11 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Esti in pom? :)

Discussion in 'Astrologie' started by motanik, Nov 1, 2007.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    M-am gandit ca ne-ar prinde bine tuturor sa ne destindem putin si am adus un articol de la o prietena.

Ce copac ti se potriveste in functie de data nasterii? Care este personalitatea ta in functie de acest copac?

23 decembrie- 1 ianuarie - Mar

2 ianuarie - 11 ianuarie - Brad

12 ianuarie - 24 ianuarie - Ulm

25 ianuarie - 3 februarie - Chiparos

4 februarie - 8 februarie - Plop

9 februarie - 18 februarie - Curmal

19 februarie - 29 februarie - Pin

1 martie - 10 martie - Salcie

11 martie - 20 martie - Tei

21 martie - Stejar

22 martie - 31 martie - Alun

1 aprilie - 10 aprilie - Scorus

11 aprilie - 20 aprilie - Artar

21 aprilie - 30 aprilie - Nuc

1 mai - 14 mai - Plop

15 mai - 24 mai - Castan

25 mai - 3 iunie - Frasin

4 iunie - 13 iunie - Carpen

14 iunie - 23 iunie - Smochin

24 iunie - Mesteacan

25 iunie - 4 iulie - Mar

5 iulie - 14 iulie - Brad

15 iulie - 25 iulie - Ulm

26 iulie - 4 august - Chiparos

5 august - 13 august - Plop

14 august - 23 august - Curmal

24 august - 2 septembrie - Pin

3 septembrie - 12 septembrie - Salcie

13 septembrie - 22 septembrie - Tei

23 septembrie - Maslin

24 septembrie - 3 octombrie - Alun

4 octombrie - 13 octombrie - Scorus

14 octombrie - 23 octombrie - Artar

24 octombrie - 11 noiembrie - Nuc

12 noiembrie - 21 noiembrie - Castan

22 noiembrie - 1 decemrbie - Frasin

2 decembrie - 11 decembrie - Carpen

12 decembrie - 21 decembrie - Smochin

22 decembrie - Fag

Alun - intr-un cuvant, esti o persoana extraordinara. Esti plina de sarm, de umor. Stii cum sa lasi o impresie placuta. Lupti pentru cauze sociale sau politice. Esti un pic cam schimbatoare, dar esti onesta, perfectionista. Iti doresti ca si ceilalti sa fie corecti cu tine.

Artar - cuvantul care te defineste este independenta spiritului. Nu esti o persoana comuna. Esti plina de imaginatie si treci drept o persoana originala. Esti rezervata, dar ai incredere in tine. Iti plac experientele noi. Ai o memorie foarte buna si inveti foarte usor. Ai o viata sentimentala complicata si iti doresti sa ii impresionezi pe ceilalti.

Brad - cuvantul care te defineste este misterul. Te descurci foarte bine in situatii de stres, admiri frumosul, tii foarte mult la cei apropiati si ai face orice pentru ei. Esti foarte sociabila si iti place sa lenevesti dupa ce muncesti mult. Esti relativ modesta, nu esti egoista. Nu prea ai incredere in ceilalti, desi iti place sa ai cat mai multi prieteni. Uneori esti incapatanata. Esti o persoana de incredere.

Carpen - cuvantul care te defineste este bunul gust. Ai o frumusete rece, te preocupa aspectul exterior si vrei sa fii mereu in forma. Iti doresti o viata cat mai confortabila, cat mai disciplinata. Partenerul tau trebuie sa aiba un suflet bun si sa fie sensibil. Visezi la parteneri neobisnuiti, dar arareori ramai alaturi de unul nonconformist. Nu ai incredere in oameni, esti nesigura pe tine.

Castan - cuvantul care te defineste este onestitatea. Esti o prezenta impunatoare. Ti-ai dori sa se faca dreptate intotdeauna. Esti un diplomat innascut, iti place sa lucrezi mult, uneori dai impresia de superioritate. Esti sensibila la dorintele si nevoile celorlalti, esti o prezenta foarte placuta. Uneori, simti ca nu te intelege nimeni. Tii foarte mult la familie, esti fidela in iubire si ceri acelasi lucru din partea partenerului.

