2.9 C
London
Sunday, November 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Emisiuni ~Radio ROMANI ONLINE~

Discussion in 'RADIO ROMANi ONLiNE' started by radio, May 30, 2008.

1. robi091

robi091 New Member

Trophy Points:
    0
    Vin si eu cu o propunere daca se poate, ma ofer voluntar sa ofer 2 ore de Live Mix, presupun ca sunt Romani plecati care sunt fani ai muzicii dance, house, techno etc. Astept un raspuns.

2. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Dragi ascultatori si prieteni ai Radio ROMANi ONLiNE,

Va multumesc mult pentru interesul aratat in realizarea de noi emisiuni.
    Pentru radio, dintotdeauna, cel mai important a fost continutul lui dincolo de muzica.

Automatizarea pe care timpurile moderne au adus-o inseamna ca muzica e difuzata in mod neobosit de un calculator pre-programat de mintea umana pe un anumit stil si gust. In cazul de fata, muzica difuzata de noi se adreseaza unui public matur a carui cultura a ajuns la cel putin un nivel decent. Tot acest public simte nevoia de stiri si emisiuni informative. Acestea nu sunt usor de facut intrucat necesita timp, dedicare, entuziasm si curiozitate in a afla cat mai multe despre evenimente sau stiri care se intampla in cele mai multe cazuri sub nasul nostru.

Radio ROMANi ONLiNE, precum intreg acest portal, a facut dintotdeauna apel la voluntariat. Foarte multi din cei care ne scriu nu inteleg acest lucru ori pur si simplu refuza sa auda de voluntariat. Multi ne scriu crezand ca putem sa ii platim si astfel vor fi salvati cand vine vorba de traiul lor pe taram strain. Nu avem job-uri de oferit dar avem portile deschise pentru oricine doreste sa isi aduca amprenta pozitiva asupra acestui post de radio care pana acum a functionat din doua principale resurse: pasiune si entuziasmul de a invata. Cand acest radio va reusi sa produca remorci de bani (daca se va intampla vreodata) va promitem sa aducem in preajma si personalitati ai hertzienelor cat si locuri de munca in lista. Pana atunci, ii rog pe toti cei care ne scriu sa ia in considerare doua lucruri: daca sunt dispusi sa ia in seama voluntariatul si daca pot face minime investitii financiare inainte de a putea intra pe post.

Pe aceasta cale doresc sa le multumesc tuturor celor care fac o treaba minunata pentru acest radio de suflet: George Ghiu, Dj Dumi, Dj iLye, Andreea Negoita, Marius Iftimovici, Adrian Cherciu si totodata partenerilor nostri Radio Romania International.

Oricine doreste sa se alature acestui minunat proiect este rugat sa imi scrie un e-mail catre .

In privinta propunerii lui ValiB: cu siguranta am gasi loc pentru o asemenea emisiune. Daca esti dispus sa sacrifici vreo 2 - 3 ore saptamanal iti astept mailul. Am sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil. Daca Anouka va dori sa ti se alature ca partener de emisiune, sigurat putem gasi solutii pentru a realiza acest plan.

- robi091: in momentul prezent avem deja doi DJ profesionisti care mixeaza excelent vinerea si sambata seara. Dat fiind formatul acestui radio (Adult Pop Rock) cred ca mai mult house si dance nu putem include in programul nostru. Cel putin nu pe ore de varf (8pm-9pm) Dar usa noastra ramane deschisa pentru alternative. Daca esti interesat trimite-ne un mail, te rog.

Va multumesc tuturor pentru ca ne acceptati in jurul vostru oriunde v-ati afla.
    Speram ca in viitorul apropiat sa putem sa va aducem alaturi cat mai mult continut de calitate. Calitatea a fost tinta noastra de la bun inceput. Nu am vrut sa o sacrificam cu nici un pret. Va promit ca nu se va intampla niciodata. Atunci cand nu o vom mai putea oferi, radioul va muri ori va fi predat martienilor.

Cu prietenie,

Cristi Havrincea
    coordonator radio

3. angel93

angel93 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca postez la topicul potrivit, dar trebuia sa va laud munca. Radioul este grozav, -asa-asa- faceti o treaba grozava -bravo- - party2- -petrecere-

Share This Page