10.9 C
London
Wednesday, December 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Femeia, intr-o relatie/maritata, poate pastra feminitatea?

Discussion in 'Pentru ea' started by rebecca_uk, Jun 28, 2013.

1. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Deschid acest subiect, fara sa spun ca sunt sau nu de-acord cu ce se spune acolo, dar articolul de mai jos mi-a sarit in ochi. Titlul este bineinteles generalizant si multi barbati nu (mai) sunt astfel:

http://only4ladies.net/2013/06/26/barba ... meile-3-2/

La randul lui, articolul, scris de o femeie, se bazeaza pe alte 2 scrise de barbati de data asta:
    http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/1 ... manca.html
    http://www.filosofiasexului.com/2011/05 ... arata.html

As dori sa putem dezbate fara sa ne scoatem ochii si am curiozitatea sa vad daca putem sa nu-i implicam personal pe cei care comenteaza.

Poate-ar fi interesant si acest punct de vedere:
    http://radiocatch22.com/femeia-romanca- ... rainatate/

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Re: Femeia, intr-o relatie/maritata, poate pastra feminitat

Desigur , dupa ce primeste certificatul de casatorie , urmeaza asta :

3. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Dentistul, catre tanara femeie din fata lui:

Si, de cand mai exact au inceput sa va cada dintii?
    Imediat dupa nunta domnu doctor! -asa-asa-

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

Normal ca poate, cine-o opreste? Vorba e daca poate. Practica demonstreaza ca dupa maritis intervin alte prioritati.

5. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36

Femeia, intr-o relatie/maritata, poate pastra feminitatea?

Se știe că femeilor începe să le crească penisul cînd sunt într-o relație.

6. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Ok, exista si femei pe aici? Poate putem adauga si o nota mai serioasa discutiei.

7. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

Pai ... Eu vorbeam serios ... In fine...

8. Speedy.

Speedy. New Member

Trophy Points:
    0

... Io propun sa-si dea cu parerea doar barbatii neinsurati -ras2-

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Nu gasesti prea multi pe aici... -da-da-

10. Anonymous

Anonymous Guest

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat ... e-sot.html
    Un caz uluitor in judetul Iasi, intr-o comunitate de tigani. O familie din etnie a fost alungata din sat pe motiv ca sotii au infiat un copil roman.

Un caz uluitor in judetul Iasi, intr-o comunitate de tigani. O familie din etnie a fost alungata din sat pe motiv ca sotii au infiat un copil roman.

Scandalul a inceput dupa ce baiatul, acum in varsta de 19 ani, s-ar fi despartit de nepoata bulibasei.
    Fata a cerut divortul pentru ca sotul nu s-ar fi ridicat la inaltimea asteptarilor ei. Cum socrii mari n-au vrut sa plateasca pentru a stinge aceasta nemultumire, au fost batuti si terorizati.
    Tanarul, acum major, a fost adoptat de o familie de rromi pe cand avea doar 3 luni, dupa ce fusese abandonat intr-un centru de plasament. Acum 2 ani tatal l-a casatorit cu nepoata bulibasei.
    Insa, dupa numai doua luni de casnicie, tanara s-a plans familiei ca sotul nu-si indeplineste cu succes indatoririle conjugale.
    Desi fiind primul barbat din viata ei, printesa, pe numele Gradina, nu avea teoretic termen de comparatie.
    Insa, bunicul a crezut-o pe cuvant si a declarat razboi celeilalte familii. Mai ales cand a aflat ca parintii sai il considera nevinovat pe baiat, care intre timp s-a recasatorit si este proaspat tatic.
    "Eu pentru copilul asta imi dau viata. Si el tine la noi si noi tinem la el. L-am hranit atatia ani de zile si acum au vazut ei ca e roman. Mi-e rusine sa spun, baiatul era mai mic si nu era om matur, fatei ii trebuia mai mult", spune Dinarca Stanescu, mama baiatului.
    In urma cu doua saptamani, dupa indelungi certuri in comunitate, tanarul si parintii lui au fost batuti si alungati din sat.
    Oamenii nu au 100 de bani de aur cat le cere bulibasa ca sa ii treaca supararea. Asa ca au ajuns sa doarma intr-o masina de frica agresorilor.
    Dar bulibasa nu s-a lasat si i-a chemat pe inspectorii de la Protectia Copilului ca sa le spuna ca fugarii, care au si doua gemene, si-ar neglija fetitele. Autoritatile si-au dat seama ca totul este o inventie.
    Politistii au deschis un dosar penal pe numele celor care au agresat familia baiatului, iar jandarmii i-au amendat pe fiecare dintre acestia cu 700 de lei.

11. Speedy.

Speedy. New Member

Trophy Points:
    0

n-am prea inteles - e in favoarea ideii ca dupa casatorie femeia si-a pastrat feminitatea sau dimpotriva ?! -ras2-

12. Anonymous

Anonymous Guest

Eu? Eu sincer nu am citit topicul cap-coada, doar ce m-am bagat in seama cu articolul de pe stirile ProTV, ca da bine sau rau, nu stiu. Ar trebui s-o deblochez pe Rebecca ca sa-mi exprim parerea despre subiect si inca nu vreau :)

13. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0

Din pacate rebeca, in articol e tristul adevar! -plans- exact asa sta treaba.
    E o schimbare la cei care pleaca de tineri in afara tarii, sau care au de la sine putere sa deschida ochii ceva mai mult.
    Putini, ne putem bucura de faptul ca putem spune ca avem o viata implinita. Eu de multe ori fac comparatie cu ce-mi putea oferi mie Romania si cu ce mi-a oferit UK. E o diferenta ca de la cer la pamant.
    Si in Romania mai sunt femei fericite, insa le numeri pe degete.