Chiparos - cuvintele cheie sunt credinta, loialitatea. Esti puternica, te adaptezi foarte usor. Profiti de viata la maxim, chiar daca anumite aspecte nu iti plac sau nu esti de acord cu ele. Te straduiesti sa fii multumita de tine. Esti optimista si este foarte important pentru tine sa fii independenta financiar. Iti doresti foarte mult sa fii iubita, urasti singuratatea, esti foarte pasionala, dar gasesti foarte greu un partener care sa te multumeasca. Ai tendinta de a fi neglijenta, vrei sa inveti cat mai multe. Ai nevoie ca persoanele din jurul tau sa aiba nevoie de tine.

Curmal - cuvantul care te defineste este increderea. Esti o persoana puternica, stii cum sa te adaptezi in orice situatie. Ai o sanatate buna si ai multa incredere in tine. Nu esti deloc timida si esti un foarte bun orator. Multi considera ca adopti un aer de superioritate. Esti convinsa ca nu exista decat o singura mare iubire. Esti capabila sa iei decizii rapid.

Fag - cuvantul care te defineste este creativitatea. Ai mult bun gust, te preocupa aspectul tau exterior, ai o viata foarte bine organizata, esti chibzuita. Esti un bun lider, nu iti asumi riscuri prea des, esti rationala. Iti place sa fii mereu in forma.

Frasin - cuvantul care te defineste este ambitia. Esti foarte atractiva, plina de viata, impulsiva. Nu pui criticile la suflet, esti foarte inteligenta, ambitioasa. Iti place sa te joci cu focul, dar esti o persoana de incredere. Ai nevoie sa fii in centrul atentiei, motiv pentru care uneori esti considerata egoista. Ai nevoie de multa iubire si sprijin emotional.

Mar - cuvantul care te defineste este iubirea. Esti linistita si timida uneori. In schimb, esti seducatoare, sensibila, esti fidela, ai nevoie sa iubesti si sa fii iubita. Ai numeroase talente, iubesti copiii, esti foarte generoasa si ai nevoie de un partener foarte afectuos si tandru.

Maslin - cuvantul care te defineste este intelepciunea. Iti place soarele, caldura. Esti rationala, echilibrata. Eviti violenta si agresiunea de orice fel. Esti o adevarata justitiara, esti sensibila, empatica, nu esti geloasa. Iti place sa citesti. Cauti compania oamenilor sofisticati.

Mesteacan - cuvantul care te defineste este inspiratia. Esti o prezenta eleganta, plina de viata, atractiva, prietenoasa. Nu esti pretentioasa, ci esti chiar modesta. Nu iti pla lucrurile in exces, iti place viata in natura. Ai o imaginatie bogata, dar stai prost la capitolul ambitie. Lasi impresia unei persoane extrem de calme.

Nuc - cuvantul care te defineste este pasiunea. Esti nelinistita, ai o fire formata din numeroase contraste. Uneori esti egoista. Ai o ambitie fantastica, dar nu esti foarte flexibila. Esti un partener dificil. Esti un foarte bun strateg. Esti foarte geloasa si pasionala. Nu accepti compromisuri.

Pin - cuvantul care te defineste este pacea. Iti doresti pace si armonie in toate aspectele vietii. Iti place sa ii ajuti pe ceilalti, nu esti pasionata de moda, ci preferi sa iti creezi propriul stil. Esti prietena tuturor. Esti plina de compasiune. Iubesti din tot sufletul, faci orice pentru dragoste, dar inchei relatia imediat ce afli ca sentimentele ti-au fost tradate. Ai nevoie de afectiune si de sprijin moral, pentru ca nu stai bine al capitolul incredere in sine.

Plop - cuvantul care te defineste este incertitudinea. Esti foarte talentata, dar nu ai foarte mare incredere in tine. Poti fi extrem de curajoasa daca este nevoie. Esti o fire singuratica, iti place filosofia. Esti o persoana de incredere si foarte serioasa.

