, dar nu avem nici o sansa de a face fata la acest nivel.
    Am intrat in UE, dar pana la integrare vor mai trece multi ani!

8. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0

anu trecut ne bucuram cand bateam echipe de categoria a 2-a din campionate tari, acum am ajuns sa jucam si cu echipele de categ 1 si se vede ca sunt cu o clasa pt noi, insa asa invatam si progresam, viitorul e al nostru :)

9. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

nu ma bag in fotbal dar aseara am facut greseala sa ma uit la steaua.... mai bine imi vedeam de treaba ca numai m-am facut cu nervii.. parca suntem divizia B... ne si meritam soarta...
    P.S. traiasca formula1...

10. Anonymous

Anonymous Guest

nu e de mirare ca Steaua a luat-o acasa. 0-2 e un complimentSe spune de Becali ca e multi-millionaire etc billionaire ....putin conteaza. Steaua pt el e un fel de jucarie ....ar fi putut sa bage ceva finante serioase in echipa(nu s-ar cunoaste la wallet)si sa cumpere jucatori ca lumea nu prieteni cu fotbalisti.
    Steaua nu mai e ce a fost 20 yrs ago si nici Sevilia acum 3-4 ani ...the whipping boys....intre timp rolurile s-au inversat ....Sevilia a ajuns top european team iar Steaua ....second hand team cu second hand players. Ma duc la Rotterdam sa vad nationala pe 24 Martie cu Olanda ....ce ne-a mai ramas de sperat.

11. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0

Sa fiu sincer, intr-un fel ma bucur ca Steaua a luat-o. Daca ar fi castigat sau ar fi facut egal nu cred ca ar fi fost corect, cat timp noi suntem clar sub Sevilla. Acum insa Meme si Becali au primit o mica palma si poate asta ii va ajuta sa inteleaga pe viitor ca trebuie investit serios daca vrei sa te lupti cu granzii Europei. Din cate vad insa, ei deja au gasit scuza. Au jucat cu echipa anului 2006 si de asta am fost net inferiori. Suporterii insa, nu vor inghiti la nesfarsit galusca asta.
    As fi mers si eu in Olanda sa vad nationala, dar sunt putin ocupat in acea perioada si pe de alta parte eu nu cred in sansele nationalei in Olanda. Nationala pare o echipa contaminata rau. Nu stiu daca e doar vina lui Piturca sau e doar vina domnului Mutu care e marele sef acolo, dar eu cred ca pana nu dispar astia doi nu vom avea sanse sa ne calificam la vreun campionat european sau mondial. Pacat de Mutu ca e un jucator talentat cu 0 caracter.

12. Anonymous

Anonymous Guest

Esti spot on Parteneru ....avem prea multi "domni" in echipa nationala. Nationala nu mai e ce-a fost ....once upon a time... cand puneam team effort in joc si dominam pana la final . Acum ne-a ramas numai sperante la ceva flashes of magic de la Mutu si restu adica perioade mici de joc bun in loc sa tinem mingea ....possesion etc. Cu Olanda nu merge trickurile. Overall fotbalul romanesc is heading down the khazi. Tin minte cand am jucat vs England in 98 ...cand pasam mingea frumos pt perioade lungi .comentatorul englez cica cant remember last time England had the ball fotbal de felul ala vreau sa vad ....sometime in the distant future

13. adriandumitrescu

adriandumitrescu New Member

Trophy Points:
    0

organizam excursie la rotterdam pt meciul de fotbal, olanda-romania. plecare vineri 23 martie seara, inotoarcere 25 martie seara, transport cu avionul, cazare doua notpi hotel 4 stele, mic dejun, si bilet la meci £200.relatii la tel 07703042588

14. Anonymous

Anonymous Guest

am un bilet de vandut la meciul Olanda -Romania de pe 24 Martie pt cine este interesat.... la pretul de £22

15. claudiunic

claudiunic New Member

Trophy Points:
    0

Olanda - Romania: 2-0?
    :((

16. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0

Stie cineva daca pe un canal de pe sky se da meciu Olanda-Romania?

17. carlozdre

carlozdre Member

Trophy Points:
    6

Eu unul nu stiu desi nu as crede ca s-ar difuza. Chiar daca joaca Olanda. Mai e un site pe Internet unde platesti vreo £3 si vezi meciul pe calculator/televizor dar nu am incredere in solutia asta.

Insa il poti viziona la restaurantul Rustic (NW7 1AS, 0208 9 594 259), mie cel putin asa mi-au zis la telefon si azi sunt acolo, cu siguranta.

18. Anonymous

Anonymous Guest

http://www.myp2p.eu/Matches/Match5.htm

...deocamdata aici stiu ca ii moca...trebuie ai soft-ul necesar ptr. fiecare link...Sopcast Tv Ants...etc..cine stie...stie...sa il faca sa mearga...daca o sa gasesc ceva mai bun...o sa postez linkul inainte de meci...

HAI ROMANIA!!!

Canale Unde se Difuzeaza Meciul:

DigitAlb Premium 2
    Dubai Sports 1
    ESPN Atlantic
    ESPN Brazil
    ESPN Israel
    ESPN Latin America
    NTV+ Football
    Polsat Sport
    SBS 6
    Sport 2 (Ukr)
    SuperSport 1 Nova
    TV7 Bulgaria
    Makaiko Sports
    CCTV5 ( a doua repriza)
    TVR 1

Linkuri :

Calitate de la 1 la 5:

Cu SopCast (calitate 3) : sop://211.152.34.35:3912/13249

P.S Postati aici Linkuri (ptr. aces meci)daca mai aveti. Si cele cu PLATA sunt Binevenite.

Share This Page