14. Anonymous

Anonymous Guest

te-am vazut online si voiam sa ma iau de tine ca nu mai zici nimic de un an aproape. Ma bucur mult sa te revad, Georgiv

15. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0

Salut, eu cred ca dincolo de a-si pastra feminitatea este mai important sa isi pastreze personalitatea. Dupa parerea mea prea multe femei din Ro pun prea mare pret pe "ce zice lumea" incepand cu propria familie si terminand cu vecinii, colegii de serviciu si lumea asa, in general. Sunt prea multe femei care stau in casnicii sau relatii care le nemultumesc doar pentru ca "nu se cade" sa divortezi sau ca "as supara-o pe mama daca as divorta/m-as desparti." Daca nu se inteleg cu sotii si acestia le trateaza doar ca pe niste masini de spalat/gatit/calcat, nu ar trebui sa tolereze situatia pentru ca, nu-i asa, e mai simplu sa speli/gatesti/calci pentru un singur om decat pentru doi.
    Daca s-ar gasi destule femei sa puna punct unor relatii in care barbatii profita de ele, s-ar schimba situatia ca barbatii si-ar da seama ca nu merge cu una, nu merge cu doua, nu merge cu trei, problema e la ei. Hai ca am inceput sa fac si poezie. Versuri involuntare -ras4-

16. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0

-ras4- -nu-ma-uit- , ce sa mai zic -sssst- (mai tin secret si pt mine) -ras2-, nici nu ma gandeam ca mi se simte lipsa .
    Mai intru, rapid, dar ies la fel......nu-mi place fata cea noua a site-ului (si am zis), e asa de greoi, si de dificil si pierzi asa de mult timp daca raspunzi sau rasfoiesti putin printre subiecte.
    -dans- succes tuturor, si o viata frumoasa -dans- (ca sa fiu in ton cu subiectul)

17. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Wow, Georgiv, chiar mi-era dor de tine, si a intrat si Crimm, un pic, mi-e dor si de Ellaws...
    Sunt si alte doamne precum londoniana (nu mai stiu cum se numeste acum), anuka...
    Glissando, merci mult ca mai apari cu mesaje super, si bun venit, Speedy...
    Cat despre mine...ma abtin, deocamdata, dar mi-as dori sa apara mai multe femei pe acest topic si, vorba lui Speedy, barbati necasatoriti care asteapta de la o viitoare parttenera sa fie cum intr-o relatie?
    Un exemplu: E o problema de exemplu daca partenera merge la dans si-n cursul serii danseaza cu mai multi? Vorbim de o scoala, nu de o petrecere?
    E in regula daca, maritata fiind, se intretine prin sport si-si permite sa poarte haine care-i dezvaluie formele? picioare, sani, nu vorbesc de vulgaritate, ci de linia sexy, senzuala?
    Multumesc tuturor.

18. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0

eu am 8 ani de casnicie, cu acte -ras4- , si pot spune ca pot face cu libertate tot ce ai mentionat tu -dans- , si el la randul lui la fel (sa bea cu baietii, sa aiba libertate)
    intr-o casnicie, asta cred ca-i important: ceva puncte in comun, ceve liberate, incredere in partener si respect -asa-asa-

19. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Deodata, si din start, titlul topicului este gresit,
    femeia, intr-o relatie/maritata/poate pastra... implicand deci ca si-ar pierde-o, dupa casatorie.
    Sau, ce banui eu, ca sotul/relationerul de servici, ii cere sa si-o piarda, spre a fi doar dansul beneficiarul bucuros al feminitatii noii sale neveste/jucarii.

Doar un tampit ar putea cere asa ceva neveste'sii, well, astia sunt cei din lumea araba care o fac conform religiei.

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Georgiv, felicitari!!!! De o infinitate de ori...Amandurora! -bravo-
    Eu nu am intalnit inca pe cineva asa ca al tau si nici n-am fost vreodata cu cineva din lumea araba.
    Fostu' era mai deschis la minte pana au bagat strambe amicii.
    In rest...am fost doar cu romani si toti isi impuneau punctul de vedere, nu prin violenta, totusi.
    Sa fiu cu un strain, nu stiu, nu mai am curajul, cu un roman sunt acum, dar traiesc iar povestea de acasa...
    Cam asta e, da, are dreptate cine a scris ce a scris...
    Btw, nu stiu cine scria ca femeia suna la servici la el sa se planga...eu nu am facut si nu fac asta, din contra sunt sunata, desi nu-mi place sa amestec viata personala cu serviciul.
    Tipa care locuia cu noi, insa, mi-a sunat ex-ul la servici si a inceput sa urle in telefon 'Listen how she is offending me! Go on, let your man hear how you talk to people'. Tot ce-i spusesem a fost' Cei care nu au o relatie nu ar trebui sa o strice pe a altora'.
    De aia 'm-a lasat englezu'. De fapt, eu pe el, dar sunt detalii si ne pierdem in ele.

Share This Page