Salcie - cuvantul care te defineste este melancolia. Nu te descurci bine in situatii de stres, iti place viata in sanul familie. Esti o fire visatoare si esti plina de speranta. Esti empatica, admiri frumosul, iti place sa calatoresti. Uneori esti capricioasa. Te caracterizeaza onestitatea si esti usor influentabila. Ceri foarte mult din partea celor din jur. Ai o intuitie buna si ai tendinta de a suferi in dragoste pana iti intalnesti alesul. Iti place sa ii faci pe ceilalti sa zambeasca.

Scorus - cuvantul care te defineste este sensibilitatea. Esti plina de sarm si esti o fire vesela, altruista. Iti place sa fii in centrul atentiei, esti nelinistita. Esti dependenta si independenta in acelasi timp. Esti pasionala, ai o fire artistica si esti foarte foarte sensibila. Nu ii ierti pe cei care ti-au gresit. Ceilalti iti cauta compania.

Smochin - cuvantul care te defineste este ratiunea. Esti foarte puternica, ai multa vointa, esti onesta, loiala, independenta, nu iti plac polemicile. Poti sa lucrezi pana la epuizare daca iti doresti ceva din tot sufletul. Iti place viata si iti place sa fii inconjurata de prieteni. Iti plac copiii si animalele. Esti o iubita foarte pasionala. Ai un simt al umorului dezvoltat, ai o fire artistica si esti foarte inteligenta.

Stejar - cuvantul care te defineste este curajul. Esti robusta, curajoasa, puternica, rationala. Nu iti plac schimbarile, ai picioarele bine infipte in pamant si esti o persoana de actiune.

Tei - cuvantul care te defineste este neincrederea. Esti inteligenta, iti place sa muncesti. Acccepti ce iti ofera viata, dar mai intai incerci sa transformi problemele in ocazii favorabile. Nu te descurci prea bine fata stresului, iti plac vacantele departe de casa. Uneori pari a fi de neclintit, dar in realitate esti foarte sensibila. Ai sacrifica totul pentru familie si prieteni. Ai multe talente, dar nu prea te folosesti de ele. Poti fi un lider bun. Esti geloasa uneori, dar extrem de loiala.

Ulm - cuvantul care te defineste este nobletea. Te imbraci mereu cu mult bun gust. Nu prea ii ierti pe cei care ti-au gresit. Esti modesta, vesela, iti place sa conduci si urasti sa fii obedienta. Iti place sa iei decizii in locul altora, esti generoasa, esti inzestrata cu simtul umorului.

2. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Sint NUC si desrierea mi se potriveste aproape in intregime. Cu exceptia " compromisului" si a " fleixibilitatii". Eu accept compromisuri ( viata si relatiile se bazeaza pe compromis) si cred ca sint destul de flexibila.

3. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Frumos motanik, m-ai facut si Brad acum. Oricum sunt o persoana de incredere -scratch- cratch-

:)

4. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0
    He...he...eu cand zic plop vad inalt si subtire... -scratch- cratch- n-a fost sa fie.
    Nici talent n-am prea vazut pana acum -violent-
    Restul se potriveste.

5. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Alun- se potriveste 100%

6. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    Iata si Marul :)
    Toate bune si frumoase pana la "Esti linistita si timida uneori" - cine confirma?lol :))

7. abrighella

abrighella New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa cele scrise mai sus eu sunt castan. Sigur ca e adevarat tot ce se scrie acolo... ca e scris doar de bine -tongue-... incep sa cred ca sunt cu adevarat a lovely person! :)

8. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Carpen - cuvantul care te defineste este bunul gust. Ai o frumusete rece, te preocupa aspectul exterior si vrei sa fii mereu in forma. Iti doresti o viata cat mai confortabila, cat mai disciplinata. Partenerul tau trebuie sa aiba un suflet bun si sa fie sensibil. Visezi la parteneri neobisnuiti, dar arareori ramai alaturi de unul nonconformist. Nu ai incredere in oameni, esti nesigura pe tine.

