16.1 C
London
Tuesday, August 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

exempt from work permit sau ceva de genu`????

Discussion in 'ARHIVA' started by Anonymous, May 23, 2007.

1. Anonymous

Anonymous Guest

:(( daca mama mea e aici de 4 ani, lucreaza k nursa la royal hospital si are toate actele, aplica pentru mine k dependent de permisul ei d munca si apoi sotul meu sa applice k dependent de al meu?:))) stiu k e o porcarie dar k self-employed nu am nici un succes....:((((((((((

2. pali_p

pali_p New Member

Trophy Points:
    0
    Teoretic varianta expusa de tine are sanse reale de succes. Exista cel putin un caz Johny23 care a primit blue certificat pe baza ILR-ului mamei sale. Legea spune ca pentru a aplica in calitate de ruda trebuie sa dovedesti relatia de dependenta. Din cate cunosc eu rudele de gradul 1 pe linie ascendenta si descententa sunt cele mai avantajate mai ales in cazul in care ati locuit sau locuiti sub acelasi acorperis (same household). Oricum nu aveti nimic de pierdut daca aplicati.

3. Anonymous

Anonymous Guest

da dar...daca am peste 21 de ani e o problema? k nu nu am inteles cat ai tu johny...probabil 23 -violent-chestia este k am avut deja actele acolo 3 luni...deja sunt obosita psihic de cate telefoane dadeam zilnic...si de cate ori mi`au zis k sunt gate/nu sunt gata actele...raspunsuri contrastante date in aceiasi zi...nush unde sa ma interesez...
    Johny erai insurat cand ai aplicat? crezi k are si sotul vreo sansa?
    Ms guys!

Share This Page