9.1 C
London
Monday, October 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Evaluarea regimului aplicat cetăţenilor români pe piaţa muncii din Marea Br

Discussion in 'Ambasada' started by admin, Aug 9, 2011.

1. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Datele erau cunoscute din mesajele anterioare, pe pagina 1, de vreo 2 saptamani...

2. parker

parker New Member

Trophy Points:
    0
    Nu vazusem decat 23 septembrie...

Eu nu am cum sa plec atat de devreme de la serviciu, desi am incercat sa anulez ceva azi.

Bafta celor care mergeti! sper ca unul dintre voi ne va spune cum s-au desfasurat discutiile.

ps. rebecca, eu te sun daca vrei sa ma intrebi ceva dar nu am habar unde sa te sun si nici cum te cheama, e nr tau public si nu stiu eu? :)

3. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0
    750,000? De unde ai informatia asta?

Daca e adevarata mi-e greu sa cred ca vor ridica restrictiile acum cand somajul a trecut de 2.5 milioane...

4. MrsSmith

MrsSmith New Member

Trophy Points:
    0
  5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Era o cifra vehiculata de ambasada...anul trecut.Restrictiile nu se vor ridica, speram la inlesnirea conditiilor si raportarea abuzurilor.

Nr. meu e in profil. Click pe imaginea mea, avatar.

Ma numesc Liliana.

Am dat sfara-n tara, poate-poate...

6. nico300775

nico300775 New Member

Trophy Points:
    0
    imi pare rau dar eu acum am vazut anuntul tau ValiB si doar ce am picat de la munca.as fi vrut sa vin sa pot sustine si eu.sorry!!! -plans2-

7. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Stai linistita, ca a fost o intalnire cu usile inchise 'masa rotunda'

Surpriza mare este ca data s-a stabilit pe 29 august (conform e-mailurilor schimbate intre organizatori si d-na Carmen Podgorean.

Intalnirea nu a fost facuta publica ca ar fi venit 'sute de romani'. Ce rau faceam daca era asa, nu?

PS Eu insami am intarziat mult si nu am intrat la dezbateri, dar am avut ocazia sa discut cu 2 dintre evaluatori si am cartea de vizita a unuia.(caruia o sa-i scriu)

Am inteles ca a fost si un mic 'circ', nu stiu cui i-a folosit,dar se pare ca s-a piedut timp cu asa ceva si au fost persoane care n-au putut spune un cuvant.

Nu stiu ce altceva sa mai zic decat ca sunt dezamagita de slaba mediatizare. Mare pacat... -trist-

8. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    In alta ordine de idei, intalnirea a fost inregistrata, iar Cristi (coordonatorul radio) a promis ca va fi publica dupa editari.

Asteptam cu nerabdare si multumim.

9. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Liliana, dupa circul pe care l-ai facut astazi si pe care-l continui aici pe site ma vad nevoit sa-ti raspund public dupa cum urmeaza:

1. Te rog ca la urmatoarele intalniri la care participi cu autoritatile romane, cecene, mongoleze sau maghiare sa NU MAI FOLOSESTI NUMELE MEU sau numele ROMANi ONLiNE. Daca vei continua sa faci asta ma voi simti nevoit sa apelez la lege. Iti aduc aminte ca nu reprezinti ROMANi ONLiNE in nicio forma.

2. Lipsa coerentei si instabilitatea emotionala pe care o afisezi atunci cand vorbesti din partea ROMANi ONLiNE nu face decat sa strice imaginea pe care fondatorii, echipa si membrii ROMANi ONLiNE au construit-o in toti acesti aproape 8 ani in acest spatiu virtual. Pentru comunitate acest site reprezinta o comoara de informatii, dar si o "autoritate / institutie". Imi pare rau, nu-ti permit sa stirbesti acestea prin felul in care te expui, oricare ar fi motivele.

3. Inainte de a dezinforma si a te comporta atat de invariabil, te rog sa te deocumentezi. Comunicarile dintre mine in calitate de reprezentant de facto al ROMANi ONLiNE si ambasada au fost facute publice la momentul la care se intamplau, chiar pe acest topic pe care tu ai si comentat de multe ori. Rasfoieste-l incepand cu pagina 1, daca nu-ti aduci aminte. Nu este nicio "surpriza", totul a fost comunicat aici, inclusiv data si ora intalnirii. Cei care au dorit sa participe au sosit la timp, au avut acces liber, cu toate ca nu confirmasera si nu erau destule locuri amenajate, eu am insistat sa se aduca si alte scaune. Nimeni nu a fost oprit sa participe, te victimizezi inutil. Numarul mare de participanti spectatori nu ar fi schimbat cu nimic situatia, nu am fost la meci sa avem nevoie de suporteri care sa ne aclame si aplaude. In forma in care am participat a fost bine. Vom avea detalii video de la dezbatere in curand.

4. Te rog insistent, spre binele acestui demers pe care-l facem catre Consulatul Romaniei la Londra sa NU participi la intalnirea de maine. Multumesc pentru intelegere.

Cu acestea fiind spuse, stiu ca-mi voi atrage o sumedenie de represalii din partea celor care te cunosc doar din mediul virtual, insa, in calitatea pe care o am pe acest portal, imi asum toate responsabilitatiile si deciziile, cred eu, spre binele membrilor. Daca cineva nu este de acord cu decizia mea il invit sa ne paraseasca.

Celorlalti va multumesc pentru intelegere!

10. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Uhmmm. Ce spui admin acolo? Adica deja ne-am facut de cacao? Poti sa detaliezi? Doar din ultimul tau post reiese ca tie nu ti-ar fi placut ceva la Liliana si ar fi bine sa fii tu singurul.Nu vreau sa apar pe nimeni dar, ca om obisnuit poti avea emotii la astfel de intalniri, desi e indicat ca emotiv fiind sa te abtii de la comentarii. Eu sper si ma rog ca doar cei documentati si in tema sa fi vorbit.

11. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    cred ca important este sa trecem peste astfel de situatii si...

12. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Am lipsit in ultimile zile de pe forum si da Sapanta, de acord cu tine, animozitatile dintre prieteni vechi, rafuieli personale, se spala "in familie" nu pe forum, ma rog... nu pe acest topic... mai exista si optiunea "mesaje personale"... -plasture-

Eu cred ca asta e mai putin important cine a participat, cine ne-a reprezentat, prea multi sau prea putini... atat timp cat s-a tinut cont de ideile si parereile unanime ala membrilor comunitatii romane din UK. Pe mine ma intereseaza concluziile si rezultatele si da, mi-ar placea sa vad pe acest topic inregistrarile dupa aspectele mai importante petrecute / discutate la dezbatere -hipno-

13. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Ellaws,

cred ca este prea mult spus

"rafuieli personale" cand vorbim despre genul de intalnire la care se face referire.

Share This Page