Iote ce frumos ii zice aici ... nu se poatriveste in totalitate, but at the end of the day eu zic ca e bine.... de dragul audientei :)) :)) :))

9. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0
    Eu cica NUC as fi, si poate ca pe ici, pe colo se mai potriveste cate ceva, dar eu inca mai caut ambitia aia fantastica ... :)

PoliceOfficer, chiar daca motanik nu a precizat, se vede destul de "obvious" din descrieri ca acest zodiac (ca de fapt asta este) este dedicat doamnelor si domnisoarelor si se potriveste doar lor.
    Acum fac doar o remarca, fara suparare, zau, tu esti baiat de treaba, dar in ultmul timp doar pe astfel de topicuri (vezi si Parfum... ) dau de tine -scratch- cratch-

10. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Netty,nu stiu daca e dedicat doar doamnelor,eu personal ma regasesc 100% in descrierea facuta,mai ales ca sunt un "copac" ce are o singura zi,,ce mi se pare evident insa e ca,majoritatea descrierilor numai "de bine",dar pt un pic de fun,si chiar ceva meditatie,e bun.
    Cat despre policce officer,asa e,dar asta e ca daca are timp,lasa-l sa posteze unde-i place,ca nu face rau nimanui,din contra...

11. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0

goddess draga.same here!!! >:p

Hai sa-i lasam pe altii sa confirme sau sa infirme! Sa nu ne stricam imaginea. :)

-clown-

12. xl0gic

xl0gic New Member

Trophy Points:
    0
    HAHAH..tocmai ai infirmat tot articolul. Ceva de genu' :

Articol -burn- <--goddess

13. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    xl0, chiar nu-nteleg ce vrei sa spui, sunt o persoana linistita si timida prin definitie :) -error-
    Cat despre restul articolului, what can I say-> u know me -tongue-

ps: matalica ce copac esti? B-)

Nico, care imagine? -umbrela-

14. xl0gic

xl0gic New Member

Trophy Points:
    0
    shi marmota invelea celofanu'n ciocolata..

eu smochin..sunt onesta, loiala shi independenta :D

15. blackpool

blackpool New Member

Trophy Points:
    0
    Nuc - cuvantul care te defineste este pasiunea. Esti nelinistita, ai o fire formata din numeroase contraste. Uneori esti egoista. Ai o ambitie fantastica, dar nu esti foarte flexibila. Esti un partener dificil. Esti un foarte bun strateg. Esti foarte geloasa si pasionala. Nu accepti compromisuri.

:)) thats me :) sa stiti ca se cam potrivesc pomii astia -ww-
    Doar ca de cand sunt in acesta tara minunata am invatat sa fac si compromisuri :)

-rock-

16. laura.m

laura.m New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu cum dar eu sunt "plop"...si se cam potriveste destul de bine...intr-adevar nu am destula incredere in mine asta chiar si dupa reusite- toata lumea ma poate lauda dar eu tot nu cred ca a fost bine.
    Felicitari pentru acest site-abia in vara v-am descoperit si acum nu pot lasa sa treaca o zi fara a nu intra pe site sa vad ce noutati mai sunt.
    Numai bine!

17. ildi_67

ildi_67 New Member

Trophy Points:
    0
    -wave-"bradul meu" mi se potriveste in totalitate! cya

18. andreea29

andreea29 New Member

Trophy Points:
    0
    m-am gasit si eu... in intervalul care corespunde nucului . nu-mi prea convine in totalitate ce descriere mi s-a facut dar este cam adevarat!!!!!!! vorba cuiva apropiat mie: nu e vina mea ca m-am nascut in zodia asta. ma pasioneaza astrologia! asta cu pomii este alceva...nu?

19. Anonymous

Anonymous Guest

credeam ca-s doar cu capu' dar se pare ca sunt si in pom ptr ca descrierea mi se potriveste 100%....Scorus

20. alana123

alana123 New Member

Trophy Points:
    0
    wow motanik ce subiect placut -love2- ove2- E o idee foarte buna. Nu am mai auzit de asta inainte.
    Eu sunt in Mar si descrierea e 100% perfecta!!! Si culmea e ca imi plac merele la nebunie!!! Sa fie oare asta o coincidenta? -scratch- cratch-
    Hm sotul meu e Pin si i se potriveste descrierea si lui la max!!! Asta e buna, poti face bani daca vinzi idea asta sa stii pt ca sunt interesata in predictiile astrale dar niciodata nu am intalnit idea cu copacii!!! Poti deveni oare bogada?! Sau poate ca prietena ta care ti-a spus idea...

Share This Page